Ako zariadiť spálňu

Ako zariadiť spálňu v ktorej sa spí kráľovsky?

Redakcia - 25. januára 2019 - 9557. zobrazení

Aj vy si po uponáhľanom dni plnom stresu zaslúžite miesto, ktoré bude pre vás oázou pokoja, oddychu a výdatného spánku? Miesto, kde túžite ukončiť, aj naštartovať svoj deň. Ak máte pocit, že vašej spálni k dokonalosti niečo chýba, pomôžeme vám urobiť zopár šikovných zmien s veľkým efektom. Poradíme vám ako zariadiť spálňu v ktorej sa budete cítiť dokonale...

Posteľ a matrac? Nepodceňte výber!

Táto dvojica tvorí základný predpoklad dobrého a kvalitného spánku. V súčasnosti je na trhu obrovské množstvo postelí v rôznych štýloch, materiáloch a farebných prevedení. Nezabúdajte však na kvalitu. Nemusíte sa predsa vždy držať toho, čo je práve „in“.

Spálňa Vista
Spálňa VISTA (dub sonoma) v modernom prevedení. Celý popis »

Posteľ si vyberajte dôkladne s dôrazom na kvalitné materiály a farby, ktoré ladia s vašou spálňou. Minimálna šírka postele pre kvalitný spánok je 80 cm pre osobu, čiže manželské lôžko by malo byť široké aspoň 160 cm.

Moderná manželská posteľ Lilia
Moderná manželská posteľ 180 cm Lilia 13 (s matracom a roštom) . Celý popis »

Súčasné trendy v interiérovom dizajne umiestňujú posteľ aj do priestoru, no podľa štúdií o zdravom spánku je ideálne, ak je posteľ opretá čelom o stenu oproti dverám. Dobrú posteľ treba doplniť aj kvalitným matracom. Rozhodne na ňom nešetrite. Myslite na to, že bude s vami "spávať" noc, čo noc minimálne 10 rokov.

Náš TIP na manželskú posteľ

Manželská posteľ Elena

Posteľ Nikoleta

Posteľ Storhamar

Cena: od 200.00 €

Cena: od 470.00 €

Cena: od 420.00 €

Ideálne farby

Farby ovplyvňujú psychiku človeka – to nie je žiadna novinka. Keď sa rozhodujete v akých odtieňoch ladiť vašu spálňu, voľte farby a ich kombinácie, ktoré nevyvolávajú príliš silné emócie. Najlepšie spravíte, ak si vyberiete upokojujúce zemité, poprípade teplé odtiene, ktorých základom je hnedá, béžová, krémová čí jemne oranžová farba. Vhodnými farbami sú aj tóny modrej, ktoré majú na človeka upokojujúci účinok.

Elegantná manželská posteľ Alesia
Elegantná manželská posteľ 180 cm Alesia (s roštom) . Celý popis »

Ak však túžite po väčšom prítmí a intimite, môžete skúsiť aj tmavšie farebné odtiene. U dizajnérov je obľúbená aj čierna farba, ale aj tu platí – všetko s mierou.

Neporiadok musí ísť preč

Ak sa z vašej spálne stala pracovňa, šatník alebo sklad nepotrebných vecí v jednom, zmeňte to. Neporiadok a čokoľvek, čo nesúvisí priamo so spánkom a relaxom, pôsobí rušivo a môže spôsobiť, že sa vám ťažko zaspáva.

Praktická manželská posteľ Akana
Praktická manželská posteľ 180 cm Akana (s roštom a úl. priestorom) . Celý popis »

Pokúste sa vymyslieť nejaké praktické úložné riešenia, aby ste získali čistý a usporiadaný priestor, v ktorom nebude nič rušiť vaše sny. Zákaz vstupu do spálne by mal platiť aj pre elektroniku a pracovné záležitosti.

Osvetlenie v spálni

Osvetlenia v spálni netreba veľa a nič by vám nemalo svietiť priamo do očí. Môžete napríklad skúsiť zaexperimentovať s moderným bodovým osvetlením.

Luxusná manželská posteľ Ellington
Luxusná manželská posteľ 180 cm Ellington (s roštom) . Celý popis »

Hlavné stropné svietidlo môže nahradiť viacero menších svetiel – v ponuke nájdete veľa štýlových nočných lámp či nástenných svietidiel. Romantike pristanú sviečky či vkusne vybratá stojanová lampa.

Náš TIP na svietidlá do spálne

Svietidlo Jamie

Svietidlo Metalic

Svietidlo Tuxon

Cena: od 180.00 €

Cena: od 15.00 €

Cena: od 110.00 €

Všetko má byť príjemné na dotyk

Dajte si záležať aj na výbere posteľnej bielizne v ktorej budete zaspávať. Upokojujúco pôsobia jemné vzory v neutrálnych farbách. Materiál si vyberajte taký, ktorý vám je príjemný na dotyk.

Pohodlná manželská posteľ Giovana
Pohodlná manželská posteľ 160 cm Giovana (s roštom) . Celý popis »

Ako zariadiť spálňu, aby bola skutočne útulná? Doplňte ju rôznymi dekami, pohodlnými vankúšikmi a mäkkými kobercami pod nohy, aby sa vám ráno z postele vykračovalo príjemnejšie.

Ako zariadiť spálňu podľa princípov feng-šuej?

  • Pre spálňu je najlepším miestom juhozápadná časť vášho domu.
  • Za posteľou by mala byť stena a nie okno, ktoré vytvára pocit neistoty.
  • Zrkadlá by nemali byť obrátené smerom k posteli. Feng-šuej učenie dokonca tvrdí, že by zrkadlá v spálni nemali byť vôbec.
  • Spálni môžete dodať energiu, ktorá podporí manželstvo, romantiku, lásku a vzťahy. Dekoračné predmety, ružový kryštál v tvare srdca a iné symboly lásky môžu vo vašej spálni aktivovať šťastie v tejto oblasti.

Zdroj/foto: novynabytok.sk

  • Kategórie

Podobné články