Bio hnojivá ako náhrada za chemické hnojivá

Aké bio hnojivo je najkvalitnejšie a najlepšie?

Redakcia - 29. mája 2020 - 6747. zobrazení

Dosť bolo chemických hnojív, ktoré znečisťujú vašu záhradu. Pestovať a hnojiť sa dá aj „zdravo“, a to bez nežiadúcich látok. Stačí len nájsť tie správne prípravky. A práve bio hnojivá by mali splniť túto požiadavku najlepšie, pričom ochránia vašu úrodu od zbytočných škodlivín. Väčšina chemických hnojív totižto obsahuje nadmerné množstvo nežiadúcich a prevažne škodlivých látok.

Ako vybrať bio hnojivo?

Donedávna skoro všetky predajne so záhradkárskym sortimentom ponúkali výhradne chemické hnojivá. Výrobcovia však začali chápať a reflektovať požiadavky zákazníkov a na trh uvádzajú čoraz viac prípravkov založených na prírodnej báze. Bio hnojivá sa stávajú čoraz viac obľúbenejšími a vyhľadávanejšími, a to dokonca viac než klasické chemické hnojivá. V kombinácii so svojpomocne vyrobeným bio hnojivom, tak môžete ochrániť vašu záhradu od nežiadúcich škodlivých látok a dopestovať si vysnenú bio zeleninu, či bio ovocie.

Bio hnojivo v záhrade

Bio hnojivo a jeho hlavné pozitíva

  • Prirodzená chuť plodín a ich sýtejšia farba.
  • Minimalizovanie rizika vzniku nežiadúcich toxínov.
  • Prírodná a zdravá úroda bez škodlivých látok.
  • Podpora imunity.
  • Ochrana pred škodcami.

Náš TIP na obľúbené bio hnojivá a bio substráty

Bio hnojivo Polyversum

Bio substrát Terra Plus

Bio hnojivo Agro Bio

Bio hnojivá Polyversum
Hodnotenie

Cena: od 5.69 €

Bio substrát Terra Plus
Hodnotenie

Cena: od 15.99 €

Bio hnojivá Agro Bio
Hodnotenie

Cena: od 3.30 €

Bio hnojivo z morských rias

Bio hnojivo z morských rias čaká skvelá budúcnosť a prvé náznaky jeho všestranného využitia k nám prichádzajú už teraz, a to v rôznych podobách. Po rôznych potravinových doplnkoch sa stali morské riasy súčasťou bio hnojív, kde sa využívajú najmä ich bioaktívne látky a bohaté spektrum živín a minerálov.

Konský a kravský hnoj

Naši predkovia nepoznali hnojivá v modernej granulátovej forme. Ako bio hnojivá zväčša používali konský alebo kravský hnoj. Tie sú používané dodnes, napriek tomu, že s ich dovozom sú spojené nemalé problémy. Ak sa vám konský alebo kravský hnoj podarí zohnať, pôda vo vašej záhrade sa poteší „vitamínovej bombe“.

Pestovanie papriky na záhrade alebo na balkóne

Pestovanie papriky v záhrade alebo na balkóne nebolo nikdy ľahšie… Hľadáte užitočné TIPY pri pestovaní papriky? Pestovanie papriky…

Pestovanie papriky

Guáno

Stále viac obľúbeným bio hnojivom je guáno, ktoré má pre pôdu špeciálne a blahodárne účinky. Ide o nahromadený trus z morských vtákov či netopierov, ktorý je plný horčíka a fosforu. Guáno sa využíva pri pestovaní zemiakov, koreňovej zeleniny, ale aj jahôd.

Popol z dreva

Medzi obľúbené a tzv. ľudové bio hnojivá patrí aj popol zo spáleného dreva. Ten by ste však mali používať s mierou. Ak vo vašej záhrade vhodne skombinujete rôzne druhy bio hnojív, potom bude popol z dreva vďaka svojej vysokej hodnote draslíka maximálne účinným.

Autor textu: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články