Ako si skrášliť balkón

Pár užitočných rád, ktoré vám pomôžu skrášliť si balkón

Reklamný článok - 10. marca 2019 - 3996. zobrazení

Jar nám klope na dvere a tí z vás, ktorí žijete v panelákoch, sa už nemôžete dočkať, kedy si budete môcť vychutnávať prvé teplé jarné lúče na svojich balkónoch, či v lodžiách. Zimné obdobie nám neumožňovalo tráviť veľa času na otvorených balkónoch. Teraz, kedy teploty pôjdu zo dňa na deň vyššie a vyššie, je správny čas skrášliť si tento priestor, ktorý je súčasťou vášho domova.

V nasledujúcich riadkoch vám ponúkneme pár užitočných rád, ako si skrášliť balkónové priestory a vytvoriť si tak skvelý priestor na oddych počas teplých ročných období.

Závesné kreslo a nábytok z paliet

Súčasťou balkónových priestorov býva nepochybne aj niečo na sedenie. Ak vás kovový balkónový nábytok a klasický ratanový nábytok príliš nezaujal, kúpte si húpacie závesné kreslo, ktoré vám poskytne pohodlie a perfektný výhľad na okolie vášho domova. Odporúčame vám predovšetkým klásť dôraz na konštrukciu tohto kresla.

Kvety na balkóne

Pevné závesné kreslá nájdete jedine v ponuke závesných kresiel, ktorých telo je z pevnej kvalitnej ocele. Potom vám stačí kúpiť si kvalitné vankúše a môžete si vychutnávať relax a pokoj aj na svojom balkóne. Dávajte si však pozor, aby ste si pri húpaní neoškreli plastové balkónové dvere. Dôkladne si premyslite miesto, kde závesné kreslo zavesíte.

Ak vás, ale kúpa závesného kresla neláka, uprednostníte ekologický nábytok – nábytok z paliet. Niektorí ľudia si dokonca z paliet vyrábajú aj postele. Nemôžeme sa čudovať, predstavujú výraznú finančnú úsporu. Takýto nábytok však nájde svoje využitie aj na balkóne. Stačí si kúpiť vankúše alebo podložky na paletové sedenie a pohodlie máte zaručené.

Kvalitné tienenie otvoreného balkóna

Väčšina balkónových priestorov nebýva dostatočne chránená pred priamym slnkom, preto určite už teraz na jar pouvažujte nad kvalitným tienením balkónových priestorov. Na balkóny väčších rozmerov odporúčame kúpu slnečnej plachty. Kvalitné tienenie balkónových priestorov vám ponúknu aj balkónové markízy. Odporúčame vyberať s kľukovým ovládaním a s dobrou pevnou konštrukciou, ktorá zvládne akékoľvek silné prehánky a nárazový vietor.

Tienidlo na balkóne

Stojan na kvety

Balkón by bez kvetov nebol balkónom, najmä však teraz na jar, kedy príroda rozkvitá a všade cítiť vôňu kvetov a kvitnúcich stromov. Oživte si balkónový priestor novým stojanom na kvety. Použiť môžete aj starú drevenú nevyužitú policu, obrúsiť ju a dať jej retro nádych. Na tomto stojane na kvety krásne vyniknú aj čerstvé bylinky v kvetináčoch. Určite však nepohrdnite narcismi a hyacintmi.

  • Kategórie

Podobné články