Skrutkový kompresor

Toto sú výhody skrutkového kompresora

Reklamný článok - 17. decembra 2021 - 1242. zobrazení

Skrutkové kompresory sú jedným z dvoch najčastejšie používaných kompresorov. Aké sú jeho skutočné výhody pre ľudí, ktorí ho používajú?

Skrutkové kompresory sú najpoužívanejším a najobľúbenejším typom kompresorov vo veľkých výrobných halách či dieľnach. Piestové kompresory, ktoré sú zase tým druhým najčastejšie používaným typom sú obľúbené najmä u autoservisov či pneuservisov.

Rozdielov medzi týmito dvoma typmi je hneď niekoľko, tým základným je však odlišná konštrukcia. Kým skrutkové kompresory poháňa skrutkový rotor, pri tom piestovom nájdete piest pohybujúci sa vo valci. Dnes sa však budeme baviť predovšetkým o výhodách prvého menovaného.

Úspora energie

Prvou veľkou výhodou skrutkového kompresora oproti iným typom je značná úspora energie. Môže za ňu samotná konštrukcia kompresora, kde skrutkové rotory v kombinácii s automaticky riadeným prívodom vzduchu dokážu ušetriť až o 30% viac energie ako ostatné typy kompresorov.

Nízke náklady na údržbu a dlhá životnosť

Je pravdou, že skrutkové kompresory vyžadujú prvotne väčšiu investíciu ako iné typy, no odmenia sa vám mimoriadne dlhou životnosťou v rádoch niekoľkých rokov a nízkymi nákladmi na údržbu. V konečnom dôsledku tak z dlhodobého hľadiska kúpou skrutkového kompresora ušetríte.

Jednoduchá inštalácia

Podobne je to aj s inštaláciou, ktorá je pri skrutkových kompresoroch mimoriadne jednoduchá a zvládne ju každý technicky zdatnejší pracovník.

Nie je to pre každého

Skrutkový kompresor je skutočne zariadenie, ktoré vám môže pomôcť zvýšiť váš výkon v práci a pri správnom nastavení a zaobchádzaní zvýšiť váš zisk. Nie je to však rozhodne pre každého, keďže nie všetci vysoký výkon kompresora potrebujú a dokážu využiť. Týmto ľuďom odporúčame siahnuť po stále mimoriadne kvalitných a šikovných piestových kompresoroch.

Zdroj obrázku: Peter Gudella / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články