Design Ville - sedačka

HAY: svieži vietor zo Škandinávie

Reklamný článok - 4. októbra 2021 - 1312. zobrazení

Ak patríte medzi priaznivcov zaujímavého aj sofistikovaného dizajnu, zoznámte sa s dánskou značkou HAY. Jej portfólio je plné nevšedných kúskov, ktorých tvorba je inšpirovaná tým najlepším z architektúry a módneho odvetvia.

Niekde medzi kresbou a tienidlom

Jedným z takýchto príkladov môže byť napríklad kolekcia svietidiel Bonbon, ktorú navrhla dizajnérka Ana Kraš. Predlohu našla vo svojich kresbách, kovovú konštrukciu tienidla pokryla jednotlivými niťami ako na papieri. Funkciu svietidiel ponechala na druhých, preto ich navrhla tak, aby sa dali zavesiť a zároveň použiť aj ako stojacie lampy.

Design Ville - dekorácie
Zdroj: DesignVille.sk

Zodpovedné pohodlie

Zástupcom kolekcií s moderným prístupom je tiež kolekcia pohoviek Arbour. Nielenže sa pýši popredným dizajnom, ktorý je navrhnutý poprednými tvorcami pod záštitou HAY, je tiež zodpovedne vyrobená. Pohovky z kolekcie Arbour sa pýšia označením Nordic Swan, ktoré zaisťuje šetrný prístup k prírode pri výrobe konštrukcie aj polstrovania. To je navyše voľne položené, preto si každý môže pohovku prispôsobiť a nájsť vlastnú obľúbenú polohu.

Design Ville - kožená sedačka
Zdroj: DesignVille.sk

Chryzantémy: Kvety, ktoré charakterizujú jeseň

Viete, akú starostlivosť vyžadujú chryzantémy? Kedy ich strihať a hnojiť? Aké druhy chryzantém poznáme? Aké sú tie najlepšie hnojivá?

Farebné chryzantémy

Sedenie bez obmedzení

Hravý a nevtieravý je bezpochyby tiež dizajn z pera Gramfratesi nesúci meno Dorso. Kreslá z tejto kolekcie sú rovnako ako pohodlné, tak aj funkčné. Dizajnéri štúdia kreslo opatrili otočným mechanizmom typickým pre kancelárske stoličky, dokáže sa preto otočiť dookola.

Design Ville - kreslo
Zdroj: DesignVille.sk

Ak vás niektorý zo spomínaných designov zaujal, pozrite si zvyšok nábytku, svietidiel a doplnkov z portfólia HAY na stránkach DesignVille.sk spolu s ďalšími poprednými značkami severského designu.

Design Ville
Zdroj: DesignVille.sk
  • Kategórie

Podobné články