Záhradný nábytok

Vybavenie malej záhrady – Ako ju zariadiť prakticky?

Reklamný článok - 21. januára 2024 - 705. zobrazení

Mať vlastnú záhradu je snom mnohých ľudí. Niektorí sa však musia uspokojiť s malým priestorom. Aj malá záhrada sa dá využiť naplno. Malé priestory vyžadujú viac uvažovania nad tým, ako všetko prispôsobiť tak, aby to vyzeralo dobre a zároveň malo praktický zmysel. Niekedy je však malý priestor výhodou.

Túžite po tom, aby ste mohli po práci oddychovať vo svojej záhrade? Ak áno, potom práve počas zimy máte ideálnu príležitosť na to si všetko premyslieť a na jar sa pustiť do práce. Čo všetko zmestíte do malej záhrady? To vám ukážeme v dnešnom článku.

Prenosný nábytok je kľúčový

Ak máte malú záhradu, potom si vyberte nábytok, ktorý môžete kedykoľvek premiestniť z jedného miesta na druhé. Je to dôležité, pretože s ním môžete ľahko manipulovať a do záhrady sa vám toho viacej zmestí. Konkrétne môžeme hovoriť napríklad o záhradných lehátkach, lavičkách, stole a iných nábytkoch. Kúpiť si veľké a ťažké lehátka sa vám neoplatí, pretože počas zimy ich nemôžete využívať. Kúpte si radšej skladacie lehátka, ktoré môžete kedykoľvek použiť, no zároveň ich môžete mať uskladnené pod strechou.

Pestovanie zeleniny na jednom mieste ušetrí miesto

Stačí vám jeden lacný fóliovník a môžete sadiť zeleninu, ovocie aj rastliny na jednom mieste. Do fóliovníka môžete ešte postaviť palety, na ktoré môžete zavesiť ďalšie kvetináče. Využiť môžete aj vonkajšiu časť fóliovníka. Na konštrukciu môžete zavesiť háčiky, na ktoré zavesíte napríklad hrable.

Umiestnite na záhradu praktický domček

V malej záhrade nemáte veľa miesta na uskladnenie materiálu alebo záhradných pomôcok. Využite menší záhradný domček. Vo vnútri môžete umiestniť niekoľko záhradného náradia a využite aj regály, prípadne poličky, na ktoré môžete poukladať boxy s náradím alebo uzatvárateľné poháre s klincami. Nejaký box na uskladnenie vecí môže zároveň slúžiť ako miesto na sedenie alebo ako stôl.

Naplánovať si rozloženie malej záhrady možno zaberie viac času, výsledok však bude stáť za to!

Zdroj obrázku: Barbara Helgason / stock.adobe.com

  • Kategórie

Podobné články