S bio hnojivami sa vyhnete škodlivinám v záhrade

S bio hnojivami sa vyhnete škodlivinám v záhrade

Redakcia - 7. apríla 2017 - 2636. zobrazení

Dosť bolo chémie, ktorá znečisťuje vašu záhradu. Pestovať a hnojiť sa dá aj zdravo bez nežiaducich látok, stačí nájsť tie správne prípravky. A práve bio hnojivá by mali splniť túto požiadavku, pričom ochránia vašu úrodu od zbytočných škodlivín.

Čo hnojivo, to nadmerné množstvá chémie. Nejako tak to donedávna vyzeralo v predajniach so sortimentom pre záhradu. Výrobcovia však začali chápať požiadavky zákazníkov a na trh posielajú čoraz viac prípravkov založených na prírodnej báze. V kombinácii so svojpomocne vyrobenými hnojivami tak môžeme ochrániť našu záhradu od nežiaducich škodlivých látok.

hnojenie

Pozitíva aplikovania prírodných bio hnojív:

– sýtejšia farba a prirodzená chuť plodín

– minimalizovanie rizika vzniku toxínov

– čistá a zdravá úroda bez škodlivých látok

– podpora imunity a ochrana pred škodcami

hnoj

Hnojivá z morských rias

Morské riasy čaká skvelá budúcnosť a náznaky ich všestranného využitia k nám prichádzajú už teraz v rôznych podobách. Po potravinových doplnkoch sa stali súčasťou hnojív, kde sa využívajú ich bioaktívne látky a bohaté spektrum živín a minerálov.

Konský hnoj

Naši predkovia nepoznali substráty v modernej granulátovej forme, takže ako hnojivo využívali konský hnoj. Ten je využívaný dodnes napriek tomu, že s jeho dovozom sú časté problémy. Ak sa vám ho ale podarí zohnať, vaša záhrada sa poteší vitamínovej bombe.

Guáno

Stále viacej obľúbeným hnojivom je guáno, ktoré má pre pôdu špeciálne vyživujúce účinky. Ide o nahromadený trus z morských vtákov či netopierov plný horčíka a fosforu, ktoré sú ideálnou podporou pri pestovaní zemiakov, koreňovej zeleniny či dokonca jahôd.

Popol z dreva

Bežnou ľudovou metódou ako hnojiť, je aj popol zo spáleného dreva. Ten by sa však mal využívať s mierou, skôr ako doplnok. Potom bude vďaka svojej vysokej hodnote draslíka maximálne účinný.

bio zelenina

Bio hnojív na 100% prírodnej báze v súčasnosti stále pribúda. Výrobcovia stále prichádzajú s novými prípravkami, ktoré kombinujú najúčinnejšie živiny. Vybrať si tak môžeme rozličné produkty vhodné do našej záhrady, ktorá bude vďaka ich aplikovaniu čistá, voňavá a hlavne zdravá.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články