Rohová sedačka

Rohová sedačka: Aké farby zvoliť na najbližšiu sezónu?

Reklamný článok - 15. januára 2023 - 2328. zobrazení

Pantone Color Institute každoročne oznamuje, ktoré farby budú určovať trendy v nadchádzajúcej sezóne. Na jar a v lete 2023 bude kraľovať až 15 odtieňov: 10 hlavných a 5 radených do tzv. „novej klasiky“. Inšpirovaní rozhodnutím inštitútu Pantone sme vybrali 2 rohové sedačky.

Farby jar-leto 2023 podľa Pantone

Nasledujúce mesiace majú byť časom globálnych spoločenských zmien, opätovného hľadania slobody, nadšenia z nových skúseností a optimizmu. Tieto javy a nálady sa odrážajú v najnovších farebných trendoch prezentovaných Pantone Color Institute. V období jar-leto 2023 nás bude sprevádzať 10 hlavných farieb, ktoré majú povzbudiť ľudí k experimentovaniu v oblasti usporiadania interiéru a vyjadrovaniu individuality. Inštitút Pantone sem zahŕňa:

 1. ohnivá červená (Fiery Red),
 2. teplá broskyňová (Peach Pink),
 3. slnečná žltá (Empire Yellow),
 4. trávová zelená (Classic Green),
 5. čistá svetlomodrá (Summer Song),
 6. cviklová ružová (Beetroot Purple),
 7. mandarínková oranžová (Tangelo),
 8. jemná, svetloružová (Crystal Rose),
 9. hrášková zelená (Love Bird),
 10. jemná modrá (Blue Perennial).

Na druhej strane uprostred „novej klasiky“ sa našli dokonale ladiace pastelové odtiene. Sú to: Skylight – priezračný odtieň vody, Vanilla Cream – ružovo-oranžový krém, Grey Liliac – éterický, orgovánovo-fialovo-sivý odtieň, Leek Green – tlmená zelená a Macchiato – odtieň silnej kávy s mliekom.

Kompaktná rohová sedačka v jemnej modrej farbe

Ak hľadáte rohovú sedačku vo verzii mini, v jednej z najmódnejších farieb sezóny, ponúkame vám čalúnený model v krásnom, elegantnom, tlmenom odtieni modrej. Farba pripomína Blue Perennial z palety Pantone. Ide o rohovú sedaciu súpravu ako stvorenú pre blažený relax – osamote alebo vo dvojici. Modré čalúnenie s melanžovým efektom vnáša do interiéru vánok jarnej sviežosti. Vďaka modernej úprave zaručujúcej odolnosť voči škvrnám ľahko udržíte čalúnenie čisté. Vysoké nohy dodávajú sedačke ľahkosť. Veľmi dobre sa bude prezentovať v centrálnej časti izby. Tento model dokazuje, že aj v malých rohových sedačkách môže byť ukrytá funkcia spánku. Výrobca použil mechanizmus SMART, ktorý zaisťuje rýchle rozloženie nábytku a pohodlný prístup k úložnému priestoru. Rohová sedačka bude vyzerať skvele v zariadení na báze svetlého dreva, tmavých kovových prvkov alebo pieskových odtieňov. Odporúčame ju najmä do industriálnej, loftovej obývačky a do priestorov hampton či v retro štýle.

Malá, modrá rohová sedacia súprava s funkciou spánku. Tento model a ďalšie rohové sedačky v top farbách nadchádzajúcej sezóny nájdete v predajniach agatanabytok.sk.

Malá rohová sedačka v intenzívnom červenom odtieni

Naším druhým tipom je rohová sedačka v intenzívnej červenej farbe – vyzerá podobne ako odtieň Fiery Red z palety Pantone. Dokonale zapadne do usporiadania, v ktorom dominujú pestré farby. Poťahová látka typu velvet je mimoriadne elegantná, jemne trblietavá, príjemná na dotyk a vysokoodolná voči oderu. Prešívanie obohacuje typický moderný dizajn obohatený o štipku klasiky. Komfort odpočinku umocňujú tri polohovateľné opierky hlavy. V spodnej časti nábytku sú tmavé, kovové nožičky, ktoré opticky zoštíhľujú a odľahčujú nábytok. Rohová sedačka má funkciu na spanie, čo výrazne zvyšuje jej funkčnosť a všestrannosť. Mechanizmus typu puma zaisťuje rýchle a jednoduché rozloženie. Stačí zdvihnúť sedadlo a rozložiť rošt. V otomane nájdeme úložný priestor nielen na posteľné prádlo.

Silno červená, malá rohová sedačka s funkciou spánku – top trend sezóny jar-leto 2023.

Zhrnutie

Paleta módnych farieb rohových sedacích súprav na sezónu jar-leto 2023 neobsahuje ani živé, výrazné farby, ani jemné pastely. Rohová sedacia súprava v každom z 15 uvedených odtieňov vám umožní vytvoriť zariadenie, ktoré bude v súlade s najnovšími trendmi interiérového dizajnu.

 • Kategórie

Podobné články