Pestovanie vresu

Pestovanie vresu krok po kroku! Zakládame vresovisko…

Redakcia - 24. mája 2020 - 6222. zobrazení

Príchod jesene znamená pre mnohých záhradkárov menej aktivity, no neplatí to pre tých, ktorým učarovala krása vresov. Pestovanie vresu sa stalo novým trendom a milovníkom záhrad umožní užiť si dostatok zábavy aj v chladnejších jesenných dňoch.

Pestovanie vresu

Pestovanie vresu krok po kroku

O vresoch sa hovorí ako o nenáročných rastlinách, ktorých pestovanie zvládnu aj neskúsení záhradkári. Napriek tomu je nutné spraviť pár krokov k tomu, aby nám pohľad na rozkvitnuté sezónne kvety zlepšil jesennú melancholickú náladu. Hneď prvým krokom je správny postup pri zakladaní vresoviska, vďaka čomu môžu byť vresy súčasťou každej záhrady.

Ako pestovať brečtan popínavý?

Viete ako správne pestovať brečtan popínavý? Aké pozitívne účinky má brečtan popínavý na ľudský organizmus? Čo všetko by ste mali vedieť?

Brečtan popínavý pestovanie

Vres obyčajný: Odolný a okrasný

Vres obyčajný patrí k najkrajším a najtrvácnejším rastlinám a pri správnej starostlivosti prežije aj 15 rokov. Problém nemá ani so zimou, nakoľko pochádza zo severnej Európy, kde sa prispôsobil tvrdším podmienkam a naučil sa prezimovať len vďaka pokrývke z tenkej plachty alebo pod ihličím. Práve spojenie krásy a trvácnosti robí z vresu obyčajného výnimočný prvok domácej vegetácie.

Vres obyčajný

Ako si založiť vresovisko?

Užívať si pekné a rozkvitnuté vresy môže každý záhradkár a ako sme spomínali, nenáročnú údržbu a založenie vresoviska zvládnu aj začiatočníci. V snahe poradiť vám s touto prácičkou vám pomôže aj niekoľko jednoduchých rád od skúsených pestovateľov.

Pestovanie vresu

Pestovanie vresu: Užitočné tipy!

  • Pred výsadbou vresu vyberte to správne miesto, vres totižto znáša presádzanie veľmi ťažko.
  • Pre vresovisko vykopte hlbokú jamu a zaplňte ju pôdou s kyslým substrátom.
  • Vresy polievajte mierne a občas ich pohnojte, ale len hnojivom bez obsahu vápnika!
  • Koncom jesene po odkvitnutí skráťte vetvičky, na budúci rok vám opäť rozkvitnú.
  • Pre pestrejší vizuálny dojem pestovanie vresu odporúčame v blízkosti ihličnanov, brečtanu alebo azaliek.

Jednoduchá starostlivosť, perfektná odolnosť a schopnosť skrášľovať každý meter pozemku. Presne preto je pestovanie vresu obľúbené aj u nás, aby ako jeden z mála okrasných rastlín žiaril v záhrade aj počas jesene a zimy. Stačí k tomu dodržať pár jednoduchých pravidiel a nechať vres obyčajný rozkvitnúť v plnej kráse.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články