Rustikálna domácnosť

Ako si udržať čistú domácnosť?

Reklamný článok - 28. októbra 2022 - 1782. zobrazení

Upratovanie domácnosti môže byť pre niekoho psychohygienou, pre iných nepríjemnou povinnosťou, ktorú by radšej posunuli na dobu neurčitú. Či už sa vidíte v prvej skupine, alebo v druhej, v našom článku nájdete tipy, ako si udržať čistú domácnosť. Podelíme sa s vami o praktické tipy, ktoré sa týkajú čistenia sedačky, okien a fasády. Na záver vám poradíme, ako môžete dodať vášmu bývaniu štýl.

1. Sedačka

Ako si udržať čistú sedačku?

Ako vyčistiť mastnú škvrnu?

Pri odstraňovaní mastnej škvrny na čalúnení najlepšie urobíte, ak použijete soľ. Rozliatu tekutinu zakryte papierovou utierkou, aby absorbovala prebytočný olej. Potom nasypte soľ priamo na škvrnu, nechajte pôsobiť 30 minút a povysávajte. Po tomto postupe ošetrite čalúnenie vhodným prípravkom na odstraňovanie škvŕn.

Ako zbaviť sedačku nepríjemného zápachu?

Jedlá sóda má vlastnosť pohlcovať nepríjemné pachy. Nasypte väčšie množstvo sódy bikarbóny priamo na čalúnenie a nechajte takto pôsobiť 30 minút. Potom pohovku vyčistite vysávačom. Jedlá sóda pomôže zbaviť vašu sedačku nežiaducich pachov, tento trik môžete použiť aj na koberce alebo oblečenie.

Chýba vašej sedačke farba?

Ak si všimnete, že farba vašej pohovky vybledla, nesiahajte ešte po katalógu nábytku. Niekedy je príčinou, že čalúnenie vyzerá matne a môže za to prach, ktorý sa nahromadil hlboko vo vláknach látky. Preto nabudúce pred vysávaním látku vyčistite kefou. To pomôže uvoľniť vlákna a následne vysávačom môžete odsať hlboko usadený prach.

Tieto praktické triky vám pomôžu udržať vašu pohovku v dobrom stave a predĺžiť jej životnosť. Nemáte na čistenie sedačky čas / chuť alebo vám naše tipy nepomohli? Zverte svoju sedačku profesionálnom z Jovitep, ktorí majú tepovanie sedačiek v malíčku.

2. Okná

Ako mať dokonale čisté okná?

Čo nepoužívať pri čistení okien?

Pri umývaní okien sa vyhnite používaniu čistiacich prostriedkov na báze amoniaku alebo alkoholu. Môže sa zdať, že vytvárajú intenzívnejšie čistenie, ale v skutočnosti môžu zanechať šmuhy a dokonca tenký film, ktorý priťahuje prach a vlhkosť.

Bez ohľadu na to, aké tvrdohlavé môžu byť niektoré nečistoty, nikdy na ich zoškrabanie nepoužívajte ostré predmety a čepele. Tie by mohli spôsobiť trvalé škrabance a znížiť odolnosť okien proti rozbitiu.

Čo používať na čistenie okien?

Pri rozotieraní čistiaceho prostriedku na okná použite mäkkú utierku, ktorá nepúšťa vlákna. Ideálna je handrička z mikrovlákna alebo papierové utierky. Robte ťahy z viacerých smerov, aby ste sa vyhli pruhom.

Ak na oknách zostane nečistota alebo šmuhy, nastriekajte okná čistiacim prostriedkom znova a vysušte. Znečistené okná si zvyčajne vyžadujú dve kolá umývania.

Nemáte umývanie okien v láske? Upratovacia služba Greenclean to spraví za vás.

3. Fasáda

Ako vyčistiť fasádu?

Podobne, ako vnútro domácnosti, aj exteriér si vyžaduje starostlivosť. Fasáda domu v dôsledku času a poveternostných podmienok stráca svoju farbu a pýta si vašu pozornosť. Tu sa však málokto zaobíde bez profesionálnej pomoci.

Čo znečisťuje fasádu domu?

Všeobecne platí, že s ruchom a veľkosťou lokality, v ktorej žijete narastá aj miera znečistenia fasády. Pochopiteľne sa v rušných mestách produkuje viac dymu, smogu a výparov z áut, čo sa odráža aj na znečistení fasády.

Častými faktormi, ktoré sa podpíšu na vzhľade fasády je víriaci prach, vietor, dážď, sneh alebo UV žiarenie, ktoré spôsobuje blednutie farby fasády. Ďalej pre fasády predstavujú nepriateľov plesne, machy a lišajníky, či pouličné graffiti.

Prečo je dôležité čistiť fasádu?

Investícia do čistenia fasády vášho domu sa vám vráti. Ak budete fasádu čistiť každých 3 až 5 rokov, oplatí sa vám dlhou životnosťou. Pravidelné profesionálne čistenie fasády vás zbaví aj škodlivých plesní, ktoré sa môžu zvonka dostať do interiéru vášho domu.

Krotónovec: Tropický elegán vo farbách jesene

Viete, ako sa správne pestuje krotónovec? Ako často vyžaduje krotónovec zálievku? Aké by mali byť optimálne intervaly hnojenia? Choroby…

Krotónovec

Dodajte vášmu bývaniu štýl

Niet pochýb o tom, že v čistej domácnosti sa budete cítiť dobre. Ak vám však behá po rozume otázka, ako priniesť do vášho bývania moderný prvok alebo sa vám jednoducho už váš interiér opozeral, máme pre vás pár tipov, ako mu dodať štýl.

Univerzálnym prvkom, ktorý sa hodí do interiéru aj do exteriéru sú tehlové obklady. Ide o nadčasový materiál, ktorý si našiel miesto aj v modernej architektúre. Tehlové obklady sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach, takže určite si nájdete svojho favorita.

Ďalším spôsobom, ako dať vášmu bývaniu nový nádych je zmeniť nábytok. Vybrať tie správne kusy nábytku môže byť niekedy náročné, zvlášť ak sa musíte zmestiť do menších či kľukatých priestorov. Ideálnou voľbou je v tom prípade nechať si vyrobiť nábytok na mieru.

Veríme, že bol pre vás náš článok užitočný a získali ste inšpiráciu, ktorá urobí vaše bývanie ešte štýlovejším. Nezabúdajte však, že o svoju štýlovú domácnosť je potrebné sa starať, pretože čistota je pol života.

Zdroj obrázku: Unsplash.com

  • Kategórie

Podobné články