Pergola v záhrade

Výhody pergoly – vylepšite svoju záhradu a užite si relaxáciu v oáze pokoja

Reklamný článok - 29. januára 2024 - 825. zobrazení

Premýšľate, ako si vylepšiť dvor na vonkajšie oslavy a relaxáciu? Jedným z najosvedčenejších a najjednoduchších spôsobov, ako skrášliť svoj dvor, je pridať doňho terénne úpravy, ako je pergola. Okrem vzhľadu má inštalácia pergoly na vašom pozemku aj mnoho ďalších výhod. A nie všetky pergoly sú rovnaké.

V tomto blogu sa s vami podelíme o niektoré z hlavných výhod budovania vášho nového dvora a pridania pergoly do vášho vonkajšieho priestoru.

Čo je pergola?

Skôr než sa dostaneme k výhodám pergoly, je dôležité vedieť, čo to pergola je. Pergola je veľká konštrukcia zvyčajne vyrobená z dreva, ktorá sa nachádza v záhrade alebo na dvore. Tento vonkajší prvok zahŕňa zvislé stĺpy alebo piliere podopierajúce priečne trámy, ktoré vytvárajú pevnú otvorenú mrežu, ktorá vytvára tienený priechod, chodník alebo priestor na sedenie.

Aký je účel pergoly?

Účelom pergoly je vytvoriť alebo vymedziť samostatné vonkajšie priestory a poskytnúť priestor na sedenie. Ak je strop zakrytý, pergola môže poskytnúť tieň a určitú ochranu aj pred dažďom alebo snehom. Môže sa stať ústredným bodom v krajinnom dizajne a dodať vášmu dvoru krásu – stĺpiky a strop sa dajú použiť na zavesenie svetiel, dekorácií alebo črepníkov s kvetmi. Vinič a popínavé ruže sú obľúbenými dekoratívnymi rastlinnými doplnkami pergoly.

Pergola nad bazénom

Možnosti pergoly

Pergoly sa dajú vyrobiť na mieru, takže sa dajú pridať prakticky do akéhokoľvek vonkajšieho priestoru. Počet trámov, stĺpikov a horných lamiel sa líši v závislosti od celkovej plochy pergoly, ktorú potrebujete na pokrytie vášho priestoru. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete pergolu prispôsobiť svojim potrebám pomocou súpravy na mieru:

Výška – je prispôsobiteľná a môže dosahovať približne 4 metre.

Otvorená alebo uzavretá strecha – poskytuje rôzny stupeň tienenia a ochrany pred poveternostnými vplyvmi.

Inštalácia – môže byť voľne stojaca alebo pripevnená k domu alebo inej konštrukcii.

Rastliny – môžu byť zavesené v črepníkoch alebo prepletené s rámom a vytvoriť tak prirodzený kryt.

Skrášlite okolie svojho domu už dnes. Či už je to výstavba oplotenia, nová pergola alebo iné krajinné úpravy, vaša oáza pokoja bude čakať na vás.

  • Kategórie

Podobné články