Nábytok z masívu

Nábytok z masívu

Redakcia - 11. mája 2013 - 5645. zobrazení

Stojíte pred dôležitým rozhodnutím, z akého materiálu si vybrať váš nový nábytok do domu či bytu? Hľadáte to najlepšie a najkvalitnejšie, čo by naplnilo všetky vaše požiadavky a zároveň vkusne a imidžovo dopĺňalo celkový vzhľad vášho príbytku?

V nasledujúcom článku nájdete všetky odpovede na vaše otázky. Prinášame vám najlepšiu možnosť, ktorú si môžete zvoliť a tou je masívny nábytok z borovicového, jelšového alebo dubového dreva. Prečo je toto drevo najlepšie?nábytok

Borovicové drevo

je charakteristické svojimi výraznými letokruhmi, čím vynikne v každej miestnosti. Smotanová, belšia časť sa tiahne smerom k okraju, jadro je oranžovo hnedé, ba ide až do hrdzava. Toto drevo je mäkké, pevné a pružné. Vďaka tomu, že obsahuje veľa živice je veľmi odolné voči vode, čo má veľké výhody. Ak si zvolíte kuchynský stôl z takéhoto druhu materiálu, nemusíte sa báť každej kvapky vody, ktorá skončí na jeho povrchu. Ako sme spomínali, borovicové drevo je svetlejšej farby, a preto sa nehodí do izby zahalenej v tmavých farbách. Lepšie vynikne v miestnosti s prírodnými, jasnými farbami.

Jelšové drevo

Druhou častou voľbou je vzácne jelšové drevo, ktoré sa stáva čoraz väčším trendom, no ktorého u nás nie je až také množstvo ako iných druhov. Jelšové drevo sa zvykne využívať hlavne v obydliach, kde panuje nadmerná vlhkosť, keďže v mokrejšom prostredí pevnie a tuhne. Tento typ dreva sa využíva nielen u nás, no aj všade vo svete. Svedčí o tom aj fakt, že pri výstavbe Benátok bolo použité práve toto drevo. Jelša je o pár odtieňov tmavšia ako borovica, a preto sa hodí aj ku svetlým aj ku tmavým farbám.dubovy-stol

Dubové drevo

Po tretie máme kvalitné dubové drevo, ktoré patrí k ťažkým a tvrdým drevinám. Je pevné, pružné a hlavne trvanlivé. Práve tento druh dreva sa veľmi často využíva na výrobu rôzneho skriňového nábytku, na výrobu drahých interiérových výrobkov, napr. schodísk, zábradlí, dvier a tak ďalej. Ak je dubové drevo dlhšie zmáčané vodou, stvrdne a stmavne. Preto ak hľadáte naozaj najkvalitnejšie a najluxusnejšie drevo, dub je tou najideálnejšou voľbou pre vás. Nájdete ho v bledších, ale aj v tmavších odtieňoch podľa vášho výberu.

Ak ste si neboli doteraz istý, veríme, že po našom článku ste sa už rozhodli, ktoré drevo bude pre vás najvhodnejšie. Niekedy neuškodí porozprávať sa s odborníkom alebo sa jednoducho môžete riadiť svojim vkusom a zvoliť si konkrétny druh len na základe vašich požiadaviek, ktoré máte.

  • Kategórie

Podobné články