Damaškové obliečky

Tajomstvo dokonalého spánku: vyberte si damaškové obliečky

Reklamný článok - 21. mája 2024 - 225. zobrazení

Splňte si sen o luxusnom spánku s jemnými damaškovými obliečkami. Tieto prémiové obliečky s hodvábnym leskom vyrobené z tých najkvalitnejších bavlnených priadzí vás očaria eleganciou a nezameniteľnou mäkkosťou. Aká je história damašku?

Bohatá história damašku

Poďme najprv trochu nazrieť do minulosti. Damašek je špeciálna tkanina so žakárovým vzorom, ktorý sa doslova vytkáva do látky. História žakáru siaha až do roku 300 p. n. l., kedy v Číne vynašli techniky tkania damašku. Samotný názov je odvodený od damašského regiónu, kde sa po stáročia táto exkluzívna tkanina vyrábala a predávala. 

Mýtus: Damašek v skutočnosti nevynašli v Damasku.

V stredoveku bol damašek žiadaným artiklom a králi so šľachtou ho hrdo nosili ako symbol prestíže a bohatstva. Techniku jeho výroby si kráľovstvo starostlivo strážilo, pretože skutočne išlo o raritu.

Zaujímavosť: Damašek sa v Európe začal šíriť počas križiackych výprav. Stačilo uniesť pár tkáčov a zamestnať ich na Sicílii. 

Ako sa zrodil moderný damašek?

Revolúciu v damaškovom tkaní priniesol až vynález žakárového stroja na začiatku 19. storočia. Vďaka nemu sa damaškový textil mohol vyrábať omnoho efektívnejšie, čím sa stal dostupnejším širokej verejnosti. Strojová výroba teda nahradila ručnú prácu.

Dnešný damašek sa tká oveľa jednoduchšie, moderné technológie dokážu vytvoriť komplikované vzory s výnimočnou presnosťou a eleganciou za zlomok času. A hľa, máme tu damaškové obliečky.

Akými výhodami sa pýšia damaškové obliečky – skúsenosti ľudí

Práve exkluzivita a vysoká kvalita sú hlavným lákadlom. Obliečky z tejto tkaniny patria k tomu najlepšiemu, pod čo sa môžete v spálni zababušiť.

✨ Sú neuveriteľne jemné a mäkké, akoby ste si líhali do hodvábu vďaka špičkovým bavlneným priadzam s vysokou hustotou až 1000 nití.

✨ Majú žiarivý lesk a vzory, ktoré pripomínajú taký malý kúsok umenia.

✨ Nesmierne dobre sajú vlhkosť, sú priedušné a majú skvelé termoregulačné vlastnosti. Vďaka tomu sa v nich výborne spí – bez potenia i prechladnutia.

✨ Damaškové obliečky oceníte aj pre ich nekrčivosť. Rovnako vás poteší odolnosť voči vyblednutiu. Tešte sa z nich roky, akoby sa vám práve dostali do rúk.

Zdroj obrázku: https://www.acko.sk/n/ake-su-damaskove-obliecky-a-v-com-su-dobre

  • Kategórie

Podobné články