Demänovská dolina

Tipy na ubytovanie v lokalite Demänovská dolina

Reklamný článok - 19. apríla 2022 - 1763. zobrazení

Demänovská dolina patrí podľa portálu Hauzi medzi najviac navštevované destinácie na Slovensku. Ponúka veľa príležitostí na oddych a rekreáciu, ako i širokú škálu ubytovaní podľa náročnosti zákazníka. Ak hľadáte malebné prostredie s krásnymi horami navôkol, Demänovská dolina a jej okolie vám to určite dopraje. Pre milovníkov luxusného ubytovania je k dispozícii pestrá paleta hotelov, apartmánov, krásnych víl, rezidencií, chát a dreveníc. Prečo vycestovať práve sem a prečo využívať výhody v štýlovom ubytovaní? O tom vás radi poinformujeme v našom článku.

Demänovská dolina

Rekreačné stredisko každoročne víta stovky slovenských i zahraničných turistov, ktorí vyhľadávajú to najlepšie čo Liptov ponúka. Nájdete tu rôzne jaskyne, lyžiarske strediská, kúpele, cyklistické a turistické chodníky, skvelú gastronómiu, typickú architektúru, zábavný park a aquapark, faunu a flóru prírody Nízkych Tatier a pohostinnosť domácich.

Nízke Tatry - príroda

5 najlepších atrakcií v Demänovskej doline

1. Demänovská ľadová jaskyňa a Jaskyňa Slobody

Demänovská ľadová jaskyňa, ktorá je prístupná turistom len v letných mesiacoch je skvostom pre oči. Ukrýva krásnu a neopakovateľnú ľadovú výzdobu, ktorá sa vytvára každé zimné obdobie. Miestami je zdobená aj typickou kvapľovou výzdobou a rôznymi druhmi netopierov. Pri teplote 0,4 až 3°C a 45 minútovej dĺžke prehliadky je potrebné sa do jaskyne náležite obliecť. Jaskyňa Slobody je najväčšou a najkrajšou jaskyňou Slovenska, kvôli jej 1,15 km rozlohe a kvapľovej výzdobe s podzemnou riekou a jazierkami. Prehliadku, ktorá trvá 100 minút si užijete v teplote od 6 do 7 °C.

2. Lanový park v Jasnej

Je ako stvorený na letnú zábavu a adrenalín pri zdolávaní rôznych prekážok. Liezť môžete 3 typmi lezeckých trás, vďaka ktorým uvidíte svet z inej perspektívy a ocitnete sa v korunách stromov. Krásne výhľady a kopec zážitkov čakajú len a len na vás.

3. Aquapark Tatralandia

Je najväčším vodným zábavným parkom na Slovensku. Leží blízko krásneho mesta Liptovský Mikuláš, ktorý taktiež môžete navštíviť pred alebo po využití benefitov a služieb Aquaparku Tatralandia. Zregenerujte v termálnej vode, užite si tropické prostredie pod palmami v bazéne s morskými rybičkami, kde môžete šnorchlovať a zabavte sa na desiatkach tobogánov a šmýkačiek.

4. ZOO Kontakt

Kontaktná ZOO s vyše 300 druhmi zvierat vás bude fascinovať a zabávať. S rôznymi druhmi vtákov, plazov a obojživelníkov, cicavcov, a pod., sa môžete odfotiť, pohrať sa s nimi alebo jemne pohladkať. Pre rodiny s deťmi je ZOO Kontakt ako stvorená. Vychutnajte si teplé mesiace v prítomnosti exotických zvierat a spoznajte ich prejavy spolu s vašimi ratolesťami.

5. Turistika, cyklistika, lyžovačka v Nízkych Tatrách

Lyžovačka v Jasnej vás upúta 50 km zjazdovkami rôznej náročnosti, lanovkou vedúcou na Chopok, panoramatickou reštauráciou Rotunda, množstvom romantických chát, zrubov a hotelov vhodných na ubytovanie. Rocky Mountain Bike World Jasná zabezpečí cyklistické trasy rôznych stupňov náročnosti a kopec zážitkov. Vyberte si jazdu na kolobežke alebo bicykli po upravenom alebo neupravenom teréne s prekážkami alebo bez nich a vychutnajte si adrenalín a pohodu. Výstup na rozhľadňu Ostredok odkiaľ môžete obdivovať Ďumbier, Dereše či Chopok vám zaručí úžasný zážitok z krás tatranskej prírody. Náučný chodník Demänovskej doliny vás dovedie k Ľadovcovému plesu alebo k Vrbickému plesu.

Aquapark Tatralandia

Výhody štýlového ubytovania v chatách

Výborným východiskovým bodom na turistické chodníky sú zaiste chaty v Demänovskej doline, ktoré poskytujú pohodlie, súkromie, spacie časti, kuchyňu a kúpeľňu, spoločenskú miestnosť, terasu a dvor s možnosťou grilovania a mnoho ďalšieho. Rôzne typy ubytovania, ktoré ponúka Demänovská dolina nájdete na každom kroku. Ak si však túžite oddýchnuť v typickej chate so štýlovým a typickým zariadením pre tento typ drevenej architektúry, tak nemáte nad čím váhať.

Banská Štiavnica: Historický klenot v srdci Štiavnických vrchov

Viete, prečo je Banská Štiavnica považovaná za historický klenot v srdci Štiavnických vrchov? Kultúrne pamiatky svetového významu, ktoré…

Banská Štiavnica

Vnútorný krb v zimných mesiacoch vyčarí tú pravú útulnú atmosféru. Ovčia vlna ako prehoz na koženom gauči, drevené misky plné typického liptovského jedla, čistý vzduch a zurčiaci potok v blízkosti ubytovania, je to, čo človek niekedy tak veľmi potrebuje. Vráťte sa do starých čias a načerpajte pozitívnu energiu. Zajednajte si ubytovanie v Demänovskej doline už dnes a užite si dovolenku na Slovensku!

Autori fotografií:

Fotografia č. 1 – 12019 / pixabay.com

Fotografia č. 2 – goosyphoto / pixabay.com

Fotografia č. 3 – mrkt / pixabay.com

  • Kategórie

Podobné články