Krbové kachle v dome

Krbové kachle spríjemnia chvíle oddychu a relaxu

Reklamný článok - 12. marca 2021 - 1506. zobrazení

Slovo relax je nositeľ symbolu uvoľnenia, ukľudnenia a oddýchnutia si. Každému sa pod týmto slovom zjaví v mysli niečo iné. Môže to byť prechádzka v prírode, maľovanie, spev, šport alebo sedenie v kresle s čajom či vínom v ruke, kedy za praskotu ohňa v kozube trávite spoločné chvíle s najbližšími.

Doprajte si svoj tichý kútik pre relax

Ak sa chystáte zútulniť svoj domov, alebo staviate ten svoj vysnívaný, určite neobíďte krbové kachle. V ponuke sú klasické, retro, ale aj moderné dizajnové kúsky. Vyrábajú sa z rôznych materiálov – smaltované, oceľové, liatinové. Krbové kachle sa vo veľkej miere stávajú dominantou otvorenej časti domu. Treba im dopriať dostatok priestoru, nech vyniknú na svetle či v tmavom kúte.

Keď si minulosť podáva ruku so súčasnosťou

Veľmi peknou možnosťou sú aj kachľové pece, pozostávajúce z jednotlivých kachlíc. Predávajú sa v nádherných farbách a dokážu jedinečne dokresliť atmosféru príjemného okamihu. Môžete sa nechať inšpirovať v domoch prastarých rodičov, alebo v starých kaštieľoch či zámkoch. V minulosti sa do kachľových pecí vkladal kus umenia a toto pretrvalo aj do dnešnej doby. Síce v menšom množstve, ale predsa.

Viete, ako odvzdušniť radiátor?

Viete, ako odvzdušniť radiátor? Kedy je najlepšie radiátor odvzdušniť a prečo? Hľadáte návod ako odvzdušniť radiátor rýchlo a svojpomocne?

Ako odvzdušniť radiátor

Čistý vzduch, čistá myseľ

Ich kúpu určite nebudete ľutovať, pretože modely s teplovodným výmenníkom môžu vykurovať viac miestností zároveň, alebo ohrejú vodu v bojleri. Dbajte na zdravý vzduch vo vašom príbytku. S výkonom komína tesne súvisí aj jeho ťah. Ten sa meria ťahomerom, ak ste menili staršie krbové kachle za novšie, mohlo sa stať, že váš nový krb neťahá, aj keď ten starý ťahal bez problémov. Každé kachle majú odlišný výkon a potrebujú inú silu ťahu. Pre správny ťah je dôležité zvážiť výšku komína, jeho konštrukciu a teplotný rozdiel vnútornej časti komína a okolitej teploty.

Pri nesprávnom zapojení môžu sadze zanášať ovzdušie, ktoré sa tým stane toxickým. Preto zverte túto časť inštalácie radšej do rúk odborníkov.

Zdroj obrázku: Alena Ozerova / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články