Vitrum Pure

Poznáte sklenený štrk Vitrum Pure?

Reklamný článok - 27. mája 2019 - 2831. zobrazení

Premýšľate nad tým, čím by ste skrášlili vašu záhradu? Alebo či k prístupovým chodníkom, rôznym záhradným dekoráciám a oddychovým zónam vysypete klasický štrk alebo mulčovaciu kôru? Ak áno, radi by sme vám v dnešnom článku predstavili alternatívu voči týmto tradičným možnostiam. Predstaviť by sme vám chceli sklenený štrk Vitrum Pure od firmy VYDRUS spol. s r.o., ktorý oživí vašu záhradu, dodá jej moderný nádych a má rovnaké kvalitatívne vlastnosti ako klasický štrk alebo mulčovacia kôra.

Sklenený štrk využitie

Čo je to vlastne sklenený štrk Vitrum Pure?

Sklenený štrk Vitrum Pure sa vyrába z odpadového skla a má mnohoraké využitie. Svoje uplatnenie nenachádza len v domácnostiach, ale aj v priemysle, čo v praxi znamená, že okrem estetickej stránky disponuje aj tou praktickou.

Ikona žiarovkaUnikátne vlastnosti skleneného štrku sa vytvárajú v samotnom procese jeho výroby, kedy odpadové sklo stráca ostré hrany a stáva sa tak bezpečným a nezávadným pre ľudí a životné prostredie.

Vitrum Pure sklenený štrk

Okrem vysokého kvalitatívneho štandardu spĺňa sklenený štrk aj prísne bezpečnostné a ekologické štandardy. Sklenený štrk Vitrum Pure je bezpečný, ekologický, recyklovateľný a nehorľavý.

Využitie skleneného štrku v domácnostiach

  • Mulčovanie

Opracovaný sklenený štrk Vitrum Pure ako mulčovací produkt má vynikajúce využitie pri pestovaní zeleniny a ovocia, pričom zvyšuje efektivitu, kvalitu a urýchľuje dozrievanie. Využíva odraz svetla, ktoré sa tak dostane aj na spodnú časť listov a plodov. Chráni pôdu pred vysychaním a vytvára priaznivú mikroklímu pre tvorbu korienkov.

Výrazne obmedzuje klíčenie semien a rast burín a zároveň slúži ako ekologický prostriedok proti slizniakom a slimákom. Veľkou výhodou oproti klasickému produktu ako je mulčovacia kôra je jeho životnosť, pretože nikdy nevymizne a nie je ho potrebné vymeniť. Návod na mulčovanie https://vitrum.sk/works/mulcovanie/.

Mulčovanie
  • Bazénová filtrácia

Sklenené filtračné sklo Vitrum Pure sa používa ako filtračná náplň v bazénových filtráciách najmä kvôli jeho unikátnym vlastnostiam. Špeciálna úprava filtračného skla účinne zamedzuje zachytávaniu baktérií a vytváraniu tzv. biofilmu. Sklenené filtračné sklo má oproti iným filtračným náplniam výrazne dlhšiu životnosť a znižuje potrebu používania rôznych dezinfekčných prostriedkov. Čo je však dôležité, zákal vody sa pri používaní filtračného skla znižuje až o 30%.

  • Dekorácia

Sklenený štrk Vitrum Pure má okrem toho praktického aj estetické využitie. Tento sklenený štrk, resp. mulčovaciu drť, môžete použiť ako náhradu za klasický štrk a mulčovaciu kôru a skrášliť si ňou tak okolie svojho rodinného domu alebo záhrady, poprípade okolie prístupových chodníkov k oddychovým zónam vo vašej záhrade. Sklenený štrk nemusíte používať len v exteriéri, vhodný je aj na použitie v interiéri, ako piesok pre akvária a terrária, podstielka pre vášho domáceho miláčika, pri aranžovaní alebo na dodekorovanie biokrbov.

Sklenený štrk a jeho využitie v interiéri
  • Hydropónia

Špecifické praktické využitie má sklenený štrk pri hydroponickom pestovaní, tj. pestovaní rastlín bez pôdy. Klasická pôda je v prípade hydroponického pestovania nahradená tzv. keramzitom, čo je hydroponický substrát vyrábaný z ílu pri vysokej teplote. V prípade použitia skleneného štrku pri hydroponickom pestovaní je jeho najväčším benefitom minimálna uhlíková nečistota, čo znamená, že nedochádza k uvoľňovaniu oxidov, ktoré sú pôvodcom rôznych hubových infekcií na rastlinách.

  • Pieskovanie

Jemná frakcia skleneného štrku, tzv. pieskovacia drť, je používanou najmä pri pieskovaní, resp. aerifikácii. Touto metódou sa zlepšuje vzdušnosť a nasiakavosť trávnika, resp. dochádza k zadržiavaniu vlahy a živín.

Náš TIP na obľúbený sklenený štrk Vitrum Pure

Mulčovacia drť

Pieskovacia drť

Filtračné sklo

Vitrum Pure - mulčovacia drť
Hodnotenie

Cena: od 4.95 €

Vitrum Pure - pieskovacia drť
Hodnotenie

Cena: od 4.95 €

Vitrum Pure - filtračné sklo
Hodnotenie

Cena: od 4.95 €

Využitie skleneného štrku v priemysle

  • Agregáty do pracovných dosiek

Sklenený štrk nachádza svoje uplatnenie aj v priemyselnej výrobe. Jedným z príkladov je jeho používanie pri výrobe rôznych druhov pracovných a kuchynských dosiek. Je to práve sklenený štrk, ktorý môže za moderný a atraktívny vzhľad pracovných a kuchynských dosiek.

  • Prímesi do betónov

Využitie skleneného štrku Vitrum Pure je naozaj mnohoraké. Okrem vyššie uvedených možností jeho využitia sa tento sklenený štrk používa aj ako prísada do betónových zmesí, ktoré sa používajú pri výrobe dlažieb v tzv. Terazzo štýle. Podľa vedeckých štúdií je dokázané, že betónové zmesi zhotovené z agregátov skleneného štrku, resp. recyklovaného skla, majú lepšie izolačné a kvalitatívne vlastnosti než klasické betónové zmesi.

Sklenený štrk Vitrum Pure
  • Prímesi do strešných krytín

Rovnako ako v prípade betónových zmesí sa sklenený štrk používa aj ako prísada pri výrobe strešných krytín. Jeho použitie nemá len estetický, ale najmä praktický efekt. Hlavným dôvodom, prečo sa sklenený štrk používa ako prísada pri výrobe strešných krytín je ten, že vytvára tepelno-izolačnú vrstvu. Okrem iného po povrchovej aplikácií dodá sklenený štrk strešnej krytine aj reflexný efekt.

  • Tryskávanie a pieskovanie kovov

Ak by ste sa chystali opieskovať nerez alebo hliník, aj v tomto prípade je sklenený štrk Vitrum Pure tou správnou voľbou. Neobsahuje totižto žiadne ťažké kovy, je recyklovateľný a šetrný voči životnému prostrediu. Výsledok opieskovania je na rovnakej kvalitatívnej úrovni, ako tomu je v prípade klasického opieskovania.

Mulčovanie skleneným štrkom Vitrum Pure

Zdroj/Foto: Vitrum

  • Kategórie

Podobné články