Hliníkové okná – záruka kvality a bezpečnosti

Hliníkové okná – záruka kvality a bezpečnosti

Redakcia - 13. júna 2018 - 2205. zobrazení

Ak budeme hľadať okná podľa materiálu, trh nám ponúkne 3 základné predávané typy. Okrem najdostupnejších plastových a štýlových drevených môžeme vsadiť na hliníkové okná, ktoré údajne disponujú najvyššou kvalitou a maximálnou bezpečnosťou.

Hliníkové modely sú zo všetkých troch spomínaných druhov okien najmenej známe. Firmy zaoberajúce sa ich predajom a montážou musia čeliť slabšiemu dopytu, ktorý je spôsobený viacerými faktormi. Nebyť vyšších cien, možno by sa vypredávali omnoho rýchlejšie, veď kvalitatívnou úrovňou na to určite majú.

Dizajnová flexibilita je plus

Hliník je zárukou kvality

Vysporiadajú sa s prehnanou poveternosťou, silnými mrazmi aj mechanickými poškodeniami. Hliníkové okná sú totiž zárukou kvality a dlhoročnej životnosti, ku ktorej nie je vôbec potrebná náročná údržba.

S protipožiarnou funkciou

Hliník je na rozdiel od plastových a drevených komponentov nehorľavý, takže v prípade požiaru môžu byť okná dosť veľkou zábranou pri jeho prenikaní do interiéru.

Odolné voči vlámaniu

Vďaka pevným konštrukciám, rámom a špeciálnym bezpečnostným kovaniam odolajú aj pokusom o vlámanie. Okrem praktickej funkcie plnia aj tú bezpečnostnú, ktorá je v dnešnej dobe stále viac žiadaná, obzvlášť pri rodinných domoch.

Dizajnová flexibilita je plus

Dnes sa okná z hliníka už nevyrábajú len pre priemyselné haly a obchodné prevádzky. Využívajú sa aj v rezidenčných objektoch a kanceláriách, vďaka čomu sa začalo pracovať na estetizácii. Tá je iba plusom, ktorý dvíha dopyt po týchto produktoch.

Hliník je zárukou kvality

Výhody hliníkových modelov sú zrejmé, no keďže sa zákazníci rozhodujú hlavne podľa ceny a toho čo poznajú, napriek vynikajúcim vlastnostiam ustupujú dreveným a plastovým oknám. Práve tie majú lepšiu reklamu, s čím stúpa aj dopyt, a to už bez ohľadu na to, či sú dané okná lepšie alebo horšie.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články