Zdravie a spánok

Redakcia - 28. februára 2013 - 4280. zobrazení

Ak chceme uspieť, musíme byť pripravení na to psychicky aj fyzicky. Každý si je vedomý dôsledkov našich činností je, či by sme sa odpočinul od budúci deň.

Najvýznamnejší vplyv na kvalitu spánku má funkčná spálňa.  Ak si chcete oddýchnuť a posilniť svoje zdravie, musí byť na to vybavená. O tom, aké dôležité miesto je spálňa je jasne preukázané tým, že v nej trávime tretinu nášho života.

kvalitu spánku

Na začiatku,  by sme si mali povedať na čo slúži spálňa. Otázka je len zdanlivo smiešna. Samozrejme, spí. Mali by sme tak zariadiť to tak, že ich vedie k prevádzke a akékoľvek iné – spálňa nemôžu byť miesto na spanie a prácu, sledovanie televízie alebo čítanie. TV umiestnené v spálni je veľmi často zaspať s ním, čo určite nemá pozitívny vplyv na kvalitu spánku.  Okrem toho je elektrické zariadenie, a to aj tých, vylúčené vyžarujú elektromagnetického smogu. Nedávny výskum publikovaný vo vedeckej tlači poukazuje, že elektromagnetický smog prispieva k silnej depresii.

dekor

Zvlášť ohrození sú ľudia, ktorí s ním majú pravidelný kontakt – ľudia pracujúci s počítačom, elektronickými zariadeniami, používajúci mobilný telefón, čo znamená prakticky všetci z nás! Ak sme počas dňa nútení používať také zariadenia, tým viac by sme si mali odpustiť ich používanie dokonca ešte aj počas spánku – v prospech zdravia a odpočinku, všeobecné pre naše blaho.

kvalita spánku

Druhá otázka je zdieľať jednu miestnosť na spanie a prácu. Ak pracujete v mieste spánku, môžu obaja pracujú a spánok nebude možné úspešne vykonať. V najlepšom prípade sa pri pohľade na posteli počas prevádzky si odpočinku. Na druhej strane, pričom miesto práce, alebo dokonca veci s ním spojené v spálni, nebudeme mať chvíľu odpočinku.

Posteľ a jej nastavenie

Ďalšou dôležitou vecou v spálni je posteľ, a príslušné nastavenia. Obaja lôžko a matrace by mala byť vyrobené z prírodných materiálov. Tvar postele by mal byť priateľský k ľuďom – to by malo byť bez ostrých hrán. Najlepšie sú drevené postele s vankúš v tvare krivky. Je tiež dôležité, aby bol lôžko voľný priestor – matrac by nemala ležať priamo na zemi, ktoré môže spôsobiť bolesti v chrbte, v dôsledku nedostatku cirkulácie vzduchu a qi energie do spacích osoby. Ak v posteli spí dvaja ľudia, potom by ste mali mať jednu veľkú matrac, nie dva zdieľané.

  • Kategórie

Podobné články