Prerábame kúpeľňu – na čo všetko myslieť ?

Prerábka kúpeľne: Na čo všetko myslieť?

Redakcia - 23. februára 2020 - 4212. zobrazení

Prichádza čas na rekonštrukciu, ktorej výsledkom má byť novšia, krajšia a pohodlnejšia kúpeľňa? K splneniu tohto cieľa však treba myslieť na všetky potrebné kroky, pomocou ktorých si budete prostredie a zariadenie prerobenej kúpeľne môcť naplno užívať. Čo vyžaduje prerábka kúpeľne?

Pustiť sa do renovácie kúpeľne je dôležité rozhodnutie, s ktorým súvisí aj istá predstava o jej novej podobe. Ak sa snažíte spraviť maximum pre dôkladnú realizáciu, potom nezabudnite na zopár základných krokov potrebných pre zabezpečenie komfortu a kvality. Poďme sa teda spoločne pozrieť, na čo všetko by ste mali myslieť už pred zahájením rekonštrukcie.

Prerábka kúpeľne vizualizácia

Prerábka kúpeľne krok po kroku…

  • Finančný rozpočet – Nedokončiť naplánované práce len kvôli nečakanému nedostatku financií by bola zbytočná chyba. Tvorba rozpočtu, v ktorom si vyznačíte jednotlivé položky a náklady na ich financovanie, bude užitočnou pomôckou.
  • Výber materiálov – Od výberu materiálov bude záležať kvalita, komfort aj dizajn. Aj keď výrobcovia ponúkajú stále viac možností, vyberať by ste mali len z tých, ktorým nepoškodí zvýšená vlhkosť a vodná para.
  • Vhodné osvetlenie – Kúpeľne zvyknú trpieť nedostatkom denného svetla, takže vhodné osvetlenie bude zohrávať jednu z najdôležitejších úloh. Klasický luster sa tu určite nehodí, radšej si skúste vybrať bodové LED osvetlenie rozptýlené po celom strope.
  • Kúpa elegantných doplnkov – Nie je to len vaňa či umývadlo, ktoré sú súčasťou kúpeľne. Využívate v nej takisto skrinky, zrkadlá, vešiaky na uterák, práčku a mnohí aj WC. Kúpa doplnkov by sa tak mala zmeniť na premyslenú akciu, ktorá vám zaistí všetko potrebné.
  • Pozor na ergonómiu – Správna ergonómia nie je dôležitá len v bezbariérových bytoch, kde má pomáhať imobilným obyvateľom. Vďaka jej princípom dokážete šetriť priestor a cielene zefektívniť rôzne činnosti, takže pomoc dizajnéra pri návrhu sa určite zíde.
  • Revízia vodoinštalácií a elektroinštalácií – Pokiaľ je už prerábka kúpeľne naspandutie a súčasťou renovácie je výmena podláh a obkladov, potom si dajte skontrolovať aj rozvody. Možno odhalíte skryté poškodenia a budete ich môcť dať do poriadku, čím nielen zvýšite bezpečnosť bývania, ale ušetríte za nečakané neodkladné opravy v budúcnosti.

Plánujete prerábať bytové jádro? Ak áno, nezabudnite na…

Rozhodli ste sa, že váš byt chcete renovovať a chystáte sa prerábať bytové jadro? Prerábanie bytového jadra krok po kroku. Na čo nezabudnúť?

Bytové jadro - vizualizácia
Vizualizácia kúpeľne - rekonštrukcia

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články