Pleseň v byte

Plesne v byte… Ako sa ich zbaviť?

Redakcia - 15. februára 2020 - 8194. zobrazení

Každý z nás sa už určite aspoň raz v živote stretol s plesňami, ktoré dokážu v našej domácnosti narobiť poriadnu šarapatu. Okrem toho, že narúšajú celú estetiku domácnosti, môžu spôsobiť aj mnoho zdravotných komplikácii. Preto je potrebné, aby ste sa ich čím skôr zbavili. Trápia aj vás plesne v byte?

Zdravotné problémy, za ktorými stoja plesne v byte

Plesne v podobe tmavých škvŕn, či zatuchnutého pachu škodia stenám, nábytku, ale hlavne vášmu zdraviu. Plesne v byte často stoja za rôznymi zdravotnými problémami, ako sú napríklad bolesti hlavy, rôzne alergie, nádcha či astma. Práve preto je dôležité, aby ste sa ich zbavili raz a navždy!

Pleseň v byte

Náš TIP na kvalitnú penetráciu

Hĺbková penetrácia

Univerzálna penetrácia

Fungicídna penetrácia

Primalex hĺbková penetrácia
Hodnotenie

Cena: od 20.44 €

Primalex univerzálna penetrácia
Hodnotenie

Cena: od 17.99 €

Primalex fungicídna penetrácia
Hodnotenie

Cena: od 13.16 €

Čo spôsobuje plesne v byte?

Aj vy sa pýtate, čo plesne v byte spôsobuje? Ak si myslíte, že plesne napádajú iba staré domy a byty, potom ste žiaľ na omyle. Nie je ničím výnimočným, že plesne napadnú aj novostavbu alebo čerstvo zateplené byty či rodinné domy. Najlepším priestorom pre tvorbu plesní sú nevetrané miestnosti s vysokým stupňom vlhkosti.

Pleseň sadrokartón

Najčastejšie sa plesne objavujú v kúpelni. Je to ideálne miesto na ich tvorbu, ale často sa objavujú aj v kuchyni alebo inej časti bytu. Na množenie plesní úplne stačí, ak v miestnosti často, resp. pravidelne sušíte bielizeň. Avšak, aj proti tejto pliage sa dá účinne bojovať…

Trápia vás plesne a riasy na zateplených fasádach?

Trápia vás rôzne plesne a riasy na vašej fasáde? Prečo sa tvorí pleseň na fasáde? Ako odstrániť pleseň na fasáde? Užitočné tipy a rady…

Pleseň na fasáde

Zbavte sa nepríjemností…

Pokiaľ vašu domácnosť napadli plesne, najlepším riešením je vetranie. Ide o najjednoduchšiu a najlacnejšiu radu. Ak budete svoju domácnosť pravidelne vetrať, potom udržíte vlhkosť bytu v norme a plesne vás nehrozia. Dôležité však je, aby ste nevetrali počas dažďa. Dôležité je tiež v rámci možností nesušiť bielizeň vo vnútri bytu a nechávať otvorené dvere na kúpelni.

Vetrajte

Ako prvú a akútnu pomoc v boji proti plesniam môžete tiež použiť dostupné prostriedky proti plesniam, ktoré nájdete vo všetkých drogériách, napr. Savo proti plesniam. Veľmi dobrým riešením sú tiež Ceresit, tablety na pohlcovanie vlhkosti. Ale tak či onak, najdôležitejšie je vetranie.

Plesne dokážu narobiť množstvo neplechy v každej domácnosti, preto sa im snažte vyhnúť oblúkom. Ak náhodou proti nim už bojujete, nemajte obavy, so správnym prístupom sa ich určite zbavíte a vaša domácnosť bude zase vašou oázou pokoja a pohody.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články