Rakytník rešetliakový – zázračná rastlina

Rakytník rešetliakový – zázračná rastlina

Redakcia - 17. októbra 2016 - 2444. zobrazení

Aj vaša záhradka môže byť domovom viacerých zázračných rastlín, ktoré budú skrášľovať nielen jej exteriér, ale zároveň vám poslúžia aj v kuchyni. Jednou z takýchto zázračných rastlín je aj rakytník rešetliakový, ktorého liečivé účinky spoznáva čoraz viac záhradkárov. Kto jeho liečivé účinky pocíti na vlastnej "koži", záhradku si bez neho už nebude vedieť predstaviť.

Najpredavánejšie produkty z rakytníka

1.miesto

2.miesto

3.miesto

RAKYTNÍKOVÝ olej 100%

Cena: od 6.00 €

Rakytník rešetliakový 60 ks

Cena: od 11.00 €

RAKYTNÍK ovocná šťava

Cena: od 4.00 €

Rakytník je často označovaný aj ako „zázrak prírody“ alebo „citrónovník severu“. Asi márne by ste hľadali liečivejšiu rastlinu, ktorú by ste mohli pestovať vo vašej záhradke. Rakytník, ktorý prišiel aj do našich zemepisných šírok sa stal obľúbeným spoločníkom na ceste za zdravím a krásou.

rakytník rešetliakový

Rakytník si našiel miesto všade na svete

Magickú silu rakytníka rešetliakového spoznali najprv v Ázii, konkrétne v Indii a v Nepále, odkiaľ sa začal šíriť do sveta. Rastlina sa však cíti ako doma aj na Sibíri, vďaka čomu dokáže odolať nepriaznivým podmienkam. Odolnosť rakytníka zapríčinila jeho bezproblémovú expanziu do rôznych kútov sveta, vrátane Slovenska, kde sú ideálne podmienky na jeho nenáročné pestovanie.

rakytník

Pár zaujímavostí z histórie:

interactive connectionblahodarné účinky rakytníka boli známe už pri vzniku ayurvédy

interactive connectionako prvá prišla s využívaním celej rastliny tradičná tibetská medicína

interactive connectionv antickom Grécku z neho robili lieky pre vojakov poranených v boji

interactive connectionv stredoveku ho konzumovali aj kone, údajne kvôli obnove síl a krajšej srsti

Rastlina s neuveriteľnou liečivou silou

Čoraz väčší záujem o rakytník má jasný dôvod a tým je jeho schopnosť liečiť telo. Obzvlášť rakytníku rešetliakovému sa pripisujú zázračné účinky pri starostlivosti o krásu pleti a snahe podporovať lepšiu obranyschopnosť. Čo je však na rakytníku najlepšie? Rakytník obsahuje bohaté spektrum nutričných látok, ktoré sa dajú zužitkovať v rôznych podobách určených pri závažných zdravotných problémov.

liečivé účinky rakytníka

Rakytník a jeho možné využitie:

interactive connectionrakytníkový olej (na konzumáciu alebo v kozmetike)

interactive connectionsirup alebo džem (ako doplnok k iným potravinám)

interactive connectionodvary, čaje a šťavy (ako liečba a prevencia chorôb)

interactive connectionrakytníkové maslo (vhodné pri pečení)

rakytníkový olej

Podobne ako pri ostatných liečivých rastlinách, aj pri rakytníku platí, že jeho zázračné účinky môžeme pocítiť len v kombinácii so zlepšením životosprávy. Až potom sa začnú prejavovať jeho pozitívne vlastnosti, ktoré ponúka v snahe podporiť našu imunitu a zároveň skrášliť exteriér. Za skúšku to stojí, tak prečo neoživiť záhradku takýmto skvelým pomocníkom.

Vedeli ste, že?

Plody a dužina rakytníka majú biostimulačné účinky, olej rakytníka podporuje vyššiu odolnosť organizmu a listy spolu s konármi zmierňujú a liečia reumatizmus?

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články