Hliníkové okná

Hliníkové okná: Záruka kvality a bezpečnosti!

Redakcia - 17. februára 2020 - 2898. zobrazení

Ak budete hľadať okná podľa materiálu, trh vám ponúkne 3 základné predávané typy. Okrem najdostupnejších plastových a štýlových drevených, môžete vsadiť na hliníkové okná, ktoré údajne disponujú najvyššou kvalitou a maximálnou bezpečnosťou.

Prečo si zvoliť hliníkové okná?

Hliníkové modely sú zo všetkých troch spomínaných druhov okien najmenej známe. Firmy zaoberajúce sa ich predajom a montážou musia čeliť slabšiemu dopytu, ktorý je spôsobený viacerými faktormi. Nebyť vyšších cien, možno by sa vypredávali omnoho rýchlejšie, veď kvalitatívnou úrovňou na to určite majú.

Hliníkové okná - zimná záhrada

Hliníkové okná a ich najväčšie výhody

Hliník je zárukou kvality

Vysporiadajú sa s prehnanou poveternosťou, silnými mrazmi aj mechanickými poškodeniami. Hliníkové okná sú totiž zárukou kvality a dlhoročnej životnosti, ku ktorej nie je vôbec potrebná náročná údržba.

S protipožiarnou funkciou

Hliník je na rozdiel od plastových a drevených komponentov nehorľavý, takže v prípade požiaru môžu byť okná dosť veľkou zábranou pri jeho prenikaní do interiéru.

Prečo sa okná začínajú rosiť zvnútra?

Viete ako odstrániť rosenie okien zvnútra? Prečo sa okná vôbec rosia? Je to chyba okien alebo vlhkosti vo vašom byte? Rosenie okien…

Rosenie okien

Odolné voči vlámaniu

Vďaka pevným konštrukciám, rámom a špeciálnym bezpečnostným kovaniam odolajú aj pokusom o vlámanie. Okrem praktickej funkcie plnia aj tú bezpečnostnú, ktorá je v dnešnej dobe stále viac žiadaná, obzvlášť pri rodinných domoch.

Dizajnová flexibilita je plus

Dnes sa okná z hliníka už nevyrábajú len pre priemyselné haly a obchodné prevádzky. Využívajú sa aj v rezidenčných objektoch a kanceláriách, vďaka čomu sa začalo pracovať na ich estetizácii. Tá je iba plusom, ktorý dvíha dopyt po týchto produktoch.

Hliníkové okná

Výhody hliníkových modelov sú zrejmé, no keďže sa zákazníci rozhodujú hlavne podľa ceny a toho čo poznajú, napriek vynikajúcim vlastnostiam ustupujú dreveným a plastovým oknám. Práve tie majú lepšiu reklamu, s čím stúpa aj dopyt, a to už bez ohľadu na to, či sú dané okná lepšie alebo horšie.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články