ROCKWOOL predstavuje novinku pre prevetrávané fasády. Zabezpečí väčšiu energetickú úsporu.

ROCKWOOL predstavuje novinku pre prevetrávané fasády. Zabezpečí väčšiu energetickú úsporu.

Tlačová správa - 4. júla 2017 - 4868. zobrazení

ROCKWOOL vylepšil tepelné vlastnosti izolačnej dosky pre prevetrávané fasády. Nové dosky z kamennej vlny – WENTIROCK a WENTIROCK F, majú ešte nižší súčiniteľ tepelnej vodivosti. V súčasnosti patria k tým najlepším izolačným produktom na trhu. Izolácia je určená pre rôzne typy prevetrávaných fasád, od administratívnych či komerčných budov až po rodinné a bytové domy.

Pri voľbe prevetrávaného spôsobu zateplenia fasády sa izolácia z kamennej vlny ROCKWOOL vkladá medzi nosné prvky roštu. Majiteľ nehnuteľnosti sa môže výberom odvetrávanej fasády  odlíšiť od bežného riešenia omietkovej fasády a vybrať si z rozmanitej škály vonkajšieho obkladového materiálu ako je napríklad drevo, sklo, kameň, plast alebo keramika. Obklady je možné navyše medzi sebou kombinovať. Využitie je veľmi rôznorodé a odráža súčasné architektonické požiadavky na modernosť a estetiku.

Izolačné dosky

V prípade prevetrávaných fasád je zásadná vzduchová medzera medzi izoláciou a vonkajším obkladom. Odvetrávanie má veľký vplyv na celkovú životnosť fasádnej konštrukcie. „ROCKWOOL odporúča inštalovať medzeru minimálne 40 mm, aby dostatočne odviedla vlhkosť prestupujúcu izoláciou a nosnou konštrukciou,“ hovorí Jiří Lupač, špecialista spoločnosti ROCKWOOL na prevetrávané fasády.

Novinka WENTIROCK je protipožiarna a akustická izolácia pre prevetrávané fasády. Je možné použiť ju aj do sendvičového muriva. Uchytenie je možné s pomocou tŕňov, kotiev alebo držiakov. Fasádna doska je v celom objeme hydrofobizovaná a jej vrchná tuhá vrstva je vysoko odolná proti mechanickému namáhaniu a prenikaniu vzduchu do izolácie z vetranej medzery. WENTIROCK F je navyše povrchovo upravená čiernou netkanou sklo-textíliou.  Používa sa pre prevetrávané fasády s estetickými požiadavkami.

Novinka WENTIROCK

Izolačné dosky z kamennej vlny WENTIROCK a WENTIROCK F majú vynikajúce vlastnosti. „Pri produktoch pre prevetrávané fasády sme znížili súčiniteľ tepelnej vodivosti na hodnotu 0,033 W.m-1.K-1. Lepšie tepelne izolačné vlastnosti tejto izolácie zvýšia energetickú efektívnosť budov a majiteľom prinesú zníženie nákladov na energie,“ hovorí Jiří Lupač.

Produkty ROCKWOOL takisto účinne chránia ako vnútorné prostredie budovy pred hlukom prichádzajúcim zvonka, tak vonkajšie prostredie pred hlukom, ktorý vzniká vo vnútri objektu. Hluk zvyšuje stres, komplikuje komunikáciu a znižuje sústredenosť i produktivitu práce.

Produkty ROCKWOOL

Izolácie z kamennej vlny ROCKWOOL sú nehorľavé a majú najvyššiu triedu reakcie na oheň A1. Znižujú riziko šírenia požiaru, nevytvárajú žiadny toxický dym ani horiace kvapky a poskytujú tak viac času na prípadné záchranné akcie. Kamenná vlna je paropriepustná a rozmerovo stála prírodná izolácia, ktorá je ideálna pre nízkoenergetické alebo pasívne stavby i drevostavby.

  • Kategórie

Podobné články