Zdravie a kvalitný spánok

Aký vplyv má kvalitný spánok na zdravie?

Reklamný článok - 25. júla 2019 - 7350. zobrazení

Ak chcete byť v živote, ale aj počas bežných pracovných dní úspešní, musíte byť na to pripravení psychicky, ale aj fyzicky. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý má vplyv na psychickú a fyzickú pohodu každého z nás je kvalitný spánok. Logickou otázkou teda je, čo najviac ovplyvňuje kvalitu spánku?

Zdravie a kvalitný spánok

Odpoveď na túto otázku mnohých neprekvapí, ale najväčší vplyv na kvalitu spánku má funkčná spálňa, tj. správne zariadenie spálne, kvalitná posteľ a matrac. O dôležitosti a potrebe kvalitnej postele a matracu nemožno ani diskutovať, keďže spánkom strávime tretinu života.

Chcete mať kvalitný spánok? Ak áno, musíte mať kvalitnú a funkčnú spálňu!

Možno si kladiete otázku, aká by mala byť kvalitná a funkčná spálňa. Tak ako sme to už naznačili vyššie, na kvalitu a funkčnosť spálne má vplyv niekoľko faktorov, a to najmä správne vybavenie spálne, kvalitná posteľ a kvalitný matrac.

Náš TIP na kvalitné matrace

Dormeo iMemory

Mall Relaxdream

Ecco Standard

Dorme iMemory - kvalitný spánok
Hodnotenie

Cena: od 299.90 €

Mall Relaxdream - kvalitný spánok
Hodnotenie

Cena: od 66.00 €

Ecco Standard - kvalitný spánok
Hodnotenie

Cena: od 62.00 €

Správne vybavenie spálne spočíva v tom, že tak, ako hociktorá iná miestnosť v rodinnom dome alebo byte, má aj spálňa svoj účel. Tým máme na mysli najmä to, že v súčasnosti mnoho moderných spálni vyzerá, že slúžia skôr na zábavu ako na oddych a relax.

Mnoho ľudí má vo svojich spálniach televíziu alebo iné rušivé prvky, ktoré majú neblahý vplyv na zdravie, resp. na kvalitu spánku. O mnoho lepším riešením než sledovanie televízie pred spánkom je napr., prečítanie si pár stránok z nejakej knihy.

Garniže na záclony a závesy. Podľa čoho ich vyberať?

Sú garniže stále populárnymi? Podľa čoho si vyberať záclony a závesy na garniže? Aké materiály sú tie najkvalitnejšie? Aké typy garníž…

Záclony, závesy a garniže

Rovnako problematickým je aj používanie rôznych iných výdobytkov techniky pred spánkom, napr. notebookov alebo mobilných telefónov. Spálňa by mala slúžiť výhradne na oddych a relax a nie na prácu alebo zábavu.

O tom, aký majú vplyv všetky elektronické zariadenia prítomné v spálni na zdravie a kvalitu spánku, ste už pravdepodobne počuli. Práve preto by ste sa mali zamyslieť nad používaním a umiestnením týchto zariadení vo vašej spálni.

Kvalitný spánok

Kvalitný spánok vyžaduje kvalitnú posteľ

Nesporne dôležitou je pre kvalitný spánok posteľ, ktorá by mala spĺňať tie najprísnejšie kritéria. V súčasnosti nájdete na trhu množstvo kvalitných postelí, ale aj matracov, ktoré sú vyrobené z tých najlepších materiálov. Čo sa týka všeobecných tipov a odporúčaní pri výbere postelí a matracov, riaďte sa svojimi vlastnými preferenciami.

Niektorí ľudia preferujú drevené postele, iní zase postele boxspring alebo rôzne iné typy postelí. Najdôležitejším faktorom v prípade výberu postele a matracu je vlastná skúsenosť, resp. osobné vyskúšanie kvality a pohodlia matracu a daného typu postele.

  • Kategórie

Podobné články