Podlaha

Viete aká podlaha je pre vás vhodná?

Reklamný článok - 18. októbra 2019 - 2626. zobrazení

Nejedna rekonštrukcia sa nezaobíde bez výmeny podlahy. Či ste sa rozhodli prerobiť celý dom, alebo byt, alebo chcete len vymeniť podlahu mali by ste sa v druhoch podláh aspoň trochu vyznať. Nie každá je vhodná do každej miestnosti.

Pri výbere podlahy vám isto pomôže aj napríklad Merkury Market leták, kde nájdete množstvo rôznych druhov a typov krytín za prijateľné ceny. Vybrať si môžete z rôznych vzorov, vrátane v súčasnosti najobľúbenejšieho vzoru dreva.

Drevené podlahy

Druhy podláh

Laminátová podlaha – jeden z najobľúbenejších druhov podláh, ktorý sa ľahko pokladá sa teší veľkej obľube. Jednoduchá údržba, stálofarebnosť, cenová dostupnosť a dlhšia životnosť sú klady, ktoré od tejto podlahy môžete očakávať. Jedinou nevýhodou sú tekutiny a vlhkosť. Laminátové podlahy môže nadmerná vlhkosť poškodiť a znížiť ich životnosť. S vodeodolnou úpravou sú vhodné aj do kuchýň.

Drevené podlahy – luxusné, elegantné a čisto prírodné drvené podlahy sa hodia takmer do každej miestnosti s výnimkou kúpeľne, WC a kuchyne. Práve v nich je vyššia vlhkosť, ktorá drevu škodí (dochádza k deformácii dreva). Drevené podlahy sú síce finančne náročné, ale vynahradia vám to svojou životnosťou – sú takmer nezničiteľné a pri správnej údržbe a občasnej renovácii vám vydržia naozaj celý život. Sú vhodné do obývacích miestností.

Drevená podlaha

Vinylové podlahy – sú výbornou voľbou do miestností kde je vyššia vlhkosť, sú odolné voči vode. Ľahko sa udržujú, sú mechanicky odolné a cenovo prijateľné. Môžete ich pokojne použiť v kúpeľni, WC a aj v kuchyni.

Keramická dlažba – ak hľadáte odolnú a trvácnu dlažbu, ktorú nezničí voda a ani vlhkosť, siahnite po dlažbe. Sú ideálne do kúpeľní, WC a aj kuchýň, ale je lepšie siahnuť po protišmykovej úprave. Svoje uplatnenie nájdu aj vo vstupných chodbách. Táto podlaha má len jednu nevýhodu – je chladná. Toto mínus môžete zmierniť a zaviesť podlahové kúrenie.

Ak ste si už podlahu vybrali môžete sa smelo pustiť do výberu nábytku. Pokiaľ ste si z Merkury Marketu nič nevybrali isto si niečo vkusné a štýlové vyberiete niekde inde. Za prezretie isto stojí Moebelix leták či iné obchodné siete, ktoré ponúkajú nábytok, sedačky či sanitu. Stačí si len prezrieť všetky akciové ponuky z letákov, vybrať si a pustiť sa do rekonštrukcie. S akciovými cenami nebude žiadna prerábka finančne náročná.

  • Kategórie

Podobné články