Radiátor do kúpeľne

Aký radiátor zvoliť do kúpeľne? Rebríkový vs. panelový

Reklamný článok - 21. februára 2024 - 324. zobrazení

Kúpeľňa býva pri zariaďovaní bytu citlivým miestom, a to po viacerých stránkach. Prináša totiž trochu skryté výzvy, ktoré by však nemali zostať nepovšimnuté. A to napríklad, ako kúpeľňu nielen v zimných mesiacoch dostatočne vykúriť. Existujú rozličné prístupy na túto tematiku.

Rebríkový vs. panelový radiátor

Určite nie je nič príjemné, ak v zime vyjdete z horúcej sprchy, a hneď v kúpeľni vás ovanie veľký chlad. Kúpeľňa je miestnosť bytu ako ktorákoľvek iná, a preto je potrebné venovať pozornosť jej vykurovaniu. Zvlášť v prípadoch, keď sú v kúpeľni okná. Dilemou pre majiteľov bytu zostáva, aký spôsob vykurovania zvoliť. Na trhu sú dostupné rozličné kúpeľňové radiátory, ktoré sa od seba líšia viacerými aspektami. Základnou voľbou zostáva, či sa vybrať panelový alebo rebríkový radiátor.

Výkon, estetika, dizajn…

Do hry vstupujú viaceré faktory. V rámci súčasného bytového dizajn a estetiky sú populárnejšie rebríkové kúpeľňové radiátory. Dá sa s nimi dizajnovo ´vyhrať´, šetria miesto, a ideálne plnia funkciu jednak vykúriť, a zároveň vysušiť osušky či uteráky v kúpeľni. Ak máte doma naozaj veľkú kúpeľňu s oknami, kde môže byť v zime fakt chladno, môže sa zísť kombinácia rebríkového a panelového radiátora. Inak však pokojne postačí ten rebríkový.

Radiátor nielen v zime…

Kúpeľňový radiátor neslúži len na vykúrenie kúpeľne počas zimy. Zíde sa celoročne. Nikto nechce mať v kúpeľni prehnanú vlhkosť, ktorú spôsobujú aj mokré uteráky. Je fajn, ak uteráky na podlahu nezostanú len tak niekde prevesené, a rovnako asi nie je úplne ekonomické okamžite a každý deň prať uteráky, ktoré bežne používate v rámci hygieny. Kúpeľňové radiátory teda môžu slúžiť aj čisto pre sušenie uterákov aj mimo vykurovacej sezóny. Ak máte podlahové kúrenie, dá sa to cez rúrky na podlahové kúrenie sprocesovať pomerne jednoducho. V opačnom prípade si môžete vybrať elektrické či kombinované radiátory do kúpeľne, ktoré sa dajú zapnúť aj mimo obdobia, keď je spustené centrálne vykurovanie, resp. ak nechcete v lete zároveň ešte aj kúriť.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / stock.adobe.com

  • Kategórie

Podobné články