Ochráňte dvierka na kuchynskom nábytku tepelným štítom

Ochráňte dvierka na kuchynskom nábytku tepelným štítom

Redakcia - 19. júla 2018 - 1270. zobrazení

Teplo unikajúce zo vstavanej rúry sa môže podpísať na poškodení nábytku v kuchyni. Ako preventívny nástroj na jeho ochranu však môžete použiť tepelný štít, ktorý zakryje hrany dvierok na okolitom nábytku, čím zabráni jeho poškodzovaniu.

Ak máte vstavanú rúru v 100% stave, pri pečení a následnom odvetrávaní z nej nebudú unikať výpary. V opačnom prípade hrozí, že vám unikajúce teplo poškodí nábytok rozmiestnený v jej tesnej blízkosti. To by sa nemalo stať pri využití špeciálneho tepelného štítu, ktorý výrobcovia prezentujú ako účinnú pomôcku na dôsledky zle zatesnenej rúry.

Teplo z rúry ničí ochrannú fóliu na nábytku

Moderné nábytkové zostavy majú na dvierkach ochranné fólie, no tie sú schopné odolávať maximálnym teplotám do 80 stupňov. V dôsledku toho sa pri odvetrávaní začínajú odliepať ich konce, až kým sa celá fólia nezničí a nepriškvarí, po čom sa poškodzujú už aj nechránené dvierka na samotnom nábytku.

Riešením sú odolné lišty vytvárajúce štít

S odliepaním fólie si poradí práve špeciálny tepelný štít. Ten je tvorený ochrannými lištami, ktoré sa montujú na okraje dvierok v závislosti od polohy rúry. Na vytvorenie takéhoto štítu úplne postačia dve lišty, ktoré môžu mať tvar písmena I alebo L. Vďaka tomu dokážu pokryť hrany na oboch stranách dvierok alebo rovno celý ich obvod, čím zabránia prenikaniu tepla k fólii a zároveň jej následnému odliepaniu.

Ochráňte dvierka tepelným štítom

 3 výhody tepelného štítu na záver:

– lišty sa vyrábajú z kvalitných odolných ocelí, najčastejšie z tej nerezovej

– výrobcovia myslia na aj estetickú stránku, takže štít zdobí pekný dizajn

– ceny lacnejších, no kvalitných ochranných líšt zoženiete za menej ako 10 €

Text: Róbert Bosák    Zdroj/foto: Roomsense.co.uk

  • Kategórie

Podobné články