Minidomy

Sú minidomy komfortné?

Redakcia - 27. júla 2019 - 10542. zobrazení

Sú drobné, skromné a nezávislé. Na mysli máme minidomy, ktoré sa stávajú netradičnou a inšpiratívnou formou bývania. Otázne je, či môže takýto spôsob života priniesť komfort a vytúžené pohodlie s dostatkom súkromia.

Predstavujeme minidomy…

Život v minidomoch sa stáva čoraz viac vyhľadávaným po celom svete. Majitelia takýchto miniatúrnych príbytkov oceňujú viaceré výhody, medzi ktorými nechýba najmä cena, ohľad na životné prostredie a častokrát aj nezávislosť od tradičných zdrojov energií. Ponúkajú však minidomy to najdôležitejšie, a to pohodlie, útulný priestor poskytujúci súkromie a slobodný pohyb po dome?

Minidomy - projekt

Komfort závisí od konkrétneho návrhu

Môžete žiť vo veľkom apartmáne a stále mať pocit nespokojnosti alebo obývať minidom s výmerou okolo 20 až 30 metrov štvorcových a užívať si priestor a slobodu. Všetko závisí od návrhu, ktorý sa postará o konečný výsledok.

Minidomy

Skúsený a kvalitný architekt sa dokáže pohrať s dispozíciou a rozmiestnením zariadenia tak, aby aj v tých najmenších domácnostiach vytvoril dostatočné množstvo priestoru.

Čo všetko nechýba v komfortnom minidome?

  • kuchyňa so základnou výbavou
  • plne zariadená kúpeľňa
  • súkromná zóna s posteľou
  • presvetlenie vďaka veľkým oknám
  • solárne technológie

Mobilné domy

Mobilné domy sú v súčasnosti obľubenými alternatívnymi formami bývania. Aké sú výhody a nevýhody mobilných domov? Prečo ich ľudia obľubujú?

Mobilné domy
Minidom

Mnohé minidomy sú mobilné

Pre niekoho je zárukou životného komfortu skôr možnosť cestovať a spoznávať nové miesta ako žiť vo veľkom a honosnom dome. Práve pre tieto dobrodružnejšie typy sú minidomy ako stvorené. Mnohé z nich sa totiž realizujú na kolesách so schopnosťou mobility a okrem vyššie uvedených výhod tak ponúkajú príležitosť bývať kdekoľvek sa vám zachce.

Mobilné minidomy

Je jasné, že minidomy nebudú vhodné pre veľké rodiny, ktoré by v nich nenašli slobodu. Pre mladé a bezdetné páry alebo samostatne žijúce osoby sú však celkom dobrým riešením, ako žiť lacno, úsporne a hlavne pohodlne.

Text: Róbert Bosák      Zdroj foto: wheelhaus.com

  • Kategórie

Podobné články