Túžite po súkromí? Riešením môže byť tieniaca sieť.

Túžite po súkromí? Riešením môže byť tieniaca sieť.

Reklamný článok - 7. apríla 2016 - 10938. zobrazení

S príchodom jari opäť nadišiel čas naplno sa pustiť do úprav v našich záhradách a premýšľať, čo v nich vylepšiť. Častým problémom býva nedostatok súkromia či nepekný deliaci plot, ktorý by bolo vhodné nahradiť niečím estetickým a príjemným.

Aj majitelia bytových domov si neraz lámu hlavu nad tým, ako si zabezpečiť viac intimity a oživiť svoju terasu či balkón. Ideálnym riešením môže byť použitie tieniacej siete. Netreba sa báť, že bude pôsobiť rušivo, pretože jej prirodzený zelený odtieň v záhrade dokonale splynie s okolitým prostredím a aj na balkóne a terase navodí príjemnejší pocit.

sietka-zelena

Tieniacu sieť si môže zákazník vybrať podľa stupňa nepriehľadnosti (hustoty tkaniny) aj podľa gramáže.

Platí, že čím je hustejší úplet, tým je sieť menej priehľadná.

Pri výbere siete preto treba porovnávať percento tienivosti s gramážou, ktorú výrobcovia uvádzajú v g/m2. V ponuke sú siete, ktoré majú tienivosť od 30 do 95 %, takže si vyberie naozaj každý.

skola01

Tieniace siete na plot sú výborným riešením aj pre svoju jednoduchú montáž, ktorá si nevyžaduje žiadneho odborníka. Ideálne je, ak ju montujú dvaja. Na každej sieti je v hornej aj spodnej časti spevnený okraj s okami, ktoré slúžia práve na uchytenie. Je niekoľko spôsobov, ako prichytiť tieniacu sieť, napr. pomocou drôtov, klipsní, pások, špagátu, sponiek. Najlepšia fixácia sa zabezpečí pomocou úchytov, ktoré sú na to špeciálne určené. Tie zákazník nájde v ponuke spolu s tieniacimi sieťami.

siet_stary_plot01

Tieniace siete sú už niekoľko rokov v záhradách, na terasách, balkónoch či na verejnom oplotení hitom. Nevyžadujú si totiž veľkú investíciu a s úspechom si ich montujú aj takí majitelia, ktorí majú radi rýchle, jednoduché, no zároveň efektné riešenie.

Zdroj/foto: Tieniaca-siet.sk

  • Kategórie

Podobné články