Lampáš na stole

Túžite po útulnom domove, ale chýba vám inšpirácia?

Reklamný článok - 30. marca 2021 - 1848. zobrazení

Nezúfajte, dnešná doba ponúka naozaj široký výber takmer všetkého. Môžete sa nechať inšpirovať nápadmi na internetových stránkach, sociálnych sieťach, ďalej inšpiráciu môžete čerpať v časopisoch a knihách. Ide zväčša o doplnky či izbové rastliny, ktoré vdýchnu priestoru teplo domova.

Opakovaný kolobeh

Móda sa vyvíja, mení, ale aj vracia. To, čo bolo in pred dvadsiatimi rokmi, ide ruka v ruke s trendom aj teraz. Čím ďalej tým viac sa opakuje slovo retro. Ide o výrobky, ktoré sú buď úplne nové s retro dizajnom, alebo aj o výrobky staré, ktoré si prešli renováciou a poslúžia ako dekorácia viacero rokov. Lampáše alebo lucerny sú veľmi obľúbeným doplnkom do bytu, domu, záhradného altánku či záhrady všeobecne. Nájdete ich v rôznych farbách, tvaroch, veľkostiach aj materiálovom prevedení.

Využitie dnes a v minulosti

Pôvodne sa využívali ako ochranný kryt pre sviečku a pre bezpečné prenášanie svetelného lúča, čiže ako dnešné baterky. Ak ste kreatívna duša, dokážu vám, že stoja za váš pohľad a čas. Dajú sa dotvárať kvetinovými aranžmánmi, dokonca taká lucernička môže svoje uplatnenie nájsť ako váza, odkladací priestor na kľúče alebo ako oddychové miesto pre vtáčikov.

Určite sa potešia v zimných mesiacoch troche zrna či slnečnicovým semienkam. Využitie lampášov je teda rôzne. Môžete ich používať aj ako svetlo, ako tomu bolo v minulosti, máte na výber klasické lampáše na sviečku, ale nájdete aj také s možnosťou namontovania žiarovky, poprípade tá už prichádza v balení.

Vidiecky nábytok ako návrat ku klasike?

Jednoduchosť, robustnosť a precíznosť. To sú hlavné znaky vidieckeho štýlu, ktorý sa usadil v mnohých domácnostiach súčasnosti…

Vidiecky nábytok – návrat ku klasike

Ako vybrať lampáš

V prvom rade si treba uvedomiť, aký veľký lampáš hľadáte. Nechcete docieliť, aby priestor vyzeral preplnený, alebo naoko rozhádzaný. Takéto doplnky by mali jednoducho zapadať k ostatnému nábytku, takže sa snažte trafiť do rovnakého štýlu. V interiéroch môžete pracovať s ktorýkoľvek materiálom, keďže nebude vystavený prírodným javom, ako je dážď, vietor alebo prach. V exteriéroch tiež môžete použiť lampáš z dreva, ale určite by malo byť ošetrené ochranným náterom aspoň proti dažďu.

Takýto ochranný náter nemusí byť použitý pri výrobe daného produktu, ale môžete si ho jednoducho zaobstarať na internete, v záhradných potrebách, ale aj v obchodoch s farbami.

Zdroj obrázka: TabitaZn / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články