Altánok do každej záhrady

Redakcia - 12. februára 2016 - 5325. zobrazení

Máte väčšiu záhradu a chcete využiť jej potenciál? Potom skúste staviť na drevený altánok, ktorý vašej záhrade dodá nový rozmer a zároveň poskytne príjemné zátišie na oddych a relax.

Estetický aj praktický

Altánok môže plniť funkciu estetickú, ale aj praktickú. Je obľúbeným architektonickým prvkom, pretože sa hodí do každej väčšej záhrady. Na trhu je množstvo rôznych variánt. Altánok môže byť klasický drevený, ale aj z kovovej konštrukcie. Výrobcovia nám núkajú jeho rôzne podoby, takže nájsť altánok podľa vašich predstáv nie je nič náročné. Avšak pred samotnou kúpou by ste ešte mali zvážiť, na aké miesto ho umiestnite. Zároveň nezabúdajte na to, že podklad pod altánkom musí byť rovný a pevný. Ak by bol krivý, prístrešok by sa mohol pod vplyvom poveternostných podmienok začať zvažovať na jednu stranu. A to by bola skutočne nepríjemná situácia. Ak máte väčšiu rodinu, potom určite siahnite po väčšom prístrešku.

gazebo-101881_960_720

Vychutnávajte si voľné chvíle

Máte radi pobyt na čerstvom vzduchu? Tak potom je pre Vás altánok ako stvorený. Je vhodný na posedenia pri rannej či poobedňajšej kávičke s vašimi najbližšími, ale aj s rôznymi návštevami. Po ťažkom dni v práci Vám dáva možnosť ako v objatí zelene zrelaxovať a dobiť si baterky. Využívať ho môžete aj na rôzne rodinné posedenia v záhrade či garden party. Záhradný prístrešok určite ocenia aj mladé rodiny. Najmä v horúcich letných dňoch, kedy môžete ratolestiam vybrať na záhradu bazén a dozerať na ne z príjemného tieňa altánku.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články