Vysnená chlapčenská izba

Reklamný článok - 9. apríla 2013 - 7056. zobrazení

Náš nasledujúci článok je venovaným mladým (či starším) rodičom, ktorý vychovávajú malého synčeka a chceli by mu zariadiť vysnenú izbu, presne podľa jeho predstáv. Ak sa však nechcete riadiť len jeho slovami a chcete zariadiť izbu, ktorá by bola chlapčenská, svojská a originálna, prečítajte si náš článok, ktorý vám k tomu môže veľmi ľahko dopomôcť.

boys-room

Najdôležitejšie, čo musíte urobiť pred samotným začatím tohto celého procesu, je uvedomiť si, aký je váš syn, aké ma záľuby, čo ho baví, čo obdivuje. Od toho sa odzrkadľuje, ako by asi tak mala vyzerať jeho izba. Pokiaľ vychovávate malého futbalistu, nesmiete zabudnúť na futbalového motívy (či už o návliečky na paplóne, futbalové obrázky po stenách, sedačka v tvare futbalovej lopty). Pokiaľ máte doma malého hudobníka, sú potom potrebné hudobné motívy ako napríklad rôzne fotky hudobných géniov, či taktiež môžete ako zároveň aj ako doplniť zvoliť nejaký hudobný nástroj, na ktorý hrá alebo sa chystá hrať vaše dieťa. A takto postupujete pri všetkých záľubách, u chlapcoch je tá výhoda, že pokiaľ ich niečo začne veľmi baviť už v skorých rokoch, zväčša im to vydrží dlhšie a preto neuškodí, ak budete prihliadať  na vyššie uvedené rady.

pisaci-stol-detska-izba

V každej, či už dievčenskej alebo chlapčenskej detskej izbe, nesmie samozrejme chýbať posteľ. Z vlastných skúseností vám hovoríme, aby ste pri chlapcoch už dopredu vybrali väčšiu posteľ, keďže väčšina z nich rastie veľmi rýchlo a takúto voľbu v budúcnosti určite ocenia. Ďalšími komponentmi, na ktoré bez výhrady nesmiete zabudnúť, sú písací stôl s počítačom (nebudeme si nahovárať, že malé deti sa ešte nehrávajú na počítačoch), kreslo, nejaká tá skriňa a veľmi dôležité televízor.

retro-hracky

Možno si poviete, že ten u vás ani u vášho dieťaťa nehrá až takú veľkú rolu, no máme overené, že chlapci trávia pri televízore zväčša viac času ako dievčatá, keďže viac obľubujú filmy a tak by bolo určite výhodné, zadovážiť mu ho aj do izby. Ak u vás financie nezohrávajú žiadnu rolu, môžete mu k nemu pridať aj playstation. Sú to záležitosti, ktoré dnes už nechýbajú skoro v žiadnej chlapčenskej izbe.

chlapcenska-izba

Pri zariaďovaní chlapčenskej izby by sa malo dodržať jedno základné pravidlo a tým je – jednoduchosť. Ak okrem syna, máte aj dcéru, musíte zabudnúť na jej vkus, na jej preplnené poličky rôznymi bábikami a inými drobnosťami. Pri chlapcoch platí, že neobľubujú žiadne zbytočnosti, ktoré by mali slúžiť len ako dekorácie, preto sa takým niečím nemusíte vôbec zaoberať. Nechajte mu voľné poličky a on si tam uloží len tie potrebné, praktické veci.

Zariadiť takúto izbu nie je žiadne umenie, zoberte si len k srdcu niektoré naše rady a určite si váš synátor svoju izbu zamiluje.

Foto: missourifurniture.com

  • Kategórie

Podobné články