Vyspite sa do zdravia

Vyspite sa do zdravia

Reklamný článok - 22. júna 2016 - 2598. zobrazení

Spánok a dostatočný odpočinok je základnou ľudskou potrebou. Človek priemerne prespí viac ako 120 dní z roka. V priebehu tejto bohumilej činnosti dochádza k celkovej regenerácii organizmu, obnove buniek a tkanív. Dôsledky jeho nedostatku nedajú na seba dlho čakať. Okrem únavy a zhoršenej koncentrácie, ktorá sa dostaví už po 36tich hodinách, hrozí chronickým nespavcom predčasné starnutie, obezita, psychické problémy, zhoršenie pamäte, poruchy imunitného systému a zrýchlenie progresu niektorých chorôb, napríklad cukrovky alebo vysokého krvného tlaku. Po troch mesiacoch bez spánku prichádza smrť.

Laque Blanc brillant Gris foncé

So spánkom sa skutočne neradno zahrávať. Základom zdravého a produktívneho spánku je okrem pravidelných návykov aj príjemné prostredie na spanie. Svoju spálňu by ste si mali zariadiť tak, aby sa pre vás stala oázou pokoja. Už prekročenie jej prahu musí v človeku evokovať psychickú pohodu, celkové uvoľnenie a relaxáciu organizmu. Tlmené svetlo, ticho, jemné odtiene farieb a posteľ zvádzajúca k slastnému leňošeniu sú nevyhnutnou súčasťou jednej z najdôležitejších miestností bytu. Na jej zariadení by ste si mali dať skutočne záležať. Strávite v nej približne tretinu života, čo je neporovnateľne viac ako napríklad v kuchyni.

spalna-lady

Vaše zdravie je na nezaplatenie a preto by ste pri výbere spálňového nábytku mali staviť predovšetkým na kvalitu. Veľmi praktické sú variabilné spálňové zostavy, ktoré sa svojimi kombináciami dokonale prispôsobia možnostiam vašej spálne a  vytvoria z nej súkromné hniezdočko oddychu. Príjemnou inšpiráciou môže byť spálňová zostava Lady v aktuálnom bielo-šedom dekore z dielne známeho francúzskeho výrobcu, ktorá v sebe kĺbi kvalitu materiálov a moderný dizajn. Svojou širokou variabilitou a univerzálnym prevedením je ľahko kombinovateľná a vhodná do takmer každého interiéru. Môžete si byť istí, že Francúzi vedia o spánku svoje. Podľa prieskumov sú totiž najviac oddychujúcim národom spomedzi všetkých bohatých krajín sveta.

Zdroj/foto: www.spalne.eu

  • Kategórie

Podobné články