Bio hnojivá ako náhrada za chemické hnojivá

Aké bio hnojivo je najkvalitnejšie a najlepšie?

Redakcia - 29. mája 2020 - 4237. zobrazení

Dosť bolo chemických hnojív, ktoré znečisťujú vašu záhradu. Pestovať a hnojiť sa dá aj „zdravo“, a to bez nežiadúcich látok. Stačí len nájsť tie správne prípravky… A práve bio hnojivá by mali splniť túto požiadavku najlepšie, pričom ochránia vašu úrodu od zbytočných škodlivín. Väčšina chemických hnojív totižto obsahuje nadmerné množstvo nežiadúcich a prevažne škodlivých látok.

Ako vybrať bio hnojivo?

Donedávna skoro všetky predajne so záhradkárskym sortimentom ponúkali výhradne chemické hnojivá. Výrobcovia však začali chápať a reflektovať požiadavky zákazníkov a na trh uvádzajú čoraz viac prípravkov založených na prírodnej báze. Bio hnojivá sa stávajú čoraz viac obľúbenejšími a vyhľadávanejšími, a to dokonca viac než klasické chemické hnojivá. V kombinácii so svojpomocne vyrobeným bio hnojivom, tak môžete ochrániť vašu záhradu od nežiadúcich škodlivých látok a dopestovať si vysnenú bio zeleninu, či bio ovocie.

Bio hnojivo v záhrade

Bio hnojivo a jeho hlavné pozitíva

  • Prirodzená chuť plodín a ich sýtejšia farba.
  • Minimalizovanie rizika vzniku nežiadúcich toxínov.
  • Prírodná a zdravá úroda bez škodlivých látok.
  • Podpora imunity.
  • Ochrana pred škodcami.
Hnoj - bio hnojivo

Bio hnojivo z morských rias

Bio hnojivo z morských rias čaká skvelá budúcnosť a prvé náznaky jeho všestranného využitia k nám prichádzajú už teraz, a to v rôznych podobách. Po rôznych potravinových doplnkoch sa stali morské riasy súčasťou bio hnojív, kde sa využívajú najmä ich bioaktívne látky a bohaté spektrum živín a minerálov.

Konský a kravský hnoj

Naši predkovia nepoznali hnojivá v modernej granulátovej forme. Ako bio hnojivá zväčša používali konský alebo kravský hnoj. Tie sú používané dodnes, napriek tomu, že s ich dovozom sú spojené nemalé problémy. Ak sa vám konský alebo kravský hnoj podarí zohnať, pôda vo vašej záhrade sa poteší „vitamínovej bombe“.

Náš TIP na obľúbené bio hnojivá a bio substráty

Bio hnojivo Polyversum

Bio substrát Terra Plus

Bio hnojivo Agro Bio

Bio hnojivá Polyversum
Hodnotenie

Cena: od 5.69 €

Bio substrát Terra Plus
Hodnotenie

Cena: od 15.99 €

Bio hnojivá Agro Bio
Hodnotenie

Cena: od 3.30 €

Guáno

Stále viac obľúbeným bio hnojivom je guáno, ktoré má pre pôdu špeciálne a blahodárne účinky. Ide o nahromadený trus z morských vtákov či netopierov, ktorý je plný horčíka a fosforu. Guáno sa využíva pri pestovaní zemiakov, koreňovej zeleniny, ale aj jahôd.

Pestovanie papriky na záhrade alebo na balkóne

Pestovanie papriky v záhrade alebo na balkóne nebolo nikdy ľahšie… Hľadáte užitočné TIPY pri pestovaní papriky? Pestovanie papriky…

Pestovanie papriky

Popol z dreva

Medzi obľúbené a tzv. ľudové bio hnojivá patrí aj popol zo spáleného dreva. Ten by ste však mali používať s mierou. Ak vo vašej záhrade vhodne skombinujete rôzne druhy bio hnojív, potom bude popol z dreva vďaka svojej vysokej hodnote draslíka maximálne účinným.

Bio zelenina

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články