Vyspite sa do zdravia

Vyspite sa do zdravia!

Reklamný článok - 22. októbra 2019 - 5157. zobrazení

Spánok a dostatočný odpočinok je základnou ľudskou potrebou. Človek priemerne prespí viac ako 120 dní z roka. V priebehu tejto bohumilej činnosti dochádza k celkovej regenerácii organizmu, obnove buniek a tkanív. Dôsledky nedostatku spánku však nedajú na seba dlho čakať…

Prečo je spánok dôležitý?

Ak váš spánok nie je kvalitný a dostatočné dlhý už po 36 hodinách pociťujete veľkú únavu a zhoršenú koncentráciu. Chronickým nespavcom hrozí predčasné starnutie, obezita, psychické problémy alebo zhoršenie pamäte. Taktiež vám však môžu hroziť rôzne poruchy imunitného systému a zrýchlenie progresu niektorých chorôb, napríklad cukrovky alebo vysokého krvného tlaku.

Spálňa - biela - spánok

Ako docieliť kvalitný spánok?

So spánkom sa skutočne neradno zahrávať. Základom zdravého a produktívneho spánku je okrem pravidelných návykov aj príjemné prostredie na spanie. Svoju spálňu by ste si mali zariadiť tak, aby sa pre vás stala oázou pokoja. Už prekročenie jej prahu musí v človeku evokovať psychickú pohodu, celkové uvoľnenie a relaxáciu organizmu.

Tlmené svetlo, ticho, jemné odtiene farieb a posteľ zvádzajúca k slastnému leňošeniu sú nevyhnutnou súčasťou jednej z najdôležitejších miestností bytu, resp. rodinného domu. Na jej zariadení by ste si mali dať skutočne záležať. Strávite v nej približne tretinu života, čo je neporovnateľne viac ako napríklad v kuchyni.

Spálňa - modrá - spánok

Ako si zariadiť spálňu?

Vaše zdravie je na nezaplatenie a preto by ste pri výbere spálňového nábytku mali staviť predovšetkým na kvalitu. Veľmi praktické sú variabilné spálňové zostavy, ktoré sa svojimi kombináciami dokonale prispôsobia možnostiam vašej spálne a  vytvoria z nej súkromné hniezdočko oddychu.

Príjemnou inšpiráciou môže byť spálňa Linnea v bielo-dubovom dekore. Svieži, čistý, jednoduchý, ale štýlový dizajn kolekcie Linnea, ktorá v sebe kĺbi kvalitu materiálov a moderný dizajn. Svojou širokou variabilitou a univerzálnym prevedením je ľahko kombinovateľná a vhodná do takmer každého interiéru.

Pozvite škandinávsky štýl do svojej spálne a užite si harmóniu, ktorá prestúpi celú miestnosť. Určite to nebudete ľutovať. Môžete si byť istí, že Škandinávci vedia o spánku svoje. Podľa prieskumov sú totiž najviac oddychujúcim národom spomedzi všetkých bohatých krajín sveta.

Zdroj/foto: Nabytok-harmonia.sk

  • Kategórie

Podobné články