Hydroizolácia

Voda nemusí byť nepriateľ, ak ju skrotíte

Reklamný článok - 19. augusta 2023 - 570. zobrazení

Ak ste sa pustili do stavby nového rodinného domu, určite sa veľmi netešíte, ak začne prudko pršať, alebo ak stúpne hladina podzemnej vody. A taktiež nejasáte počas horúčav či dažďov, ak vašej streche chýba lepšia izolácia voči vonkajším teplotám. Voda ako taká, či prípadne veľká vlhkosť alebo dusno, nemusia byť nutne naším nepriateľom. Určite jej ako takej neporučíte, no dá sa voči tomu efektívne brániť. Existujú na to vhodné prostriedky.

Lepšia prevencia než riešenie problému

Vlhkosť vie byť veľmi nepríjemná najmä v rámci budovania základovej dosky. Zvlášť počas chladnejších mesiacov s väčším množstvom zrážok vie poriadne skomplikovať stavbu nového domu. O to je hydroizolácia základovej dosky dôležitejšia. Aj v tomto prípade, podobne ako v iných oblastiach života, platí, že prevencia je vždy lepšia a menej bolestivá než riešenie problému. A v prípade hydroizolácie to platí doslovne. Ak si na nej dáte záležať a nepustíte vodu do základovej dosky, vyhnete sa nákladnému a zdĺhavému riešeniu prípadných problémov.

Nezabúdajte na strechu

Ak žijete v podkrovnom byte, mezonete, či v rodinnom dome, tak nezabúdajte na poriadnu izoláciu strechy. V lete vie byť priamo pod strechou až neznesiteľne horúco, v zime vás zase môžu trápiť úniky tepla a príliš veľké chladno. A k tomu treba pripočítať prípadnú vlhkosť a hrozbu vzniku plesní v priestoroch pod oknami. Aj preto je hydroizolácia striech mimoriadne podstatná. Môžete sa vďaka nej vyhnúť spomínaným problémom a zároveň predĺžiť životnosť svojho majetku.

Zaobstaráte si aj na internete

Pokiaľ vás trápi, kde si prípravky určené na hydroizoláciu základov či hydroizoláciu striech zaobstarať, nemusíte zúfať. Dnes si už totiž aj takéto produkty pohodlne zaobstaráte na internete, nemusíte nikam chodiť, ale celé to vyriešite z pohodlia od vlastného počítača.

Zdroj obrázku: Volodymyr Plysiuk / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články