Sérum

Na čo slúži sérum a ako sa používa?

Reklamný článok - 12. augusta 2020 - 2009. zobrazení

Sortiment kozmetických výrobkov obsahuje množstvo výrobkov na starostlivosť o pleť. Medzi tieto prostriedky patrí aj sérum. Pri aplikácii dokáže výrazne zlepšiť stav pokožky a dokonca odstrániť vrásky. Aby sérum bolo maximálne prospešné, musíte ho správne aplikovať. Pripravili sme informatívny článok, aby ste s tým nemali žiadne problémy.

Sérum na tvár https://makeup.sk/categorys/251127/ je koncentrované zloženie aktívnych zložiek na riešenie špecifických kožných problémov, ktorého hlavným účelom je preniesť ich priamo do kožných buniek. Aktívne zložky séra prenikajú oveľa hlbšie ako zložky krému. Po použití séra sa musí aplikovať krém, ktorý zafixuje účinné látky v pokožke.

Aké sú séra?

  • Hydratačné – Okamžite upokojujú podráždenú pokožku. V prvom rade sú potrebné pre dehydratovanú alebo citlivú pokožku. Navyše ich môžete používať v lete, ak máte pocit, že pokožka rýchlo schne a nemá dostatok vlhkosti. Hlavnými zložkami takýchto sér sú kyselina hyalurónová, glycerín, butylénglykol. Môžu sa používať ráno a večer.
  • Upokojujúce – Vhodné pre ženy s citlivou pokožkou. V zložení hľadajte tieto zložky: alantoín, niacínamid, neurosenzín, bylinné extrakty.
  • Exfoliačné – Určené na odstránenie odumretých kožných častíc. Hlavnými zložkami sú kyseliny: mliečna, salicylová a glykolová. Takéto prostriedky by sa mali použiť večer.
Séra
  • Antipigmentačné sérum obsahuje vitamín C, arbutín, kyselinu azelaovú, retinoidy. Používa sa prísne večer a tak počas dňa je potrebné chrániť pokožku pred ultrafialovým žiarením pomocou opaľovacích krémov.
  • Sérum proti starnutiu je určené na sprísnenie vrások, odstráňuje ochabnutie pokožky a tonizuje. Najčastejšie sa k nim pridáva retinol vo vysokých koncentráciách, antioxidanty, vitamín C, ceramidy a peptidy. Sérum s retinolom sa používa iba večer.
  • Séra pre problématickú pokožku so sklonom k ​​akné obsahujú látky, ktoré regulujú činnosť mazových žliaz a antiseptických prísad, napr. kyseliny AHA a BHA, retinoidy, zinok, propolis, rastlinné extrakty.

Nábytok z paliet? „Vyrobte si ho sami!“, radí odborník David Benda

Páči sa vám nábytok z paliet? Ak áno, skúste si ho vyrobiť sami. Nábytok z paliet sa v súčasnosti teší veľkej popularite. Viete, ako na to?

Nábytok z paliet

Ako správne aplikovať sérum?

Pokožku dôkladne očistite, utrite tvár tonerom, aby sa obnovila rovnováha vlhkosti, a potom pokračujte v aplikácii séra. Aplikujte sérum na končeky prstov a produkt rýchlo rozotrite po tvári jemnými pohybmi podľa masážnych línií. Pretože ide o koncentrovaný produkt, na aplikáciu je potrebné použiť malé množstvo – jednu až päť kvapiek.

Ak je sérum husté, najskôr ho rozotrite končekmi prstov, a potom ho rovnomerne naneste na tvár. Pred nanesením krému počkajte 5 až 10 minút, aby sa sérum úplne vstrebalo. Najlepšie je kombinovať sérum a krém z tej istej produktovej rady, takto sa efekt objaví rýchlejšie a vydrží dlhšie.

Aplikácia séra

Môžete použiť niekoľko sér naraz, je však potrebné zohľadniť niekoľko faktorov:

  • Sérum, ktoré sa aplikuje prvé, funguje najaktívnejšie.
  • Séra sa musia navzájom kombinovať.
  • Nepoužívajte súčasne séra so zložkami, ktoré môžu spôsobiť podráždenie (retinoidy, vitamín C, kyseliny).
  • Kategórie

Podobné články