Izba

Trápi vás nedostatok miesta v byte? Máme doplnky, s ktorými tento problém vyriešite

Reklamný článok - 3. júna 2020 - 1770. zobrazení

Nedostatok miesta v byte je pomerne častým problémom mnohých našich domácnosti. Veď len podľa štatistík býva v meste, aj napriek stále väčšej popularite vidieka, až 90 % obyvateľov. V malých izbách panelových domov sa ale vždy necítime pohodlne a príjemne. Riešenie v podobe modernej prestavby nemusí byť zasa pre každú rodinu finančne únosné.

Preto sa mnohí rozhodujú investovať do originálnych a zaujímavých kúskov nábytku, ktoré vytvoria pohodlnú atmosféru v interiéri na jednotku. Aké presne to sú, si povieme v našom článku, plnom dobrých tipov na využitie obytného priestoru, v ktorom hrajú všetky doplnky veľmi dôležitú úlohu!

Vyberte si kompaktný nábytok

Ak stoly a stoličky umiestnené v strede miestnosti zaberajú veľa miesta, stačí ich umiestniť pozdĺž steny. Na úsporu miesta ale môžete vyžiť aj ďalšie triky.

Rozkladacie sedacie súpravy a posuvný stôl budú nielen menej objemné, ale aj praktickejšie. Skúste nahradiť známe veci kompaktnejšími a určite ušetríte nielen priestor, ale aj finančné zdroje na vašom účte.

Zároveň vám optimálne využitie priestoru, pomocou skrine alebo iného multifunkčného nábytku, umožní sa cítiť pohodlnejšie a príjemne. Prípadne, ak sa nebojíte náročnejšej údržby, použite nábytok s lesklým povrchom. Lesk odráža zdroje svetla a miestnosť sa javí jasnejšia a priestrannejšia.

Pohrajte sa s farbami

Aj farebná schéma interiéru je schopná meniť objem vášho domu. Tmavé a svetlé farby dodávajú miestnosti hĺbku a svetlé a pastelové odtiene ju zase vizuálne rozširujú. Preto, ak použijete v dizajne vášho menšieho bytu svetlé farby, bude vyzerať väčšie. Rovnaké alebo podobné farby stien a stropu vám tiež umožnia vymazať jasné hranice miestnosti a zväčšiť priestor. Je to jednoduchá technika, s ktorou sa treba ale správne vyhrať, tak to vyskúšajte.

Nezabudnite na dôležité maličkosti

Malé kúsky dekorácie môžu vašu spálňu alebo obývaciu izbu úplne zmeniť, a to všetko bez zbytočných stresov z náročnej rekonštrukcie. Svetlé detaily dávajú výraznosť a priťahujú pozornosť, ale ich množstvo môže miestnosť vizuálne zmenšiť. Preto by ste v interiéri nemali používať veľa malieb a doplnkov menších rozmerov. Budú vyzerať objemne a „uberať“ významnú časť steny. Jedna veľká a svetlá časť dekorácie by však uškodiť nemala. Vyberajte si ale podľa aktuálnych trendov.

Ako efektívne zlikvidovať smútivky?

Viete, ako účinne zlikvidovať smútivky? Odkiaľ sa tento hmyz najčastejšie dostáva do domácností? Je nechemická likvidácia efektívnou?

Smútivky

Cieľom musí byť útulnosť a pohodlie

Ak si dáte na všetky dôležité detaily pozor, veľmi rýchlo zistíte, že nakoniec na veľkosti priestoru nezáleží tak, ako na jeho správnom usporiadaní a vybavení vhodnými doplnkami. Hlavná vec je vždy útulnosť a pohodlie, ktoré vám najviac vyhovuje. A s náležitou starostlivosťou a vynaliezavosťou môžete tento efekt vytvoriť aj v malej miestnosti. Tak to skúste, veď blížiace sa leto je ideálny čas na takéto drobné premeny.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články