Katalógové domy

Katalógové domy alebo výhody stavby z katalógu

Redakcia - 2. marca 2020 - 9881. zobrazení

Investícia vo výške niekoľkých desiatok tisíc eur, kopa obetovaného času pri príprave výstavby a podstúpenie náročného administratívneho procesu. To všetko súvisí s kúpou domu, pri ktorej máme jasný cieľ, nájsť vysnívanie bývanie podľa predstáv. Uľahčiť nám to môžu práve katalógové domy, ľudovo nazývané stavby z katalógu.

Katalógové domy

Domy z katalógov

Kúpa domu nám v súčasnosti ponúka dostatok možností, aby sme našli ideálne bývanie. Jedna z nich spočíva vo výbere katalógového domu, ktorého realizácii predchádza výber vhodnej stavby z katalógovej ponuky. Aj keď pri týchto projektoch musíme rátať s tým, že susedovi postavia rovnaký dom, kvôli výhodám spojeným s rýchlejším a lacnejším riešením sa to oplatí risknúť.

Katalógové domy

Katalógové domy a ich výhody

  • Nižšia cena – Je jasné, že pri takomto dome neminieme stovky eur za architekta. Firma, ktorá nám projekt vybraného domu ponúkla, už má pripravený návrh a plán celej výstavby. To nám ušetrí dosť peňazí, ktoré môžeme použiť napríklad na nejaké elegantné bytové doplnky.
  • Možnosť obhliadky domu – Pri stavbách, ktoré sa realizujú podľa originálneho návrhu, sa síce dozviete o kvalite a komforte bývania dosť, no do momentu kolaudácie pôjde vždy len o teóriu. Niektoré spoločnosti zamerané na projekty katalógových domov však ponúkajú možnosť obhliadky vzorového domu, čo umožní kupujúcim spoznať objekt, jeho dispozíciu a prípadne aj atmosféru z praktického hľadiska už pred výstavbou.
  • Bohatý výber projektov – Spomínaná chýbajúca originalita návrhu nemusí byť problémom. Katalógy zamerané na katalógové domy sú totiž plné rôznych typov projektov a tie najskúsenejšie firmy ponúkajú na výber desiatky až stovky návrhov. Na svoje si príde každý, pretože ponuka je plná bungalovov, poschodových domov, klasických príbytkov aj luxusných víl.
Katalógové domy

Mobilné domy: Alternatívny spôsob bývania, ktorý vás osloví…

Mobilné domy sú v súčasnosti obľubenými alternatívnymi formami bývania. Aké sú výhody a nevýhody mobilných domov? Prečo ich ľudia obľubujú?

Mobilné domy

Rýchlosť výstavby, dostupná cena a u mnohých firiem aj pestrá ponuka projektov dáva šancu vybrať si niektorý z typových domov každému. Napriek predsudkom, ktoré sa s ich výstavbou spájajú, sú dobrým riešením s množstvom výhod. A po praktickej a kvalitatívnej stránke za projektmi domov s originálnymi architektonickými návrhmi nijako nezaostávajú.

Text: Róbert Bosák    Zdroj/foto: fotkyzadarmo.sk

  • Kategórie

Podobné články