Adventný veniec ako bytová dekorácia

Adventný veniec ako bytová dekorácia

Redakcia - 1. decembra 2017 - 2820. zobrazení

Príchod Adventu sa už tradične spája s vytiahnutím adventného venca. Ten už dávno neplní len funkciu spirituálneho symbolu, ale stal sa aj estetickým doplnkom slúžiacim na dekoráciu našich domácností.

Skôr než nám Vianoce so svojou tradičnou výzdobou zaklopú na dvere, máme 4  adventné týždne na prípravu uvítania najkrajších sviatkov v roku. K tomuto obdobiu už neodmysliteľne patrí adventný veniec, ktorý nám môže poslúžiť aj ako elegantná bytová dekorácia. My vám prinášame pár tipov, aby ste si zaobstarali nejaký kreatívny kúsok schopný splniť túto úlohu.

Adventný veniec

Ručne vyrobené vence

Ručne vyrábané produkty sú v móde pri všetkých druhoch bytových doplnkov. Nevyhli sa im ani adventné vence, pri ktorých výrobe sú kreativita a vlastné nápady vítané ešte viac. Mnohé z nich využívajú jemné textílie či dokonca uštrikované vločky a hviezdičky ako súčasť venca. Vlastnoručne sa zhotovujú aj sviečky, ktoré tak zvýšia originalitu a tvorivý rukopis výrobku.

Ručne vyrobené vence

Vence s netradičným vzhľadom

S adventnými vencami bez ihličia sa síce stretávame sporadicky, no ich rastúca popularita je otázkou niekoľkých rokov. Zákazníci ich budú skúšať aj preto, že prinášajú niečo nové, čo ich domovy ešte doposiaľ nezdobilo. Na scénu sa dostávajú vence zo 4 malých polienok dreva, do ktorých sa vložia sviečky. Obľube sa tešia aj krištáľové misy, v ktorých sú naaranžované sviečky s organzou či súpravy ozdobených pohárov vytvorené ako podstavce pre sviečky.

S adventnými vencami

Bez ihličia sa dajú vyrábať aj celkom jednoduché vence, ktoré nevyžadujú žiadne špeciálne techniky tvorenia. K tomu vám postačí hojné množstvo šišiek alebo vajíčok podľa toho, aký nádych chcete výslednému dielu dať. V prípade šišiek sa odporúčajú podlhovasté zo smreka alebo z jedle, ktoré naukladáte na nejaký pevný podklad a priviažete ich o sviečky. Ak sa vám zapáči veniec z vajíčok, technika je podobná, no tu skôr ako viazanie pomôže lepenie.

Jednoduché vence zo šišiek alebo vajíčok

Klasika – ihličie, šišky a sviečky

Napriek tomu, že predajcovia sa nás snažia upútať rôznymi originálnymi kúskami, Advent a Vianoce sú spájané s klasikou a tradíciami. Práve to sa podpisuje na tom, že zo všetkých typov vencov si ako najkrajšiu dekoráciu sprevádzajúcu priebeh tohto mystického obdobia vyberie väčšina z nás klasický venček z ihličia, ozdobený šiškami, stuhou a sviečkami.

Klasika – ihličie, šišky a sviečky

Veniec máte pripravený, teraz už len nájsť správne miesto, aby naozaj slúžil aj ako dekorácia. A hlavne, aby sa vám počas 4 adventných týždňov neprestal páčiť a posedením pri svetle jeho sviečok ste mohli čerpať inšpiráciu a pripravovať sa na čarokrásne Vianoce.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články