Garáž - 1

Poriadok v garáži. 4 tipy, ako na to

Reklamný článok - 22. septembra 2021 - 1461. zobrazení

Garáž je v mnohých domácnostiach bojiskom zhromažďovania takých vecí, ktoré sa už nepoužívajú, no rozlúčiť sa s nimi naveky je kvôli niečomu ťažké. Medzi nimi sa nájdu aj predmety, ktoré sa do bytu nezmestia alebo ešte nedostali svoje ideálne miesto, napríklad neuvážené zakúpené obrazy, ozdoby a podobné zbytočnosti. Ak v poslednom období vám stále častejšie napadá, že tohto chaosu by ste sa už konečne mali zbaviť, ste na dobrom mieste. Poradíme vám, ako môžete svoju garáž upratať tak, aby spĺňala svoju pôvodnú funkciu.

Garáž - 2

Absolútna selekcia

Pri tomto bode by sme chceli poznamenať, že pokiaľ na premenu svojej garáže nemáte dosť času, do tohto procesu sa radšej ani nepúšťajte. Poriadok bude totižto len polovičatý, ak základ nebude čistý. Možno poznáte knihu Kúzelné upratovanie od Marie Kondo. Podľa tejto metódy by ste napríklad pri upratovaní šatníka mali všetky kusy oblečenia vybrať a položiť na jednu kopu, potom všetko vyselektovať po jednom. Je nám jasné, že v garáži nebude tento postup úplne jednoduchý, napriek tomu je jednoznačne potrebný. Preto, prvým krokom by malo byť to, že vynesiete všetky predmety na dvor, vrátane políc a regálov, pokiaľ nejaké máte.

Ak ste sa rozhodli nevymaľovať steny, aspoň ich pretrite, aby boli naozaj čisté. Povysávajte a umyte podlahu. Môžete tak urobiť aj viackrát. Kým sa vnútro suší, pustite sa do selekcie predmetov na dvore. Na jednu stranu položte to, čo by vo vyčistenom prostredí malo mať svoje miesto, a na druhú to, čo už nepoužívate. Buďte nekompromisní, myslite na krásny výsledok, ktorý vás čaká po poriadnej selekcii.

Neporiadok v garáži

Náhrada poškodených predmetov

Dôležité je aj to, aby ste sa zbavili poškodených vecí alebo ich opravili ešte pred tým, než ich vrátite dovnútra. Ruku na srdce. „Opravím to neskôr,“ v skutočnosti znamená to, že na daný predmet zabudnete hneď po tom, ako ho položíte na policu. Vymeňte výplň v ráme rozbitého zrkadla, zbavte sa rozbitých kuchynských potrieb a objednajte si nové pneumatiky namiesto tých starých, ktoré ste si doteraz odkladali s víziou kreatívnych chvíľ v budúcnosti. Samozrejme, pokojne z nich vyrobte kvetináče, preliezku alebo taburetku, ale urobte to teraz, teda ihneď po návšteve Oponeo.sk, kde si zakúpite nové kúsky, ktoré budú spĺňať tú pôvodnú funkciu pneumatík.

Pneumatiky

Kategórie, oddelenia

Záhradné náradie opreté o pytle so zimným oblečením, krásny nový dron položený na vedre s farbou na stenu, krabica vína pod záhradným nábytkom. Takto poriadok veru nebude. Respektíve bude iba dovtedy, kým sa v garáži nezačnú opäť hromadiť rôzne veci, a zrazu stratíte prehľad v tom, čo máte kde hľadať. Aby ste takémuto chaosu predišli, vytvorte rôzne oddelenia. Pomôcky do záhrady, predmety súvisiace s vaším hobby, upratovacie náradie atď., to všetko by malo byť odložené oddelene, v na to vymedzenom, samostatnom kútiku.

Praktickým nápadom je aj to, že jednotlivé veci rozdelíte podľa toho, ako často ich používate. To, čo potrebujete len raz za čas, by sa malo nachádzať vyššie a vzadu, a to, čo je súčasťou vášho života dennodenne, umiestnite vo svojom zornom poli alebo na spodných policiach a pred ostatnými predmetmi.

Záhradný fúrik

Chryzantémy: Kvety, ktoré charakterizujú jeseň

Viete, akú starostlivosť vyžadujú chryzantémy? Kedy ich strihať a hnojiť? Aké druhy chryzantém poznáme? Aké sú tie najlepšie hnojivá?

Farebné chryzantémy

Detský kútik

Tento odsek bude zaujímavý najmä pre majiteľov takých garáží, ktoré pravidelne navštevujú aj najmladší členovia domácnosti, čiže deti. Mať zakázané miesta, či už v interiéri, na dvore alebo záhrade, môže byť zdrojom mnohých zbytočných konfliktov. Videli ste už detský nábytok vhodný do kuchyne, ktorý je plne funkčný? To isté môžete mať aj v garáži.

Ak umožníte svojím deťom, aby robili to, čo vy, nielen, že ich potešíte, ale posilňujete aj ich sebavedomie a pocit kompetentnosti. V neposlednom rade ich budete sprevádzať pri osvojovaní rôznych zručností, bude to nenásilná forma učenia na partnerskej úrovni. Deti do určitého veku veľmi radi napodobňujú dospelých.

V každej časti garáže majte aj detskú verziu. Pri polici s vašimi hobby-pomôckami môže stáť jedna nižšia, na ktorej sa budú nachádzať malé, ale plne funkčné alternatívy „dospeláckych“ predmetov alebo veci súvisiace s vlastnými záľubami tých najmenších. Zohnať záhradné náradie pre drobné ruky tiež nie je nič komplikované, no a pokiaľ vo vašej garáži parkuje motorové vozidlo, nájdite miesto aj pre menšie elektrické autíčko. Je samozrejme rozumné predísť nehodám kvôli neskúsenosti malých vodičov, našťastie existujú elektrické autíčka aj s diaľkovým ovládaním, pomocou ktorého môžete pomáhať svojmu dieťaťu pri šoférovaní. Kvalitné modely s touto a ďalšími skvelými funkciami môžete nájsť v internetovom obchode Aeromodel.sk.

Elektrické autíčko

Zdroj fotiek: freepik.com

  • Kategórie

Podobné články