Adventný veniec

Adventný veniec ako bytová dekorácia?

Redakcia - 8. decembra 2019 - 6113. zobrazení

Príchod Vianoc sa už tradične spája s kúpou alebo vlastnoručným vyrobením adventného venca. Ten už dávno neplní len funkciu spirituálneho symbolu, ale stal sa aj estetickým doplnkom slúžiacim na dekoráciu našich domácností.

Nezabudnite na adventný veniec…

Skôr než Vianoce oficiálne zaklopú na dvere, máme pred sebou posledné dva adventné týždne na prípravu uvítania najkrajších sviatkov v roku. K tomuto obdobiu už neodmysliteľne patrí aj adventný veniec, ktorý vám môže poslúžiť aj ako elegantná bytová dekorácia počas celých vianočných sviatkov.

Náš TIP na netradičné advetné vence

Adventný veniec

Adventný veniec

Adventný veniec

Adventný veniec - Severka
Hodnotenie

Cena: od 37.50 €

Adventný veniec - prútený
Hodnotenie

Cena: od 19.99 €

Adventný veniec
Hodnotenie

Cena: od 29.99 €

Ručne vyrobené adventné vence…

Ručne vyrábané produkty sú v móde pri všetkých druhoch bytových doplnkov a dekorácii. Tomuto trendu sa nevyhli ani adventné vence, pri ktorých výrobe sú kreativita a vlastné nápady viac než vítanými. Mnohé z nich využívajú jemné textílie či dokonca uštrikované vločky alebo hviezdičky ako súčasť adventného venca. Vlastnoručne sa zhotovujú aj sviečky, ktoré tak zvýšia originalitu a celkový dojem výrobku.

Adventný veniec - Do It Yourself

Adventné vence s netradičným vzhľadom?

S adventnými vencami bez ihličia sa v súčasnosti stretávame pomerne často. Na súčasnom trhu nájdete napr., adventné vence zo štyroch malých polienok dreva alebo rôzne krištáľové misy naaranžované vianočnými dekoráciami. Ako môžete vidieť, kreativite medze nekladú.

Advetný veniec s netradičným vzhľadom

Bez ihličia sa dajú vyrábať aj celkom jednoduché vence, ktoré nevyžadujú žiadne špeciálne techniky. K výrobe vám postačí napr., hojné množstvo šišiek. Je to však na vás, aký nádych chcete adventnému vencu dať. V prípade šišiek sa odporúčajú tie podlhovasté zo smreka alebo z jedle, ktoré naukladáte na nejaký pevný podklad a priviažete ich o sviečky.

umely adventny veniec

Klasický adventný veniec? Ihličie, šišky a sviečky!

Napriek tomu, že predajcovia sa nás snažia upútať rôznymi originálnymi kúskami, Advent a Vianoce sú spájané poväčšinou s klasikou a tradíciami. Práve to sa podpisuje na tom, že zo všetkých typov adventných vencov si ako najkrajšiu dekoráciu tohto mystického obdobia vyberie väčšina z nás klasický adventný veniec z ihličia, ozdobený šiškami, stuhou a sviečkami.

Vyberáme vonkajšie vianočné osvetlenie – tipy a rady

Ako si vybrať to najlepšie a najúspornejšie vonkajšie vianočné osvetlenie? Aké typy vonkajšieho vianočného osvetlenia sú populárnymi?

vianocne vonkajsie osvetlenie

Ak už máte adventný veniec pripravený, musíte mu už len nájsť to správne miesto. Hlavne myslite na to, aby sa vám počas ostávajúcich dvoch týždňov neprestal páčiť a posedením pri svetle jeho sviečok ste mohli čerpať inšpiráciu a pripravovať sa na čarokrásne Vianoce.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články