Sedacia súprava

Hľadáte nové pohovky či kreslá? Tieto horúce trendy dominujú v roku 2019

Reklamný článok - 1. augusta 2019 - 3318. zobrazení

Zvažujete kúpu novej sedačky či kresiel a neviete, aké trendy v tomto roku dominujú? My vám prezradíme nielen najhorúcejšie novinky, zároveň vám aj poradíme podľa čoho nový nábytok vyberať.

Od sedačiek a pohoviek očakávame, že nám po náročnom dni poskytnú dokonalé pohodlie, no zároveň dokážu z obývačky vytvoriť priestor, ktorý bude závidieť každá návšteva. Doba uniformného vzhľadu je už dávno za nami, od nudných a často aj nepohodlných sedačiek sme sa posunuli k výrazným a jedinečným kúskom, ktoré vás ale vôbec nemusia pripraviť o mesačný rozpočet.

Pozor na tvar pohovky

Výber tvaru pohovky či sedačky by mal byť daný tým, na čo ju budete využívať, ako aj rozmermi vašej obývačky. Ak patríte k početnej rodine, alebo si jednoducho chcete dopriať maximálne pohodlie, ideálnou voľbou budú veľké rozkladacie pohovky či rozmerné sedacie súpravy v tvare L alebo U.

Sedacia súprava Mobelix

Jednotný dojem dosiahnete kolekciami, v ktorých sú kreslá rovnaké ako sedačka, nie je to však nutnosť. Pokojne môžete popustiť uzdu vašej fantázii a pohovku či gauč doplniť vlastným výberom zaujímavých kresiel, napríklad s trendovým kvetinovým vzorom.

Oblé tvary sú horúcim trendom

Trendy v roku 2019 prajú v interiérovom dizajne oblým tvarom, ktoré obývačke vedia dodať ten pravý vintage štýl. Zaoblené rohy, opierky a čelá môžete vidieť nielen na menších pohovkách, ale aj na sedacích súpravách či kreslách. Ak túžite po výraznom umeleckom kúsku a čo na to hovoria vo svete odborníci na kreatívny dizajn a marketing, aké sú aktuálne trendy, máme pre vás tip. Zaobstarajte si oblú pohovku v tmavej farbe na úzkych nohách. Garantujeme, že pochvala od návštevy na seba nenechá dlho čakať.

Aké farby dominujú tejto sezóne?

Ako sme už sčasti prezradili, do popredia sa tento rok dostávajú tmavé odtiene – najmä zelená, námornícka modrá či napríklad purpurová. Trendy v interiérovom dizajne však prajú aj tým, ktorí nie sú práve fanúšikmi tmavej. Už niekoľko rokov je nemiznúcim hitom sivá a klasika v podobe bielej farby. Aby ste však z obývačky nemali nakoniec pocit, že sedíte v čakárni u lekára, dajte si záležať na výbere vhodných doplnkov.

Farebné pohovky Mobelix

Veľkým trendom tejto sezóny sú prírodné motívy ako drevo a kameň, oku lahodiaci výsledok však získate aj kombináciou bielej so staroružovými alebo zlatými odtieňmi. Veľmi populárny je v tejto sezóne aj tzv. škandinávsky štýl, ktorý v rámci farebnej palety prináša neutrálne tóny a minimalistický vzhľad. Pozor ale na praktickú stránku farebných odtieňov, pamätajte si, že čím bledší odtieň, tým je nutná väčšia starostlivosť z vašej strany.

Látková alebo kožená pohovka?

Látková alebo kožená? Táto otázka patrí pri výbere pohovky a kresiel k tým najčastejším. Koža patrí k univerzálnym povrchom, ktoré budú v móde aj o niekoľko rokov. Pohovky z tohto materiálu dodajú vašej obývačke nielen eleganciu a dojem luxusu, ale aj žiadaný trendy vzhľad. V rámci látkových poťahov sa dizajnéri vracajú späť k prírode, veľkým hitom sú látky z prírodných eko materiálov, napríklad z ľanu.

Kožené pohovky v Mobelix

Ak však túžite po absolútnom trende pre rok 2019, siahnite po zamatových sedačkách. Zamat ako látka sa na svetle leskne, čím z nábytku vytvára nadčasové a luxusné kúsky. Túto výhodu dizajnéri využili naozaj vo veľkom a v novej sezóne priniesli pohovky a sedačky, ktoré pôsobia ako jedinečné umelecké diela. Dojem luxusu môžete ešte viac umocniť umelými kožušinami alebo kobercami s výraznou textúrou. V prípade, že sa vám zamat páči, no na sedačku z tohto materiálu si netrúfate, zaobstarajte si zamatové kreslá alebo taburetky.

Pravidlá môžete porušovať, ale…

V interiérovom dizajne sa predstavivosti medze nekladú. Svoju kreativitu môžete využiť nielen pri kombinovaní jednotlivých kusov nábytku, ale aj pri ladení farieb a materiálov. Jedného pravidla by ste sa však pri love na nové kúsky držať mali – všetkého veľa škodí.

Pohovky Mobelix

Inými slovami, ak máte pohovku a kreslá s výraznou farbou, vzormi či textúrou, s doplnkami to už nepreháňajte. Takáto sedačka je totiž dekoráciou sama o sebe, v priveľkom množstve doplnkov by nevynikla a zrejme by ste nechtiac vytvorili z vlastnej obývačky nevkusný gýč.

Trendy nie sú všetko

Trendy sú síce fajn, no nemali by ste sa stať ich otrokom. Pri výbere nábytku, ktorý by vám mal stopercentne slúžiť dlhé roky, to platí dvojnásobne. Skôr než miniete ťažko zarobené peniaze na novú pohovku či kreslá, zapamätajte si niekoľko rád.

  • Najskôr vyberajte tvar pohovky či kresiel, potom farbu a materiál.
  • Koža sa jednoduchšie udržiava a čistí, v zime však studení.
  • Sivú či bielu pohovku oživíte doplnkami, v kurze je drevo a kameň.
  • Trendom je zamat a tmavé odtiene modrej, zelenej, fialovej či tehlovej farby.

Zdroj/Foto: Möbelix

  • Kategórie

Podobné články