Obývacia stena

3 dizajnérske novinky v oblasti obývacích izieb, ktoré vám zmenia život

Reklamný článok - 4. decembra 2020 - 1972. zobrazení

Náročný rok plný stresu a strachu z neznámych vecí sa náhli ku svojmu koncu a ten nový sa už nevie dočkať svojho kraľovania. S každým začiatkom prichádzajú nielen nové nádeje v lepšie zajtrajšky, ale aj novinky vo svete módy, kultúry a dizajnérskej bytovej oblasti. Na čo sa môžeme tešiť v nadchádzajúcom období? Čo nám spríjemní a zmení život k lepšiemu?

Nakoľko v prichádzajúcej sezóne budeme tráviť zrejme ešte veľa času v našich domovoch, odborníci vo svete dizajnu prišli s viacerými nápadmi ako urobiť obývacie izby útulné a vhodné na relaxovanie a oddych. My vám prinášame tri tipy, ktoré rozhodne stoja za zváženie.

Drevený dizajn obývacích stien

Každá jedna klasická alebo moderná obývačková stena predstavuje dominantný prvok, ktorý v podstate určuje celý ráz miestnosti. Do popredia sa ale dostáva drevený prírodný dizajn, ktorý vytvára pravé teplo domova už na prvý pohľad.

Okrem toho je drevo ľahko kombinovateľné s plávajúcou podlahou, dlažbou alebo kobercami a veľmi vhodné pre vytvorenie zdravej klímy. Vytvára aj príjemný a útulný priestor, do ktorého sa každý bude rád vracať.

Pokiaľ radi obdivujete lesklé povrchy, ani tým nebude v novom roku definitívne odzvonené. Moderný dizajn lesklého bieleho či čierneho povrchu môžete pokojne kombinovať s matnými odtieňmi grafitu alebo s drevenými zložkami nábytku.

Matné zemité farby stien a vzorované koberce

Zemité farby vytvárajú jednoliaty priestor bez zbytočne výrazných do očí bijúcich vnemov. Zvoľte si preto závesy v tmavozelenej, čokoládovej alebo matnej oranžovej farbe. Doplnky v rovnakom odtieni vytvoria dokonalú líniu pokoja a relaxu. Veľkým farebným hitom bude aj kráľovská modrá, ktorá dokáže s obývacou izbou urobiť skutočné divy. Prinesie so sebou dávku elegancie a pompéznosti na počkanie.

Ako kontrast k zemitým farbám stien či závesov môžete voliť vzorované koberce či behúne, ktoré celú miestnosť rozjasnia, ale nenarušia celistvosť priestoru. Farby môžu byť pokojne jasnejšie a živšie.

Vidiecky nábytok ako návrat ku klasike?

Jednoduchosť, robustnosť a precíznosť. To sú hlavné znaky vidieckeho štýlu, ktorý sa usadil v mnohých domácnostiach súčasnosti…

Vidiecky nábytok – návrat ku klasike

Exteriér v interiéri

Sťahovanie zelene z vonkajších priestorov do bytového a domového interiéru nie je dnes len z praktických dôvodov. Okrem toho, že je potrebné, aby vám zelený spoločníci vonku nepomrzli, v novom roku bude prírodná zeleň skutočným dizajnérskym prvkom. Rastliny, stromčeky či zelené kvety dokážu aj v ťažkých časoch pôsobiť ako relaxačný prvok, a preto ich dizajnéri v nasledujúcom roku odporúčajú umiestniť na obývacie steny, do rohov miestností či do políc knižnice v hojnom množstve.

Nový rok je neúprosne za dverami a s ním prichádzajú aj nové nepoznané začiatky. Skúste preto vykročiť do neznáma z obývačky, ktorá bude pre vás vždy znamenať domov, pohodlie a bezpečie. S Okay.sk si predsa tento luxus môžete dopriať za veľmi výhodné ceny a bez zbytočných starostí.

Zdroj obrázkov: Photographee.eu / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články