Dá sa žiť v minidomoch komfortne

Dá sa žiť v minidomoch komfortne?

Redakcia - 15. februára 2017 - 5301. zobrazení

Sú drobné, skromné a nezávislé. Reč je o minidomoch, ktoré sa stávajú inšpiratívnou formou bývania. Otázne je, či môže takýto spôsob života priniesť komfort a vytúžené pohodlie s dostatkom súkromia.

zdravie

Život v minidomoch sa stáva čoraz viac vyhľadávaným po celom svete. Majitelia takýchto miniatúrnych príbytkov oceňujú viaceré výhody, medzi ktorými nechýba najmä cena, ohľad na životné prostredie a často aj nezávislosť od tradičných zdrojov energií. Ponúkajú však to najdôležitejšie, pohodlie a útulný priestor poskytujúci súkromie a slobodný pohyb po dome?

mini dom

Komfort závisí od konkrétneho návrhu

Môžeme žiť vo veľkom apartmáne a stále mať pocit nespokojnosti alebo obývať minidom s výmerou okolo 20 až 30m2 a užívať si priestor a slobodu. Všetko závisí od návrhu, ktorý sa postará o konečný výsledok. Dobrý architekt sa dokáže pohrať s dispozíciou a rozmiestnením zariadenia tak, aby aj v tých najmenších domácnostiach vytvoril priestor.

príjemné a komfortné bývanie

Čo všetko nechýba v komfortnom minidome :

– kuchyňa so základnou výbavou

– plne zariadená kúpeľňa

– súkromná zóna s posteľou

– presvetlenie vďaka veľkým oknám

– solárne technológie

bývanie je dnes celosvetovým trendom

Mnohé minidomy sú mobilné

Pre niekoho je zárukou životného komfortu skôr možnosť cestovať a spoznávať nové miesta ako žiť vo veľkom a honosnom dome. Práve pre tieto dobrodružnejšie typy sú minidomy ako stvorené. Mnohé z nich sa totiž realizujú na kolesách so schopnosťou mobility a okrem vyššie uvedených výhod tak ponúkajú príležitosť bývať kdekoľvek sa vám zachce.

Mini dom je v súčasnosti v kurze

Je jasné, že minidomy nebudú vhodné pre veľké rodiny, ktoré by v nich nenašli slobodu. Pre mladé bezdetné páry alebo samostatne žijúce osoby sú však celkom dobrým riešením, ako žiť lacno, úsporne a hlavne pohodlne.

Text: Róbert Bosák      Zdroj foto: wheelhaus.com

  • Kategórie

Podobné články