Klasické alebo závesné WC

Klasické alebo závesné WC?

Redakcia - 13. apríla 2015 - 3358. zobrazení

Rekonštrukcia bytu v sebe zahŕňa aj rekonštrukciu toalety. Na prvý pohľad nejde o nič významné, veď miestnosť je malá a nie je tam veľa možností na „vymýšľanie“. Avšak samotný výber toalety môže byť niekedy náročný.

wc-ask-legend

Závesná toaleta alebo kombinované WC?

V súčasnosti máme na výber z dvoch možností. Vo väčšine nezrekonštruovaných domácností sa nachádzajú klasické kombinované záchody, s ktorými má takmer každý z nás skúsenosť. Asi najproblematickejšie je udržiavanie hygieny, pretože kombinované záchody majú rôzne zárezy a nemajú čisté línie. S vývojom spoločnosti prichádzali na trh aj závesné toalety, ktoré sú žiadané čoraz viac. Ich výhody a prednosti si predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

wc

Závesné WC

Konštrukcia závesnej toalety sa zabuduje do steny, prípadne pred stenu. Výhodou je možnosť výškového nastavenia. Vďaka tomu si môžete sami určiť, v akej výške bude závesná WC misa. To ocenia najmä starší a vyšší ľudia ako aj ľudia s rôznymi pohybovými komplikáciami.

pack-bati-support-geberit-wc-tozza-noir

Závesná WC misa je vo vzduchu, čo ocenia najmä gazdinky. Udržiavanie čistoty je oveľa jednoduchšie ako u klasického kombinovaného WC. Ďalšou výhodou je tlmenie hlučnosti toalety. Vďaka zabudovanej konštrukcii je napúštanie vody ako aj splachovanie tlmené.

wc-suspendu-tozza-noir

Tlačidlá na inštalačné moduly

K inštalačnému modulu potrebujete vybrať tlačítko na splachovanie. Tie sú samozrejme dvojité, čiže máte možnosť šetriť vodu. Zvyčajne je splachovanie za pomoci troch a šiestich litrov vody. Okrem toho máte na výber z rôznych kúskov. Na trhu je široká paleta farebných ako aj dizajnových prevedení.

white-frame-support-geberit-wc-tozza-pack

Niektorí výrobcovia, napríklad KOLO majú vo svojej ponuke tlačítka, v ktorých je zabudovaný systém SMART FRESH. To znamená, že priamo v tlačítku je zabudovaný systém na umiestňovanie antibakteriálnych tyčiniek, ktoré zabezpečia, že Vaša toaleta bude voňať čistotou a bude hygienicky bezpečná.

Umiestnenie toalety

Inštalačné moduly závesných toaliet sa dajú použiť do rôznych priestorov. Môžete ich umiestniť na vodorovnú plochu, ale aj do rohu. Spravidla sa kotvia do zeme a na stenu, aby bola zabezpečená maximálna pevnosť. Častou obavou býva nosnosť závesnej toalety. Môžeme Vás ubezpečiť, že nosnosť je dostatočne vysoká, takže obavy sú zbytočné. Nosnosť WC je pri značkách GEBERIT aj KOLO až 400 kg.

suspended-toilet-starck

Na záver ešte dodáme, že pri inštalácií závesného WC nezabudnite na zvukovú izoláciu. Ide o tenký plátok izolácie, ktorá zabezpečí, že keramická WC misa nebude na obklade škrípať.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: masalledebain.com

  • Kategórie

Podobné články