Betón v modernom interiéri

Chcete oživiť váš interiér? Vyskúšajte pohľadový betón

Redakcia - 4. mája 2019 - 9708. zobrazení

Patríte k ľuďom, ktorí stále považujú betón za chladný, neatraktívny a neestetický materiál? Alebo naopak patríte ku skupine ľudí, ktorým sa tento materiál páči? Tak či onak, dnes vám ukážeme, že aj betón môže byť zaujímavou možnosťou ako spestriť vaše bývanie.

Pohľadový betón v interiéri
Zdroj foto: (link)

Pohľadový betón oživý váš interiér

Pohľadový betón sa v posledných rokoch teší čoraz väčšej obľube nielen u architektov, ale aj u bežných ľudí. Pod týmto názvom sa ukrýva betón, ktorý je poznačený debnením, čím vytvára určitú štruktúru a viac nie je upravovaný. Často sa o ňom hovorí ako o „surovom“ alebo „holom“ betóne. Vďaka špeciálnym úpravám však pohľadový betón spĺňa tie najvyššie technologické kritériá.

Náš TIP na obľúbené tapety na stenu s imitáciou betónu

Čierny betón

Sivý betón

Svetlý betón

Tapeta imitácia betónu - čierna
Hodnotenie

Cena: od 16.30 €

Tapeta imitácia betónu - sivá
Hodnotenie

Cena: od 21.50 €

Tapeta imitácia betónu - sivá 2
Hodnotenie

Cena: od 21.88 €

V súčasnosti sa využíva nielen v exteriéri, ale najmä ako estetický prvok v interiéroch. Tento druh materiálu je mrazuvzdorný a veľmi dobre odoláva vode a vlhkosti. Okrem toho je pevný a jeho povrch je stály. Medzi ďalšie výhody pohľadového betónu patrí odolnosť voči ohňu, a to, že jeho údržba je skutočne nenáročná. Pri pohľadovom betóne nemusíte mať obavy, že postupom času farby vyblednú.

Betón v interiéri
Zdroj foto: (link)

Dodajte stene nový šmrnc

Keď väčšina ľudí počuje o betóne zväčša si predstaví „niečo“ sivé. Pri pohľadovom betóne však takáto „zažitá predstava“ neplatí. Na trhu sú dostupné rôzne varianty pohľadového betónu, ktoré majú mnohoraké štruktúry a vyznačujú sa širokou škálou farebných odtieňov. A práve to je možnosť a spôsob ako dodať vášmu interiéru úplne nový a nadčasový dizajn.

Pohľadový betón môžete vnímať ako estetický prvok, ktorý pritiahne zrak a pozornosť každej vašej návštevy. Ak sa bojíte, že bude pôsobiť chladne, ako sme už spomínali, na trhu nájdete veľké množstvo jeho farebných prevedení, preto sú tieto vaše obavy zbytočnými…

Farebný betón v kúpeľni
Zdroj foto: (link)

Modernú architektúru v súčasnosti výrazne ovplyvňuje minimalistický štýl, ktorý preferuje jednoduchosť. A práve to je dôvod, prečo sa pohľadový betón stáva čoraz viac obľúbeným materiálom používaným ako v interiéri, tak aj exteriéri. Nevyužíva sa len na podlahy alebo steny, ale jeho imitácie sa prenášajú aj do nábytku a rôznych iných bytových doplnkov a dekorácií.

Ikona žiarovkaVedeli ste, že? Pohľadový betón je vlastne len vylepším klasického betónu, a to len vďaka prísadám, ktoré z neho „urobia“ štvorzložkový betón?

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články