Ochranné lišty k rúre

Ochráňte dvierka na kuchynskom nábytku tepelným štítom

Redakcia - 29. januára 2019 - 4384. zobrazení

Teplo unikajúce zo vstavanej rúry sa môže značným spôsobom podpísať na poškodení kuchynského nábytku. Ako preventívne opatrenie na jeho ochranu však môžete použiť ochranné lišty k rúre, resp., tepelný štít, ktorý zakryje hrany dvierok na okolitom nábytku, čím zabráni jeho poškodzovaniu.

Ak však máte vstavanú rúru v 100% stave, pri pečení a následnom odvetrávaní z nej nebudú unikať žiadne výpary. V opačnom prípade hrozí, že vám unikajúce teplo poškodí kuchynský nábytok rozmiestnený v jej tesnej blízkosti. To by sa nemalo stať pri využití špeciálneho tepelného štítu, ktorý výrobcovia prezentujú ako účinnú pomôcku na dôsledky zle zatesnenej vstavanej rúry.

Náš TIP na úspornú vstavanú rúru

Gorenje BO 637E21XG

Bosch HBA534ES0

Electrolux EOA 5750

Gorenje BO 637E21XG
Hodnotenie

Cena: od 250.00 €

Bosch HBA534ES0
Hodnotenie

Cena: od 300.00 €

Electrolux EOA 5750
Hodnotenie

Cena: od 330.00 €

Teplo z rúry ničí ochrannú fóliu na nábytku

Moderné kuchynské nábytkové zostavy majú na dvierkach rôzne ochranné fólie, no tie sú schopné odolávať maximálne teplotám do 80 stupňov. V dôsledku toho sa pri odvetrávaní začínajú odliepať ich konce, až kým sa celá fólia nezničí a nepriškvarí, po čom sa poškodzujú už aj nechránené dvierka na samotnom kuchynskom nábytku.

Montáž ochranných líšt k rúre

Riešením sú ochranné lišty k rúre vytvárajúce tepelný štít

So spomenutým odliepaním ochrannej fólie z kuchynského nábytku si poradí práve špeciálny „tepelný štít“. Ten je tvorený ochrannými lištami, ktoré sa montujú na okraje dvierok v závislosti od polohy rúry. Na vytvorenie takéhoto štítu úplne postačia dve lišty, ktoré môžu mať tvar písmena I alebo L.

Vďaka ich tvaru dokážu pokryť hrany na oboch stranách dvierok alebo rovno celý ich obvod, čím zabránia prenikaniu tepla k fólii a zároveň jej následnému odliepaniu a poškodzovaniu kuchynského nábytku. Obľúbenými sú nerezové ochranné lišty, ktoré váš kuchynský nábytok ochránia a „splynú“ s vašim kuchynským vybavením.

Ochráňte dvierka tepelným štítom

3 výhody tepelného štítu na záver:

  • ochranné lišty sa vyrábajú z kvalitných a odolných ocelí, najčastejšie z tej nerezovej
  • výrobcovia myslia na aj estetickú stránku, takže tepelný štít má pekný dizajn
  • lacnejšie, no kvalitné ochranné lišty zoženiete aj za menej ako 10 €

interactive connectionVedeli ste, že? Pri použití horúceho vzduchu na kuchynské dvierka ochránené tepelným štítom nedošlo k žiadnemu výraznému nárastu teploty nábytku a na povrchovej ploche neboli zaznamenané žiadne zmeny.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články