adventny veniec ako bytova dekoracia

Adventný veniec ako bytová dekorácia

Redakcia - 1. decembra 2018 - 3160. zobrazení

Príchod Vianoc sa už tradične spája s kúpou alebo vytvorením adventného venca. Ten už dávno neplní len funkciu spirituálneho symbolu, ale stal sa aj estetickým doplnkom slúžiacim na dekoráciu našich domácností. Adventný veniec je neodmysliteľnou súčasťou Vianoc.

Nezabudnite na adventný veniec

Skôr než nám Vianoce zaklopú na dvere, máme štyri adventné týždne na prípravu uvítania najkrajších sviatkov v roku. K tomuto obdobiu už neodmysliteľne patrí aj adventný veniec, ktorý nám môže poslúžiť aj ako elegantná bytová dekorácia počas vianočných sviatkov.

Ručne vyrobené adventné vence

adventny veniec

Ručne vyrábané produkty sú v móde pri všetkých druhoch bytových doplnkov. Nevyhli sa im ani adventné vence, pri ktorých výrobe sú kreativita a vlastné nápady vítané. Mnohé z nich využívajú jemné textílie či dokonca uštrikované vločky alebo hviezdičky ako súčasť adventného venca. Vlastnoručne sa zhotovujú aj sviečky, ktoré tak zvýšia originalitu a celkový dojem výrobku.

Adventné vence s netradičným vzhľadom

S adventnými vencami bez ihličia sa v súčasnosti stretávame pomerne často. Na súčasnom trhu nájdete napr., adventné vence zo štyroch malých polienok dreva alebo rôzne krištáľové misy naaranžované vianočnými dekoráciami. V súčasnosti sa kreativite medze nekladú.

adventny veniec s netradicnym vzhladom

Bez ihličia sa dajú vyrábať aj celkom jednoduché vence, ktoré nevyžadujú žiadne špeciálne techniky. K výrobe vám postačí napr., hojné množstvo šišiek. Je to však na vás, aký nádych chcete adventnému vencu dať. V prípade šišiek sa odporúčajú podlhovasté zo smreka alebo z jedle, ktoré naukladáte na nejaký pevný podklad a priviažete ich o sviečky.

klasicky adventny veniec

Klasika – ihličie, šišky a sviečky

Napriek tomu, že predajcovia sa nás snažia upútať rôznymi originálnymi kúskami, Advent a Vianoce sú spájané s klasikou a tradíciami. Práve to sa podpisuje na tom, že zo všetkých typov adventných vencov si ako najkrajšiu dekoráciu tohto mystického obdobia vyberie väčšina z nás klasický adventný veniec z ihličia, ozdobený šiškami, stuhou a sviečkami.

umely adventny veniec

Ak už máte adventný veniec pripravený, musíte mu už len nájsť to správne miesto. Hlavne myslite na to, aby sa vám počas štyroch adventných týždňov neprestal páčiť a posedením pri svetle jeho sviečok ste mohli čerpať inšpiráciu a pripravovať sa na čarokrásne Vianoce.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články