Posteľná bielizeň

Ako si vybrať posteľnú plachtu tak, aby spĺňala všetko pre pohodlný spánok?

Reklamný článok - 14. júla 2021 - 1145. zobrazení

Problémy so spánkom sú často dôsledkom zanedbaného výberu vhodnej posteľnej bielizne. Posteľné plachty sú pre dokonalý a nerušený spánok dôležité z viacerých dôvodov. Naša pokožka si zaslúži prísť do kontaktu s kvalitnými materiálmi, ktoré budú príjemné na dotyk. Kvalitu materiálov neprezrádza len samotná cena, ale dôležitý je aj samotný dizajn a farba plachty.

Správna farba

Výber vhodnej farby ovplyvňuje tiež starostlivosť alebo to, ako budú jersey plachty vyzerať po čase. Pokiaľ si vyberiete plachtu so svetlou farbou, tak tým riskujete aj to, že sa na nej rýchlejšie objavia škvrny. Škvŕn na plachtách sa len veľmi ťažko zbavíte. Na druhú stranu tmavé plachty môžu rýchlo vyblednúť a stratiť farbu.

Bavlna na prvom mieste

Pri výbere materiálu dbajte na tkaninu, ktorá bude najviac sedieť vašim požiadavkám a potrebám. Najčastejším materiálom výberu stále zostáva bavlna, ktorá je moderná a príjemná pre pokožku. Plachty s gumou majú veľa vlastností, ktoré oceníte. Okrem mäkkosti bavlny a priedušnosti, sú plachty pohodlné počas celej noci bez toho, aby ste sa cítili nekomfortne.

Ako vybrať matrac?

Viete, ako vybrať matrac? Na aké kritéria by ste sa pri výbere matraca mali zamerať? Aké typy matracov poznáme? Najlepším typom matraca je…

Ako vybrať matrac

Výhody pevnej plachty

Po vypraní pevnej posteľnej plachty vás nebude čakať žiadne nepríjemné prekvapenie, keďže sú plachty z prírodného materiálu a sú tiež dostatočne priedušné. Výhodou ich používania je aj to, že sú vhodné pre alergikov a ľudí, ktorých trápi astma. Ak vám nevyhovujú plachty s gumou, tak si môžete vybrať klasickú plachtu. Niektoré plachty vynikajú tiež svojou hrejivosťou, vďaka čomu nebudete počas chladnejších mesiacov mrznúť.

Pri nákupe posteľnej plachty by ste mali zohľadniť či daná plachta spĺňa vaše preferencie a osobné požiadavky, ktoré sú pre všetkých ľudí individuálne. Ak sa chcete vyhnúť nekvalitným a nepohodlným materiálom, tak by ste mali vsadiť na výber bavlny, najmä pokiaľ ide o výber posteľnej bielizne.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články