Nadčasová kúpeľňa

Tipy, ako si zariadiť nadčasovú kúpeľňu

Redakcia - 31. marca 2022 - 920. zobrazení

Miestnosť, ktorá je primárne určená na umývanie a kúpanie, je zároveň miestnosťou, kde býva vlhkosť pomerne vysoká a z tohto dôvodu si zaslúži viac pozornosti už pri samotnom výbere nábytku, doplnkov a obkladu.

Ak vás čaká rekonštrukcia práve tejto miestnosti, vezmite si inšpiráciu práve od nás. Poradíme vám, ako si zariadiť nadčasovú kúpeľňu, ktorej vybavenie bude moderné aj o niekoľko rokov.

Prispôsobte vybavenie kúpeľne veľkosti kúpeľne

Na začiatok je potrebné zvážiť, čo všetko chcete mať v kúpeľni. Kým veľké kúpeľne si môžu dovoliť podstatne viac nábytku či vaňu (napríklad voľne stojacu vaňu uprostred miestnosti) a sprchový kút zároveň, tie menšie si to nemôžu dovoliť. Je potrebné využiť každý priestor, ale zároveň kúpeľňu nezahltiť nepotrebnými vecami, ktoré by ju opticky ešte viac zmenšili.

Ktorý nábytok a doplnky v nadčasovej kúpeľni oceníte?

Aby kúpeľňa vyzerala nadčasovo a všetko k sebe dokonale pasovalo, netreba sa unáhliť a treba všetko dôkladne vyberať, aby ste boli s výsledkom spokojní. Pri plnení sna o nadčasovej kúpeľni odporúčame zamerať sa práve na tieto súčasti kúpeľne:

  • na vaňovú zástenu,
  • na zrkadlo,
  • na poličky,
  • na kúpeľňové skrinky.

Vaňová zástena – praktické riešenie pre všetky kúpeľne

V nadčasovej kúpeľni vám perfektne vynikne moderná obdĺžniková vaňa bielej farby spolu s vaňovou zástenou. Aj keď práve pre rýchly životný štýl mnohí z vás preferujú sprchovanie pred kúpaním, práve vane v kombinácii s vaňovými zástenami dokážu uspokojiť potreby a zároveň splniť štandard nadčasovej kúpeľne.

Najpraktickejšie sú luxusné bezrámové vaňové zásteny, ale ak chcete pokryť celú dĺžku vane, oceníte viackrídlové skladacie vaňové zásteny, napríklad skladacie vaňové zásteny s kvalitným hliníkovým rámom matnej sivej farby a s čírym tvrdeným sklom.

Vaňové zásteny vám ochránia ostatné vybavenie kúpeľne, najmä nábytok, od vody počas sprchovania.

Dizajnové zrkadlo

Je súčasťou kúpeľne a kúpeľňu si bez neho nevieme ani predstaviť. Zrkadlo dokáže navyše kúpeľňu aj opticky zväčšiť. Pri výbere nového zrkadla prihliadajte najmä na dizajnovú stránku.

V nadčasovej kúpeľni vám vynikne práve závesné zrkadlo. Ak ale disponujete dostatkom priestoru, môžete sem umiestniť aj samostatne stojace zrkadlo. Oboje zrkadlá sú nadčasové a v kúpeľni sa „nestratia“ ani o niekoľko rokov.

Z dizajnových zrkadiel vás môže osloviť štýlové guľaté zrkadlo s čiernym či zlatým rámom, alebo nástenné zrkadlo s poličkou.

Poličky do kúpeľne – úložný priestor, ktorý je nevyhnutnosťou v každej kúpeľni

V každej kúpeľni je potrebný úložný priestor, či už na kozmetiku, pracie prostriedky alebo bielizeň. Polička by v nadčasovej kúpeľni mala ladiť k ostatnému kúpeľňovému nábytku.

Poličky do kúpeľne vyberajte z kategórie poličiek z nehrdzavejúcej ocele, závesných poličiek, nástenných, samodržiacich, teleskopických a rohových kúpeľňových poličiek. Tieto poličky využijete najmä na kozmetiku a špongie na kúpanie.

Ich umiestnenie je len na vás. Poličky však potrebujete predovšetkým v blízkosti vane či sprchového kúta.

Kúpeľňové skrinky – hlavný prvok kúpeľne

Ak si chcete zariadiť nadčasovú kúpeľňu, okrem výberu vane / sprchového kúta, umývadla a WC, ktoré sú hlavnými súčasťami kúpeľne, netreba zabúdať ani na výber skriniek. Pri výbere zohľadňujte nielen samotné rozmery, ale predovšetkým dizajn a materiál kúpeľňových skriniek.

Na výber máte z vysokých kúpeľňových skriniek, závesných skriniek a skriniek so zrkadlom. Čo sa týka farby, príliš experimentovať sa neodporúča. Farbami ako hnedou a bielou nič nepokazíte. Akáciové a orechové drevo, ale aj bambus sú favoritmi medzi materiálmi, z ktorých sa vyrábajú moderné kúpeľňové skrinky.

Ak máte málo miesta a potrebujete dostatok úložného priestoru, do nadčasovej kúpeľne sa vám bude hodiť minimalistická skrinka z kvalitného dubového dreva so zrkadlom. Obliečky a plachty na posteľ síce do nich asi neumiestnite, ale dokážu poskytnúť úložný priestor všetkej kozmetike, vrátane dekoratívnej. Takéto skrinky sú ošetrené vodoodolným lakom, takže sa nemusíte báť poškodenia. Nadčasovú kúpeľňu môžete mať aj vy. Neexperimentujte však s farbami, zamerajte sa na prírodné, zemité farby a hlavne klaďte dôraz na kvalitu materiálu a jeho odolnosť. Dizajn však nesmie ísť do úzadia a najviac to platí pri výbere zrkadla a kúpeľňových skriniek.

  • Kategórie

Podobné články