Tapety na stenu

Špecialisti na pekné bývanie: Tapety majú svoje čaro a veľa výhod

Reklamný článok - 15. augusta 2019 - 3106. zobrazení

Každý chce mať príjemné bývanie podľa svojich predstáv. Pokiaľ ale chcete niečo moderné a štýlové, pomôcť môžu aj špecialisti na pekné bývanie. Váš domov môžu zútulniť citlivo zladené farby, doplnky, štýlový nábytok aj tapety s imitáciou dreva, ktoré sú stále v kurze a majú mnoho výhod.

Výber materiálov

Dnes už nejde iba o papierové tapety, ktoré sa zašpinia a vyčistiť ich je takmer nemožné. Populárne vliesové tapety sa vyrábajú z buničiny a textilných vlákien, ale dostupné sú aj tapety so sklenených vlákien, vinylové či polyvinylové.

Tapeta na stenu

Najmä vinylové a polyvinylové vedia miestnosti dodať jedinečný moderný vzhľad, čo by vám potvrdili aj špecialisti na pekné bývanie. Dnes si tak môžete vybrať materiál, ktorý je odolný a vhodný aj do vlhkého prostredia kúpeľne či vyťaženej kuchyne.

Tapety ako izolácia

Výhodou tapiet sú aj ich izolačné vlastnosti. Dokážu čiastočne tlmiť zvuk zo susedných miestností čo vždy poteší. Obzvlášť to platí pri tenkých stenách cez ktoré počuť aj to čo netreba.

tapety s imitáciou dreva

Tapety s imitáciou dreva alebo iným vzorom vám môžu priniesť aj úsporu energie, pretože fungujú aj ako vizuálna tepelná izolácia. Samozrejme nejde o izolačný materiál, takže sa nedajú očakávať zázraky, ale počas mrazivých nocí alebo horúcich letných dní poteší aj malá pomoc.

Umožňujú vám experimentovať

Áno, experimentovať sa dá aj s farbami pri maľovaní. Tapety vám ale ponúkajú množstvo ďalších možností v podobe vzorov a povrchových vlastností materiálu. Tapeta na jednej stene môže byť príjemným oživením, ale vytapetovať môžete aj celú izbu.

Fototapeta na stenu

Niektoré typy tapiet sú umývateľné a odolné voči oderu či škrabancom, takže vám v konečnom dôsledku môžu vydržať dlhšie ako vymaľovaná stena. Zabudnúť nesmieme ani na tapety s 3D efektom a možnosť, nechať si vyrobiť fototapety na mieru z vašich fotiek alebo grafického návrhu.

Fototapeta

Tapety sa tak javia ako ideálne riešenie na všetky príležitosti. Kozmetické úpravy v byte sa bez nich nezaobídu. Sú odolné, veľa vydržia a zvládnete ich na stenu aplikovať aj bez odbornej pomoci.

Zdroj/foto: dovido.sk

  • Kategórie

Podobné články