Granule pre psy

Čo ponúkať svojim psom – domácim miláčikom?

Reklamný článok - 27. júla 2022 - 751. zobrazení

Psíka si nekupujeme ako suvenír, ale ako ďalšieho člena domácnosti. Na jeho starostlivosť sa vzťahujú špecifické požiadavky, čo sa týka stravovania, venčenia, kúpania aj oddychu. Vyžadujú si našu každodennú pozornosť – sú na nás závislí a my si to plne uvedomujeme. Dnes si priblížime vhodnú formu stravovania psa v domácich podmienkach.

Zamerajte sa na granule a doplnky stravy

Nedávajte vášmu psovi všetko čo máte v chladničke. Takto sa nestravujú ani ľudia, nieto zvieratá. Stravu im upravujeme, granule pre psov dopĺňame o výživné preparáty a obmieňame, aby nevzniklo riziko jednostranného zaťažovania. Prijatá strava potrebuje čas na trávenie. Preto by ste mali dávať vášmu psovi dennú odporúčanú dávku vo viacerých menších porciách.

Viete, že aj keď sa zameriate na ich hlavnú zložku v potrave, na mäso, stále nepredstavuje komplexnú formu stravovania? Dokonalú symbiózu vytvárajú aj oleje a bylinné zmesi v kvalitných granulách pre psov s účinnými humínovými látkami, ktoré zvyšujú ochranný filter v tráviacom systéme. Zvyšujú protizápalové a antibakteriálne pôsobenie, na ktorom bežne z domácej stravy nezískavajú.

V prípade, že ich vyživujete najmä domácou stravou, treba si uvedomiť jednak nároky na prípravu a uskladnenie, ale aj na vyvážený pomer živín. Ten sa podstatne odlišuje od ľudského, nehovoriac o štádiách intenzívneho vývinu u šteniatok a o narušenom trávení u starších a obéznejších plemien.

Rozmanitá ponuka stravy pre psov

Domáca strava pre psov získava aj na spomínanej nevýhode vstrebávateľnosti živín. Nie je možné, aby sme v domácich podmienkach odhadli – koľko a akých živín organizmus psa vstrebal a koľko mu chýba? Presnejšiu odpoveď získame pri výlučne senzitívnej receptúre. Tú nájdete v granulách pre kastrovaných psov, ktoré sú vhodné aj pre obéznych a starších psov. Poskytujú kvalitnú prevenciu pred tráviacimi komplikáciami, ale aj rizikovejšími defektmi, ktoré by rozvrátili, až znefunkčnili trávenie. Výhodou je maximálna vstrebávateľnosť pri postupnom uvoľňovaní živín.

Zdroj obrázku: Irina Senkova / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články