Pivnica

5 krokov, ako na jednoduchú rekonštrukciu pivnice

Reklamný článok - 23. februára 2024 - 678. zobrazení

Chcete dodať svojej pivnici nový nádych? Práve jej rekonštrukcia ponúka nekonečné možnosti pre vytvorenie príjemného a viacúčelového priestoru. Prečítajte si náš článok a inšpirujte sa jednoduchými tipmi, ako vytvoriť príjemný pracovný priestor.

1. Najskôr ju upracte

Prvým krokom pred začatím akejkoľvek rekonštrukcie je dôkladné upratovanie. Pri rekonštrukcii pivnice začnite tým, že ju najskôr upracete a poriadne si vytriedite veci, ktoré v nej máte. Zbavte sa všetkých nepotrebných vecí, ktoré v pivnici máte, či už je to oblečenie, spotrebiče, staré zaváraniny alebo pokazené športové nástroje. Všetky nepotrebné veci môžete vyhodiť, odviesť na zberný dvor alebo tie, ktoré sú využiteľné darujte ďalej. Rátajte s tým, že to zaberie viac času.

Po vytriedení ju poriadne umyte, zbavte pavučín a môžete ju aj premaľovať. Opravte prípadné škody na stenách, podlahe alebo stropoch. Zabezpečte, že pivnica je suchá a dobre izolovaná. Akonáhle sú všetky problémy vyriešené, môžete bez obáv pokračovať s ďalšími krokmi.

2. Majte dostatok úložného priestoru

Ak už máte pivnicu upratanú, môžete ju zariaďovať. Hlavným pomocníkom pri tomto kroku pre vás budú úložné priestory na skladovanie či už zaváranín, potravín, oblečenia alebo vonkajších hračiek. Preto ak chcete svoju pivnicu mať hlavne na ukladanie vecí, nemal by vám tam chýbať odolný a funkčný nábytok. To môžu byť regály, koše, škatule, debničky či stôl. Využiť ho môžete nielen na odkladanie vecí, ale aj ako miesto na tvorivé dielne, kde budete vytvárať rôzne vence či iné kreatívne veci. 

Na väčšie veci ako napríklad lyže, bicykle, záhradný nábytok či náradie môžete využiť závesný systém.

3. Poriadne ju zabezpečte

Pri rekonštrukcii pivnice nezabudnite ani na jej zabezpečenie. Dobré bezpečnostné opatrenia zahŕňajú inštaláciu pevných dverí, ktoré majú kvalitný zámok a alarmový či kamerový systém, ak tam máte cenné veci, ako napríklad drahé bicykle alebo záhradný nábytok. 
Samozrejme, nezabudnite ani na poistenie nehnuteľnosti, pretože aj pri menších rekonštrukciách sa môžu vyskytnúť nepredvídateľné situácie.

Rekonštrukcia pivnice

4. Uistite sa, že má priestor dostatok svetla

Pri rekonštrukcii sa venujte aj osvetleniu či ventilácií vzduchu. Siahnite po svetlách, ktoré vám umožnia vidieť celú časť pivnice, najlepšie je zvoliť závesné či stropné svetlá. Ak sa v pivnici chystáte robiť aj nejaké aktivity za stolom dobré sú aj stolné lampy.

5. Vytvorte si kútik len pre vás

Pamätajte, že pivnica nemusí byť len tmavá a neestetická. Pri jej prerábke môžete zvoliť svetlejšie farby, ktoré otvoria priestor, doplňte tam vhodné dekorácie, ktoré zútulnia priestor a vyberte nábytok, ktorý bude pohodlný.

Dokonca z nej môžete vytvoriť aj viacúčelovú miestnosť, ktorá môže slúžiť ako útulné posedenie pre vás a vaše deti. Pridať tam môžete aj činky a stroje na cvičenie a máte jednoduché domáce fitko. Práve prídaný nábytok, pohodlné sedačky a kvalitné osvetlenie môžu z pivnice urobiť ideálne miesto na oddych aj cvičenie.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

  • Kategórie

Podobné články