Kuchyňa a obývačka v jednom spája rodiny

Kuchyňa a obývačka v jednom spája rodiny

Reklamný článok - 15. novembra 2013 - 7262. zobrazení

Ak máte záujem o byt v novostavbe, nemožno si nevšimnúť, že nové byty majú často spojenú obývaciu izbu s kuchyňou. Prečo čoraz viac ľudí vyhľadáva toto riešenie a aj v starých bytoch búrajú priečky a tieto dve miestnosti spájajú? Odpoveď je logická – obývačka a kuchyňa v jednom znamená nielen väčší, otvorený a svetlý priestor, ale tiež viac času, ktorý rodina strávi spolu.

Toto spojenie však so sebou prináša mnoho výziev čo sa týka dekorácií, funkčnosti a prepojenia.

Je to moderné riešenie, vychádza to v podstate z doby, v ktorej žijeme, pretože pre pracovnú vyťaženosť máme na seba v rámci rodiny veľmi málo času,

vysvetlil skúsený architekt. „Keďže kuchyňa a obývačka sú najviac spoločenské izby, je dobrým riešením ich spojiť, aby boli ľudia viac spolu. Je to priestorová, optická aj komunikačná výhoda,“ dodal.

1
Vizualizácia kuchyne spojenej s obývačkou v byte projektu Byty Kivikko

Obývačky už nie sú trendy

Popularita kuchyne a obývačky v jednom pre dizajnérov prinieslo nové výzvy týkajúce sa vytvorenia obytného priestoru s novým charakterom. Veľký priestor prináša rozšírené možnosti moderného rozvrhnutia kuchyne so vstavanými spotrebičmi tak, aby spoločne s obývačkou pôsobil koherentne.

Steny medzi kuchyňou a obývačkou v dnešnej dobe nepovažujeme za potrebné. Obe miestnosti predsa slúžia celej domácnosti a jedna veľká miestnosť je vzdušnejšia, otvorenejšia a pohodlnejšia,

vysvetlila vedúca predaja a marketingu YIT Reding Jana Velická. “V našich obytných projektoch jednoznačne preferujeme toto riešenie, pričom pridanou hodnotou je moderný fínsky dizajn,” dodala.

villinki
Vizualizácia kuchyne spojenej s obývačkou v byte projektu Byty Villinki

Na čo treba myslieť

STENY:

Mierne farebné odlíšenie pekne oddelí dva priestory rôzneho charakteru, vyberajte si však podobný tón, aby bol prechod z jednej farby do druhej prirodzený.

NÁBYTOK:

Dnes nie je problémom nájsť nábytok z rovnakého materiálu či podobného štýlu do oboch častí miestnosti. Prílišný kontrast pôsobí rušivo, preto sa vyhnite takej kombinácii ako tradičná kuchyňa a minimalistická obývačka.

OKNÁ:

Rolety, závesy či záclony by mali byť rovnaké v celom priestore.

DEKORÁCIE:

Pohrajte sa s doplnkami, čo sa týka ich farieb alebo materiálov. Ak máte napríklad červené spotrebiče, pohovku ozdobte vankúšmi rovnakej farby alebo zlaďte koberčeky.

PRAKTICKOSŤ:

Práca v kuchyni by nemala rušiť ľudí, ktorí sú v obývačke. Preto si treba zaobstarať dobrý odsávač pachov a vyhnúť sa hlučným spotrebičom. Trendom je tiež využitie vstavaných spotrebičov, ktoré sú z hľadiska dizajnu vhodnejšie. Kuchyňu môžete od obývačky oddeliť aspoň formálne kuchynským ostrovčekom, barovým pultom či vysokými policami využiteľnými z oboch strán.

Zdroj: yithome.sk     Zdroj foto: YIT Reding

  • Kategórie

Podobné články