Betón v interiéri

Betón v interiéri

Redakcia - 15. júna 2015 - 4557. zobrazení

Patríte k ľuďom, ktorí stále považujú betón za chladný, neatraktívny a neestetický materiál? Alebo naopak patríte k opačnej skupine ľudí, ktorým sa tento materiál páči? Tak či onak, dnes Vám ukážeme, že aj betón môže byť zaujímavou možnosťou ako spestriť svoje bývanie.

Betón v interiéri
Zdroj foto: (link)

Pohľadový betón

Pohľadový betón sa v posledných rokoch teší čoraz väčšej obľube nielen u architektov, ale aj u bežných ľudí.

Pod jeho názvom sa skrýva betón, ktorý je poznačený debnením, čím vytvára určitú štruktúru a viac nie je upravovaný.

Často sa o ňom hovorí ako o surovom alebo holom betóne. Vďaka špeciálnym úpravám spĺňa najvyššie podmienky technologických vlastností. V súčasnosti sa využíva nielen v exteriéri, ale aj ako estetický prvok v interiéroch. Tento druh materiálu je mrazuvzdorný, veľmi dobre odoláva vode a vlhkosti a okrem toho je pevný a jeho povrch je stály. Medzi ďalšie jeho výhody patrí odolnosť voči ohňu a jeho údržba je skutočne nenáročná. Pri pohľadovom betóne nemusíte mať obavy, že postupom času farby vyblednú.

beton
Zdroj foto: (link)

Dodajte stene nový šmrnc

Keď väčšina ľudí počuje o betóne predstaví si niečo sivé. Pohľadový betón je však chápaný oveľa širšie. Na trhu sú dostupné jeho rôzne varianty, ktoré majú mnohoraké štruktúry. Odtieňov je tiež neúrekom. A práve to je možnosť a spôsob ako dodať interiéru úplne nový a nadčasový dizajn. Pohľadový betón môže byť pôsobivým a estetickým prvkom, ktorý pritiahne zrak a pozornosť každej návštevy. Ak sa bojíte, že bude pôsobiť chladne, ako sme už spomínali, na trhu je množstvo farebných prevedení, preto sú tieto obavy zbytočné.

beton-v-kupelni
Zdroj foto: (link)

Modernú architektúru výrazne ovplyvňuje minimalistický štýl, ktorý preferuje jednoduchosť. A práve to je dôvod, prečo sa pohľadový betón stáva čoraz viac obľúbeným materiálom používaným ako v interiéri, tak aj exteriéri. Nevyužíva sa len na podlahy, steny a fasády, ale jeho imitácie sa prenášajú aj do nábytku a iných súčastí domácnosti. Tento druh stavebného materiálu je vylepšený klasický betón, do ktorého sa pridávajú ďalšie komponenty, čím vzniká štvorzložkový betón. Ak ste priaznivcom tohto prúdu, potom môže byť pre Vás pohľadový betón veľkým lákadlom.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články