Ako pripraviť záhradu na zimu

5 užitočných tipov, ako pripraviť záhradu na zimu

Reklamný článok - 9. decembra 2020 - 1978. zobrazení

Prichádzajú prvé mrazy a mali by ste na ne patrične pripraviť vašu záhradu. Viete, čo všetko treba urobiť?

1. Myslite na posledné kosenie

Venujte dostatočnú pozornosť vášmu trávniku. Pri kosení nechajte trávu o čosi vyššiu, ideálne vo výške 7 cm. Nezabudnite ani na vertikutáciu. Práve tou pripravíte trávnik na zvýšenú vlhkosť. Trávnik tiež dôkladne vyčistite od lístia a iného odpadu. Ak to nespravíte, na jar vás bude čakať prekvapenie v podobe odumretých častí trávy. Trávnik naposledy pokoste aspoň 2 týždne pred príchodom mrazov.

2. Vyčistite záhradu

Okrem trávnika myslite aj na čistenie ostatných častí záhrady. Z terasy a chodníkov odstráňte všetky nečistoty. Odporúčame pritom využiť aku fukár na lístie, ktorý vám ušetrí kopu času. Okrem toho, že je efektívnejší ako klasické náradie, elektrický pohon je tiež šetrný voči vašej záhrade.

Fukár na lístie - Egopower

3. Skontrolujte odkvap

Tiež by ste mali pozrieť, v akom stave sú odkvapové rúry. Zistite, či nie sú upchaté, a prípadný odpad odstráňte. Uistite sa, že všetky spoje sú v bezchybnom stave. Ak je čo i len jeden z nich uvoľnený či prasknutý, hrozí, že voda poškodí steny domu. Keď už budete na streche, prezrite aj tú. Iste nechcete, aby vám začalo zatekať do miestností.

Aké sú najčastejšie choroby trávnika?

Viete, aké sú najčastejšie choroby trávnika a ako im predísť? Čo máte robiť v prípade napadnutia trávnika jednotlivými chorobami?

Choroby trávnika

4. Zatvorte vodovodné kohútiky

Pred prvými mrazmi by ste mali odpojiť a vypustiť všetky hadice. Ventily nechajte otvorené, aby z nich mohla vytiecť skondenzovaná voda. Ak môžete, hadice presuňte do bezpečia, kde nebudú vystavené chladu. Tiež zatvorte všetky vodovodné kohútiky v exteriéri. Zmrznutá voda by ich totiž mohla poškodiť.

Vodovodné kohútiky v záhrade

5. Presuňte črepníkové rastliny dovnútra

Náchylnejšie rastliny dajte dnu. Mrazy by nemuseli prežiť. Menšie kríky pri koreni prikryte vrstvou rašeliny. Zvážte, či nie je lepšie presunúť nábytok spod altánku niekam do bezpečia. Ak naň nemáte miesto, obaľte ho fóliou. Na drevo, ktoré bude vystavené vode, naneste ochranný náter.

Zdroj obrázkov: Bigstock.com / Egopower.sk / Unsplash.com

  • Kategórie

Podobné články