Nehnuteľnosť a jej kúpa

Výber novej nehnuteľnosti zbytočne neunáhlite

Reklamný článok - 24. mája 2019 - 1551. zobrazení

Komplikované podmienky na získanie hypotekárneho úveru zarmútili viaceré mladé páry. Ak si budú chcieť kúpiť vlastné bývanie, určité percento ceny nehnuteľnosti si budú musieť našetriť. 100% hypotéky sú zrušené a dokonca aj hypotéky pre mladých boli zrušené a nahradené inými produktami. Ak vás, ale čaká výber novej nehnuteľnosti, zbytočne sa neunáhlite a všetko si vopred premyslite.

Ktorú lokalitu uprednostniť?

Pri výbere novej nehnuteľnosti je potrebné zvážiť predovšetkým lokalitu, v ktorej chcete bývať. Každé mesto má rôzne sídliská. Niektoré sú bližšie k centru a k obchodným centrám, niektoré sú na konci mesta, ale majú krásny park, veľké detské ihriská a pod.

Nehnuteľnosti v Bratislave

Každý realitný portál, aj reality v Nových Zámkoch, Žiline, či v Košiciach vám ponúkajú možnosť vybrať si z rôznych lokalít v daných mestách. Realitné kancelárie ponúkajú široký výber nehnuteľností a zastúpené sú aj tie najmenej preferované lokality. Každému predsa vyhovuje niečo iné.

Aká veľká by mala byť daná nehnuteľnosť?

Okrem lokality je potrebné si všímať aj veľkosť nehnuteľnosti, čiže metráž bytu, resp. zastavanú plochu rodinného domu. Ak ste mladý pár, ktorý do budúcnosti plánuje rodinu, myslite aj na budúcnosť a malometrážne byty si nekupujte.

V niektorých mestách, najmä však v hlavnom meste, nájdete 2-izbové byty v takých rozmeroch, ktoré v iných mestách sú evidované ako 3-izbové. 3-izbové byty však určite viac oceníte, najmä ak vám deti vyrastú a budú potrebovať vlastný priestor.

Nehnuteľnosť pôdorys

Veľkosť nehnuteľnosti ovplyvňuje ceny nehnuteľností. V súčasnosti práve malé nehnuteľnosti sú drahšie ako väčšie byty. Ak hľadáte moderné reality v Prievidzi, nemusíte sa báť, že ceny za tieto nehnuteľnosti budú vysoké. V porovnaní s realitami v Bratislave budú všetky byty lacnejšie. Najväčší nárast cien za posledný rok zaznamenala najmä Nitra. Môže za to príchod britskej automobilky Jaguar.

Stará, alebo nová nehnuteľnosť?

Výber nehnuteľnosti zbytočne neunáhlite hlavne kvôli tomu, aby ste zvážili, či sa vám skôr oplatí investovať do starej nehnuteľnosti, alebo uprednostníte novú a samozrejme aj drahšiu nehnuteľnosť. Niekedy sa totiž oplatí kúpiť si starú nehnuteľnosť a prerobiť si ju podľa seba, ako si kúpiť prerobenú nehnuteľnosť, s ktorej dizajnom sa musíte zmieriť.

  • Kategórie

Podobné články