Nový izolant ISOVER TWINNER revolúcia v zatepľovaní

ISOVER TWINNER: Revolúcia v zatepľovaní

Reklamný článok - 27. mája 2020 - 5643. zobrazení

Výhody výborných tepelnoizolačných vlastností sivého penového polystyrénu sa skombinovali s požiarnou odolnosťou čadičovej vlny. Vznikla tak kombinovaná tepelná izolácia ISOVER TWINNER, ktorá predstavuje izoláciu novej generácie.

Isover Twinner - zateplenie

Ideálny pre modernú a efektívnu stavbu

Nová tepelná izolácia je tvorená sivým penovým polystyrénom a 30 milimetrovou ochrannou vrstvou z čadičovej vlny. Kým najvýraznejšou vlastnosťou sivého polystyrénu sú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré obyvateľom domu umožnia ušetriť množstvo energie a prinesú im dokonalý komfort, čadičová vlna ich dopĺňa vynikajúcou odolnosťou voči požiaru. Spojenie dokonalej tepelnej ochrany, požiarnej bezpečnosti a dobrých akustických vlastností radí ISOVER TWINNER k najlepším produktom na trhu.

Nový izolant ISOVER TWINNER revolúcia v zatepľovaní

Štandardný postup s lepším výsledkom

Izolant TWINNER je kombinovaná fasádna doska určená do kontaktných zatepľovacích systémov, ktorá sa montuje/aplikuje veľmi podobne, ako polystyrénové izolanty, alebo izolanty z minerálnej vlny. Na dosku treba naniesť lepidlo po celom obvode a do dvoch alebo troch bodov do stredu, priložiť a pritlačiť na vopred očistenú stenu domu.

Po zaschnutí lepidla nasleduje kotvenie, aplikácia vystužujúcej sieťoviny (perlinky), penetrácia a nakoniec finálna úprava – omietka. Jeho výhodou je, že počas aplikácie nie je nutné dodatočným tienením chrániť sivý polystyrén. Aplikáciou navyše zabezpečíte zvýšenú požiarnu bezpečnosť stavby.

Ako správne vetrať?

Viete ako správne vetrať? Ako často by ste mali vetrať v interiéri? Je mikroventilácia vhodným spôsobom vetrania alebo nie? Nezabudnite…

Ako správne vetrať?

ISOVER TWINNER alebo energie pod kontrolou!

Izolant TWINNER má nižšiu hmotnosť ako izolácia rovnakej hrúbky z minerálnej vlny, takže sa s ním pracuje rýchlejšie a jednoduchšie. Keďže má výborné tepelnoizolačné vlastnosti, oproti minerálnej vlne stačí použiť tenšiu vrstvu. Dosiahneme tak úsporu pri oplechovaní striech, parapetoch a podobne.

Isover Twinner

Výnimočné vlastnosti predurčujú ISOVER TWINNER napríklad aj na zatepľovanie nízkoenergetických či pasívnych domov. Poslednou, no veľmi relevantnou výhodou, je zlepšenie akustických vlastností fasády po jej zateplení, vďaka prítomnosti čadičovej vlny.

Výhody použitia ISOVER TWINNER oproti minerálnej vlne

  • Väčšia požiarna bezpečnosť v celej ploche fasády.
  • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a menšia hrúbka izolantu.
  • Nižšia hmotnosť a jednoduchšia manipulácia.
  • Úspora času pri zateplení.
  • Lepšia akustika.

Zdroj/foto: ISOVER

  • Kategórie

Podobné články