Izba

Trápi vás nedostatok miesta v byte? Máme doplnky, s ktorými tento problém vyriešite

Reklamný článok - 3. júna 2020 - 685. zobrazení

Nedostatok miesta v byte  je  pomerne častým problémom mnohých našich domácnosti. Veď len podľa štatistík býva v meste, aj napriek stále väčšej popularite vidieka, až 90 % obyvateľov. V  malých izbách panelových domov sa ale vždy necítime pohodlne a príjemne. Riešenie v podobe modernej prestavby nemusí byť zasa pre každú rodinu finančne únosné.

Preto sa mnohí rozhodujú investovať do originálnych a zaujímavých kúskov nábytku, ktoré vytvoria pohodlnú atmosféru v interiéri na jednotku. Aké presne to sú, si povieme v našom článku, plnom dobrých tipov na využitie obytného priestoru, v ktorom hrajú všetky doplnky veľmi dôležitú úlohu!

Vyberte si kompaktný nábytok

Ak stoly a stoličky umiestnené v strede miestnosti zaberajú veľa miesta, stačí ich umiestniť pozdĺž steny. Na úsporu miesta ale môžete vyžiť aj ďalšie triky.

Rozkladacie sedacie súpravy a posuvný stôl budú nielen menej objemné, ale aj praktickejšie. Skúste nahradiť známe veci kompaktnejšími a určite ušetríte nielen priestor, ale aj finančné zdroje na vašom účte.

Zároveň vám optimálne využitie priestoru, pomocou skrine alebo iného multifunkčného nábytku, umožní sa  cítiť  pohodlnejšie a príjemne. Prípadne, ak sa nebojíte náročnejšej údržby, použite nábytok s lesklým povrchom. Lesk odráža zdroje svetla a miestnosť sa javí jasnejšia a priestrannejšia.

Pohrajte sa s farbami

Aj farebná schéma interiéru je schopná meniť objem vášho domu. Tmavé a svetlé farby dodávajú miestnosti hĺbku a svetlé a pastelové odtiene ju zase vizuálne rozširujú. Preto, ak použijete v dizajne vášho menšieho bytu svetlé farby, bude vyzerať väčšie. Rovnaké alebo podobné farby stien a stropu vám tiež umožnia vymazať jasné hranice miestnosti a zväčšiť priestor. Je to jednoduchá technika, s ktorou sa treba ale správne vyhrať, tak to vyskúšajte.

Nezabudnite na dôležité maličkosti

Malé kúsky dekorácie môžu vašu spálňu alebo obývaciu izbu úplne zmeniť, a to všetko bez zbytočných stresov z náročnej rekonštrukcie. Svetlé detaily dávajú výraznosť a priťahujú pozornosť, ale ich množstvo môže miestnosť vizuálne zmenšiť. Preto by ste v interiéri nemali používať veľa malieb a doplnkov menších rozmerov. Budú vyzerať objemne a „uberať“ významnú časť steny. Jedna veľká a svetlá časť dekorácie by však uškodiť nemala. Vyberajte si ale podľa aktuálnych trendov.

Cieľom musí byť útulnosť a pohodlie

Ak si dáte na všetky dôležité detaily pozor, veľmi rýchlo zistíte, že nakoniec na veľkosti priestoru nezáleží tak, ako na jeho správnom usporiadaní a vybavení vhodnými doplnkami. Hlavná vec je vždy útulnosť a pohodlie, ktoré vám najviac vyhovuje. A s náležitou starostlivosťou a vynaliezavosťou môžete tento efekt vytvoriť aj v malej miestnosti. Tak to skúste, veď blížiace sa leto je ideálny čas na takéto drobné premeny.

Zdroj obrázku: photographee.eu / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články