biokrby

Biokrby: Krby, ktoré nepotrebujú komín…

Redakcia - 4. januára 2019 - 4455. zobrazení

Aj keď bývate v paneláku, môžete si vo svojej obývačke vychutnávať jedinečnú atmosféru posedenia pri horiacom ohni. V súčasnosti na trhu totiž nájdete krby, ktoré nepotrebujú komín. Sú to čoraz viac populárne biokrby.

Najpredávanejšie biokrby

Biokrby Golf

Biokrby Delta

Biokrby Easy

Biokrby Golf
Hodnotenie

Cena: od 49.00 €

Biokrby Delta
Hodnotenie

Cena: od 79.00 €

Biokrby Easy
Hodnotenie

Cena: od 99.00 €

Biokrby v byte

Biokrby nepotrebujú komín. Ako palivo sa používa biolieh, ktorý sa pri horení spaľuje bez sadzí. Biokrby preto nebudete musieť čistiť. Intenzita ohňa sa dá regulovať pomocou výsuvnej klapky, ktoré je umiestnená nad nádobkou s liehom.

Takýto krb môžete bez obáv umiestniť aj do obývacej izby v paneláku. Okrem vytvorenia príjemnej atmosféry získate možnosť vykúriť miestnosť iným spôsobom. Palivový biolieh sa nepokúšajte nahradiť niečím iným. Potravinárske alkoholové nápoje v ňom nebudú horieť!

biokrb

Aký biokrb si vybrať?

Na trhu nájdete viacero modelov biokrbov, ktoré sa vyrábajú z rôznych materiálov. Môžete si zakúpiť mramorový, oceľový alebo kachľový model. V moderne riešenom priestore pekne vynikne voľne stojaci alebo tzv. závesný biokrb v zaujímavom a netradičnom dizajne. Ku klasickému zariadeniu tiež vhodne zapasuje model, ktorý si zabudujete do steny.

Ak neviete kam biokrb umiestniť, možno vás osloví prenosná varianta biokrbu. Tento druh si jednoducho položíte tam, kde práve chcete. Hneď pri prvom použití sa iste stane obľúbeným tvorcom atmosféry vášho posedenia s priateľmi a rodinou. Ak si k biokrbu dokúpite doplnky akými sú dekoračné kamene alebo drevo, zážitok z posedenia v obývačke bude dokonalý.

biokrby

Bezpečnosť je dôležitá

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si biokrb, venujte pri jeho umiestňovaní zvýšenú pozornosť otázke bezpečnosti. Vhodnou izoláciou sú napríklad dve kovové platne, medzi ktorými je približne 10 cm medzera. Plech a vzduch dostatočne odizolujú teplo z biokrbu.

Na bezpečné osadenie krbu dbajte obzvlášť, ak máte na stene drevený obklad alebo tapety. Zapaľovanie biokrbu zvládne aj dieťa, avšak kvôli bezpečnosti by ste mu to mali dovoliť len pod vaším dohľadom. Ohľadom montáže a otázok bezpečnosti sa odporúčame informovať u autorizovaných predajcov biokrbov.

interactive connectionEšte ste si nevybrali? Poradíme vám, podľa čoho si vybrať tie najlepšie biokrby. Viac informácií a recenzií zákazníkov si môžete pozrieť v kategórií biokrby.

Text: Eva Kevická

  • Kategórie

Podobné články